Zavrieť

Porady

Musi uvadzana adresa (napr. na fakturach) obsahovat popisne cislo ?

zdravim,
mam maly problem. Som zivnostnik (teda fyzicka osoba - podnikatel) a na novej zivnosti mi uviedli okrem cisla domu aj popisne cislo (vraj to takto uvadzaju od nejakeho casu kazdemu), teda hoci byvam v PANELAKU na ulici Noveho 14 v zivnostenskom liste mam uvedene Noveho 1350 / 14 (ulice su vymyslene) a mesto mi dali aj so sidliskom (Zilina - Pod Lesom) . Otazka znie ci to mam takto kompletne uvadzat na faktury a inu korespondenciu, alebo staci uvadzat iba Noveho 14 Zilina. Vyzera to totiz min. divne a navyse som mal problem s postarkou ktora danu adresu Noveho 1350 /14 nevedela identifikovat (v praxi som sa s takymto dlhym popisom adresy ani nestretol) - zakon ale hovori (ak dobre pamatam) ze je potrebne uvadzat presnu adresu trvaleho pobytu.
Za akekolvek odpovede VOPRED DAKUJEM
(myslim ze dany problem mam nielen ja)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    Ja uvadzam iba cislo vchodu......popisne netreba.....doteraz som s tym nemal ziadny problem.

    bef je offline (nepripojený) bef

    bef
    nporada Pozri príspevok
    zdravim,
    mam maly problem. Som zivnostnik (teda fyzicka osoba - podnikatel) a na novej zivnosti mi uviedli okrem cisla domu aj popisne cislo (vraj to takto uvadzaju od nejakeho casu kazdemu), teda hoci byvam v PANELAKU na ulici Noveho 14 v zivnostenskom liste mam uvedene Noveho 1350 / 14 (ulice su vymyslene) a mesto mi dali aj so sidliskom (Zilina - Pod Lesom) . Otazka znie ci to mam takto kompletne uvadzat na faktury a inu korespondenciu, alebo staci uvadzat iba Noveho 14 Zilina. Vyzera to totiz min. divne a navyse som mal problem s postarkou ktora danu adresu Noveho 1350 /14 nevedela identifikovat (v praxi som sa s takymto dlhym popisom adresy ani nestretol) - zakon ale hovori (ak dobre pamatam) ze je potrebne uvadzat presnu adresu trvaleho pobytu.
    Za akekolvek odpovede VOPRED DAKUJEM
    (myslim ze dany problem mam nielen ja)
    Myslí si, že si si aj odpovedal. Uvádza sa adresa trvalého pobytu, ktorú máš v občianskom preukaze. Píšem si obe čísla a ešte som s tým nemala problém ani poštárka.

    Pekný deň

    jakubko2003 je offline (nepripojený) jakubko2003

    jakubko2003
    Pozri sa, čo máš ako bydlisko uvedené v OP Myslím, že presne to, čo máš uvedené v osvedčení o živnostenskom oprávnení - "Nového 1350/14, Žilina - Pod lesom")

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    nporada Pozri príspevok
    zdravim,
    mam maly problem. Som zivnostnik (teda fyzicka osoba - podnikatel) a na novej zivnosti mi uviedli okrem cisla domu aj popisne cislo (vraj to takto uvadzaju od nejakeho casu kazdemu), teda hoci byvam v PANELAKU na ulici Noveho 14 v zivnostenskom liste mam uvedene Noveho 1350 / 14 (ulice su vymyslene) a mesto mi dali aj so sidliskom (Zilina - Pod Lesom) . Otazka znie ci to mam takto kompletne uvadzat na faktury a inu korespondenciu, alebo staci uvadzat iba Noveho 14 Zilina. Vyzera to totiz min. divne a navyse som mal problem s postarkou ktora danu adresu Noveho 1350 /14 nevedela identifikovat (v praxi som sa s takymto dlhym popisom adresy ani nestretol) - zakon ale hovori (ak dobre pamatam) ze je potrebne uvadzat presnu adresu trvaleho pobytu.
    Za akekolvek odpovede VOPRED DAKUJEM
    (myslim ze dany problem mam nielen ja)
    Aj na živnostenskom úrade už pýtajú obe čísla. Treba to mať jednoznačne v súlade s tým, ako je to uvedené v občianskom preukaze. Uvádzať obe.

    Musi uvadzana adresa (napr. na fakturach) obsahovat popisne cislo ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.