Zavrieť

Porady

PHM k 31.12.2005

Ahojte poradáci. Chcela by som v rámci závierkových operácií prerátať benzín, ktorý zostal v nádrži MV k 31.12.2005 cenou za liter, v minulých rokoch ju bolo možné zistiť na stránke slovnaftu www.slovnaft.sk ale tam ju už nezverejňujú. Môžete mi poradiť ako zistiť túto cenu za liter benzínu 95? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    gjana
    Ahojte poradáci. Chcela by som v rámci závierkových operácií prerátať benzín, ktorý zostal v nádrži MV k 31.12.2005 cenou za liter, v minulých rokoch ju bolo možné zistiť na stránke slovnaftu www.slovnaft.sk ale tam ju už nezverejňujú. Môžete mi poradiť ako zistiť túto cenu za liter benzínu 95? Ďakujem.
    http://www.statistics.sk/webdata/slo...nz/benz05n.htm

    gjana je offline (nepripojený) gjana

    gjana
    Ďakujem chobot, takže už sa nebude vychádzať z cien od slovnaftu, ale podľa priemerných cien uvedených na stránke štatistického úradu.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    gjana
    Ďakujem chobot, takže už sa nebude vychádzať z cien od slovnaftu, ale podľa priemerných cien uvedených na stránke štatistického úradu.
    Dúfam, že neprestanú v začatej činnosti zverejňovania ceny. Ak náhodou prestanú uvádzať, aj tu sa dajú zistiť spätne ceny:

    http://www.mototuristika.sk/info/phm/phm.php

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    Prosím o radu.

    Účtujem nakúpené PHM rovno do prevádzkovej réžie. Robím si evidenciu jázd v ALFE. Na konci roka vytlačím celú evidenciu jázd, kde je uvedená spotreba.
    Tento rozdiel (medzi spotrebou a nakúpenými PHM) upravujete k 31.12.05 cez interné doklady ako uzavierkové operácie alebo to vyrovnávate v daňovom priznaní (položky zvyšujúce/znižujúce základ dane podľa §17).

    Ďakujem

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ID si preúčtujem nadspotrebu napr. 501xx/501xy
    vyrovnávam v daňovom priznaní (položky zvyšujúce/znižujúce základ dane)

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    gjana
    Ahojte poradáci. Chcela by som v rámci závierkových operácií prerátať benzín, ktorý zostal v nádrži MV k 31.12.2005 cenou za liter, v minulých rokoch ju bolo možné zistiť na stránke slovnaftu www.slovnaft.sk ale tam ju už nezverejňujú. Môžete mi poradiť ako zistiť túto cenu za liter benzínu 95? Ďakujem.
    slovnaft už nezverejňuje ceny benzínu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.