Zavrieť

Porady

FAKTURACIA PO NOVOM rok 2011

Dobrý deň.
Mám na Vás jednu otázku ohľadom vystavovania faktúr a vyberania penazí v hotovosti. Faktúry vystavujem za nájom a predaj tovaru pričom peniaze beriem niekedy v hotovosti niekedy cez účet. Ked preberiem hotovosť vystavujem PPD. / platí do konca roka 2011/. Máme zopár prevádzok kde všade používam ERP s FM. Dnes som sa dozvedel od jednej pracovníčky na DU, že musím používať pri preberaní penazí pri platbe faktúr v hotovosti ERP a dávať k FA blok z ERP-FM, nakoľko mám väčšiu časť pokladní s FM musím to tak robiť.
Som z toho trošku mimo čo robiť čítal som tu pár príspevkov podla nich nemusím ona mi hovorí musím teraz neviem čo mám robiť, ked poruším zákon pokuta a tak to ide.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ak máš ERP s FM, vzťahuje sa na teba zákon o ERP v plnej miere už teraz (nie od 1.1.2012). Úhrady faktúr za predaj tovaru uhradené v hotovosti musíš zaznamenať do ERP, za prenájom nehnuteľnosti nie.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Voda je predsa tovar, ak fakturuješ samostatne - FA + ERP-FM, ak je súčasťou prenájmu FA + PPD.

    Na školení ERP povedala odborníčka z MF, že aj keď dodávateľ vystaví na dodaný tovar dobropis/storno a sumu vyplatí v hotovosti, je povinnosť toto zaregistrovať do ERP-FM.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Nikto mi to nepovedal, našla som v prílohe zákona:

    SLUŽBY, NA KTORÉ SA VZŤAHUJE POVINNOSŤ EVIDENCIE TRŽIEB
    V ELEKTRONICKEJ REGISTRAČNEJ POKLADNICI


    1. Opravy a údržba osobných motorových vozidiel
    1.1 . Bežné opravy a údržba osobných motorových vozidiel
    1.2 . Opravy elektrického systému osobných motorových vozidiel
    1.3 . Opravy pneumatík vrátane nastavenia a vyváženia kolies osobných motorových vozidiel
    1.4 . Opravy karosérií osobných motorových vozidiel

    2. Umývanie osobných motorových vozidiel

    3. Parkovacie služby

    4. Služby spojené s podávaním jedál a nápojov okrem služieb poskytovaných v ležadlových alebo lôžkových vozňoch a iných dopravných prostriedkoch
    4.1 . Reštauračné služby s obsluhou
    4.2 . Služby v samoobslužných zariadeniach
    4.3 . Služby v bufetoch, stánkoch a v cukrárňach
    4.4 . Služby spojené s dodávkou hotových jedál vrátane nápojov pre iné podniky a inštitúcie
    4.5 . Služby spojené s dodávkou hotových jedál vrátane nápojov pre domácnosti
    4.6 . Služby spojené s podávaním nápojov

    5. Nájom a lízing
    5.1 . Nájom a lízing osobných motorových vozidiel a ľahkých motorových vozidiel do 3, 5 t určených prevažne na prepravu osôb a služby s tým spojené; nepatrí sem nájom podľa zmluvy o kúpe prenajatej veci
    5.2 . Nájom a lízing tovaru osobnej spotreby a potrieb pre domácnosť a služby s tým spojené s výnimkou zdravotníckych a parazdravotníckych pomôcok a potrieb, požičiavania kníh a časopisov; nepatrí sem nájom podľa zmluvy o kúpe prenajatej veci
    5.3 . Nájom a lízing predmetov a zariadení na rekreačné účely a športové účely a služby s tým spojené; nepatrí sem nájom podľa zmluvy o kúpe prenajatej veci

    6. Fotografické služby
    6.1 . Portrétne fotografické služby
    6.2 . Reklamné a súvisiace fotografické služby
    6.3 . Fotografické služby a video služby poskytované pri rôznych spoločenských a iných udalostiach
    6.4 . Zber filmov, vyvolávanie filmov okrem filmov z produkcie filmových a televíznych ateliérov a vyhotovovanie diapozitívov, fotografií, kópií filmov a audiovizuálnych nosičov
    6.5 . Reštaurovanie, kopírovanie a retušovanie fotografií

    7. Prevádzka krytých a prevádzka nekrytých kúpalísk

    8. Služby lunaparkov a služby zábavných parkov

    9. Služby zberní odevov, bielizne a ich rozvoz

    10. Pranie odevov, kožených výrobkov, textilných výrobkov a kožušín a čistenie odevov, kožených výrobkov, textilných výrobkov a kožušín okrem poskytovania takýchto služieb u zákazníka

    11. Chemické čistenie odevov, kožených výrobkov, textilných výrobkov a kožušín okrem poskytovania takýchto služieb u zákazníka

    12. Úschova kobercov, závesov, kože a kožušín a chemická údržba kobercov, závesov, kože a kožušín

    13. Služby žehliarní a služby mangľovní

    14. Farbenie odevov a textilných výrobkov okrem farbenia vlákien a priadzí a tónovanie odevov a textilných výrobkov okrem farbenia vlákien a priadzí

    15. Služby kadernícke pre ženy a dievčatá

    16. Služby kadernícke a holičské pre mužov a chlapcov

    17. Služby kozmetické, manikúra, a pedikúra vrátane poradenských služieb týkajúcich sa starostlivosti o pleť a služby tetovacie

    18. Služby na zlepšenie telesnej pohody

    19. Strihanie psov

    Rasťo74 je offline (nepripojený) Rasťo74

    Rasťo74
    Prečo za nájom nie. Ja robím faktúry za nehnuteľný majetok priestory a po novom chcem robiť faktúry aj za hnuteľný majetok t.j. stroje, veci atd. Tam nepotrebujem robiť príjem cez ERP-FM , stačí FA a k tomu príjmový doklad ?
    Prefakturovanie vody cez Fa-ppd alebo cez ERP-FM??

    Dík moc

    Rasťo74 je offline (nepripojený) Rasťo74

    Rasťo74
    Dobre dakujem a ten nájom určite netreba dávať cez ERP-FM, stačí FA+PPD - kto ti to povedal alebo podľa akého zákona??
    A tie hnuteľné veci napr faktúra za nájom stroja?? FA+PPD alebo FA + ERP FM??
    Dík moc

    FAKTURACIA PO NOVOM rok 2011

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.