Zavrieť

Porady

Aky krovinorez?

Ahojte,

potrebujem poradit ohladom kupy kosacky / krovinorezu. Nasiel som spatne aj tu na Porade nejake temy, ale len starsie a odvtedy mohli pribudnut na trh nejake nove modely.

Mal by to byt nejaky poloprofesionalny model, ktory by zvladol 4-5krat do roka pokosit zhruba 6-7 arov.

Dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Husquarna to dáva do niektorých typov (možno aj iní, ale ja mám skúsenosť s H.), treba sa pozrieť aký typ vyhovuje, oni to počítajú podľa rozmeru záhrady, príp. ako dlho chceš v kuse kosiť. Môžeš pozerať na výkon, váhu, cenu, 4-takt, 2-takt, priemer noža-silónu teda záber, nôž 1-2 kusy, 3-zubý, 4-zubý, predavačku-či sa vyzná ale vysvitlo že sme susedia a poradila dobre.
    Myslím že klasicky dobré značky sú Husquarna a Stihl, tam sa nedá pomýliť.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    na mojm krovinoreze sa mi najviac páči taký posilňovač štartovania (neviem presný tech. názov),. Predtým na kosačke a na píle som takmer prišiel o prsty, mám ich ešte stále presilené a na tejto kosačke aj v ľufte brnknem a naštaruje

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Pred asi 3-4 rokmi som kupoval Husqvarnu 125R a zatial nebol ziaden problem. Kosim priblizne rovnako velky pozemok, ale castejsie. Spotreba zalezi od techniky kosenia a od velkosti travy. Niekedy si vystacim s polovicou nadrze, niekedy ide aj cela. Original servis je v takmer v kazdom meste a nahradne dielce nie je problem zohnat.
    125R sa uz nevyraba a nahradil ju model 128R. Stoji okolo 275 eur. S mojou som spokojny a nelutujem. Odporucam pozriet aj Stihl.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    appsony Pozri príspevok
    Ahojte,

    potrebujem poradit ohladom kupy kosacky / krovinorezu. Nasiel som spatne aj tu na Porade nejake temy, ale len starsie a odvtedy mohli pribudnut na trh nejake nove modely.

    Mal by to byt nejaky poloprofesionalny model, ktory by zvladol 4-5krat do roka pokosit zhruba 6-7 arov.

    Dakujem za pomoc
    ..pozri, krovinorez nekupuješ na jeden deň ani mesiac ani rok, takže kúp si radšej dobrú značku napr. Stihl, ja mám taký už 8 rokov a kosím nie 7 árov , ale 45 árovú záhradu, dodnes som s ním nemal žiadne problémy.., porozmýšľaj

    fachman je offline (nepripojený) fachman

    fachman
    Zdravím vás,chcem kúpiť krovinorez stihl.FS 56 má šedý kryt motora,FS 87 oranžový,to je farebne označený rozdiel v triede ? Ďakujem

    hugho je offline (nepripojený) hugho

    hugho
    Nie je to rozdiel v triede, ale FS 56 je ozaj len jednoduchy vyzinac a FS 87 je uz zaradeny ako silnejsi vyzinac, aj ked do triedy krovinorezov ma este daleko. Jedno by som vycital tymto slabsim Stihl a to ze maju pohon ohybnou hriadelou od spojky az dole k prevodu. Pre vasu predstavu tento ohybny bowden vyzera podobne ako pruzina ktora sa pouziva na cistenie kanalizacie. Radsej by som zvolil znacku ktora v tejto kategorii uz ma ocelovy kardan/ tyc/ ulozeny v loziskach pozdlz celej tyci. Skuste pozriet Dolmar alebo Solo, v Nemecku na tej istej urovni ako Stihl, len u nas netradicne znacky. A pri tom zostanete v tej iste cene.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.