Zavrieť

Porady

info

chcela by som Vas poprosit o radu, ci je zamestnanec povinny zdokladovat zamestnavatelovi ze je sporitelom na
1., II. pilier dôchodkoveho sporenia
2., životne poistenie
3., doplnkove dôchodkove sporenie

a ak ano akym sposobom a akymi dokladmi...
strááááásne nutne to potrebujem vediet
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mmia
    chcela by som Vas poprosit o radu, ci je zamestnanec povinny zdokladovat zamestnavatelovi ze je sporitelom na
    1., II. pilier dôchodkoveho sporenia
    2., životne poistenie
    3., doplnkove dôchodkove sporenie
    a ak ano akym sposobom a akymi dokladmi...
    strááááásne nutne to potrebujem vediet
    dakujem
    Ak splňa zákonom stanovené pdmienky na odpočet, tak potom už len dokladmi o zaplatení .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mmia
    ale myslim na zaciatku, nejaky doklad o tom ze zacal "sporit", hmmm? :-(
    No tak to je vari samozrejmé, že musí mať nejakú zmluvu, inak by nemal povinnosť platiť.

    Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

    Katka2
    Nám na školení hovorili, že predkladať zmluvu nemusí, sú tam osobné údaje a iné veci, že to nemôže zamestnávateľ od neho žiadať. Poisťovne vraj už pripavujú nejaké potvrdenia pre sporiteľov o sporení, práve kvôli tomuto problému.

    Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

    Lubica3
    Pripájam sa, hlavne teraz pri ročnom zúčtovaní dane, bude treba zdokladovať možné odpočítateľné položky, ale treba asi chvíľu počkať, uvedené sporiteľne a poisťovne majú zasielať špeciálne potvrdenia práve na tento účel.

    stdr je offline (nepripojený) stdr

    stdr
    Ale II. pilier podľa mňa nemusí zdokladovať. Iba by mal oznámiť zamestnávateľovi že vstúpil.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Katka2
    Nám na školení hovorili, že predkladať zmluvu nemusí, sú tam osobné údaje a iné veci, že to nemôže zamestnávateľ od neho žiadať. Poisťovne vraj už pripavujú nejaké potvrdenia pre sporiteľov o sporení, práve kvôli tomuto problému.
    Ja som nepísala, že musí zmluvu doložiť ,uviedla som len, že ju vôbec musí mať ak je sporiteľom, alebo poistencom.
    Iveta Matlovičová
    Ak sa sporiteľ rozhodne vstúpiť do II. piliera, dostáva viacero rovnopisov zmuvly, a jedna z nej je určená pre zamestnávateľa a vždy je lepšie jednu zmluvu mať založenú v personálnom spise, lebo človek nikdy nevie čo si náš zákonodarca vymyslí )

    mmia je offline (nepripojený) mmia

    mmia
    ide o to ze v niektorych DSS davaju papier pre zamestnavatela a v inych nie tak som chcela vediet ci je to povinnost, a ak teda zacne zamestnanec sporit na Dopl. DS staci ak to iba zamestnavatelovi oznami??? nejaky doklad o tom kolko a kam sa mu ma zrazat by predsa mal mat..... a s tym zivotnym, neviete nahodou? :-(

    stdr je offline (nepripojený) stdr

    stdr
    Stále si myslím že zmluvu o vstupe do II. pilieru nemusí dávať zamestnávateľovi - aspon zatiaľ nie. Zamestnávateľovi je to k ničomu, má iba povinnosť vykázať vo výplatnej páske čiastku 9%.
    Doplnkové DS ak ide formou zrážky zo mzdy, tak by mal predložiť zmluvu.
    A čo sa týka životného poistenia, stačí to až k ročnému zúčtovaniu dane - potvrdenie od konkrétnej poisťovne, koľko zaplatil v r. 2005.

    mmia je offline (nepripojený) mmia

    mmia
    uz len posledny dotaz. ohladom toho zivotneho, ked zacne sporit tak asi tiez by mal predlozit zmluvu aby sa vedelo kolko zrazat???

    stdr je offline (nepripojený) stdr

    stdr
    Životné poistenie nemusí ísť zrážkou zo mzdy. Môže si ho platiť sám. Ak to má zrážať zamestnávateľ, tak môže predložiť zmluvu alebo aj môže spísať jednoduchú žiadosť o vykonávanie zrážok zo mzdy.
    Naposledy upravil stdr : 11.01.06 at 14:42 Dôvod: preklep

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.