Zavrieť

Porady

Koľko by ste dali dieťaťu vreckové?

snáď milá osôbka
Zdravím,
ak môžete, pomôžte odpoveďou, resp., čo si o tom myslíte...dnes som mala stretko s kamoškami a máme deti vo veku 7-8 rokov a je tu čas školských výletov, no a trochu sme sa názorovo "chytili" kvôli vreckovému pre túto vekovú kategóiu, ja razím názor, že 1 až 3 eurá musia takému decku predsa na 1 deň na školskom výlete stačiť, a kamošky majú názor, že aspoň 10 EUR!!!, čo sa mi zdá veľa /jedná sa o prváčikov.../nie som lakomá, ani úzkoprsá, ale ide mi trochu o
princíp, ako deti učiť hospodáriť a ide ešte o to, že potom v 5.-tom ročníku budem dávať deťom 30 EUR? Lebo s jedlom rastie chuť...ďakujem za názory...
Usporiadat
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

na výlet by som možno dala viac ako na obyčajný deň,ale 10 je asi veľa....pre prváka
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

...ja by som dala aspoň 5 €....
ale dobre to mali vymyslené v našej škole, deti išli do školy prírody a dovolili im zobrať na 5 dní najviac 15 €, aby neboli veľké rozdiely a deti sa zle necítili...
12 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja som ako decko dostavala na celodenny vylet 50-60 korun.Kto mal stovku, bol macher, co mu vsetci zavideli.

Minula som ich na malinovky,nanuky,ci zmrzliny.Desiata bola samozrejme z domu.
Vacsinou sme vzdy este navstivili nejake hrackarstvo, ci stanok so suvenirmi, aby sme nieco priniesli z vyletu aj domov.
Myslim, ze dnesne deti su na tom asi rovnako. Malinovky, sladkost,zmrzlina...prip. nejaka drobnost.
Zrataj si kolko to dnes stoji...
Myslim, ze 1-3 eura je malo,dieta za to nemoze, ze su ceny vysoke.
A na vylet sa nechodi kazdy den, dieta si ho chce uzit
6 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Zdravím,
ak môžete, pomôžte odpoveďou, resp., čo si o tom myslíte...dnes som mala stretko s kamoškami a máme deti vo veku 7-8 rokov a je tu čas školských výletov, no a trochu sme sa názorovo "chytili" kvôli vreckovému pre túto vekovú kategóiu, ja razím názor, že 1 až 3 eurá musia takému decku predsa na 1 deň na školskom výlete stačiť, a kamošky majú názor, že aspoň 10 EUR!!!, čo sa mi zdá veľa /jedná sa o prváčikov.../nie som lakomá, ani úzkoprsá, ale ide mi trochu o
princíp, ako deti učiť hospodáriť a ide ešte o to, že potom v 5.-tom ročníku budem dávať deťom 30 EUR? Lebo s jedlom rastie chuť...ďakujem za názory...
Stačí ísť okolo McDonald's a použiť WC a decká majú po vreckovom. ..... suvenír na pamiatku, darček pre maminu, ocina, sestričku, babinu...........
2 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
tiez si myslim ze 1-3€ je dost malo , ale tych 5€ mu musi bohato vystacit , ja som mal kedysi vreckove 3,33€ na tyzden
a na vylet len to co som si usetril z vreckoveho
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak má o všetko postarané, tak 2-3 eura na zmrzlinku musi stačiť, aj tak to minie na hlúposti., ale treba posúdiť aj individuálne.
1 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
btw. co stoji taka zmrzka?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
50 - 60 centov za kopček
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
30 centov?, veru ani neviem.
Zmrzlina, to bolo len také synonymum pre všetko, čo by si deti pri nejakej príležitosti radi kupili. možno aj pohľadnicu.
Ale čím viac peňazí, tým väčšie oči............
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
....nóó v našom meste dávame bežne /aspoň zatiaľ/ 0,30 EUR za kôpku, ale fakt netuším, čo to stojí v Blave...
/Bratislavu spomínam preto, že deti išli na ten výlet práve do Bratislavy/
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
http://mobil.pluska.sk/slovensko/reg...uju-vsade.html
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
....nóó v našom meste dávame bežne /aspoň zatiaľ/ 0,30 EUR za kôpku, ale fakt netuším, čo to stojí v Blave...
/Bratislavu spomínam preto, že deti išli na ten výlet práve do Bratislavy/
V centre bratislavy aj 70 centov za kopcek a 20 centov za "lepsi" kornutok.
najdete aj za 50. Ale aj za 70

a ja by som dala aspon 5. Minimalne. Za 3 eura v bratislave si kupit kopcek zmrzliny a chladenu vodu k tomu. aj hot dog stoji uz 1 - 1,5 eura. Americky hotdog 2,5. Hamburger aj 4 eura.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a prečo by dieťa na výlete, ak má postarané o stravu, malo vyjedať hamburhery a hot-dogy? Ak nemá stravu, tak samozrejme by som sa snažila mu nabaliť, ale aj penazí dala viac, nech si dopraje.
4 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
no ty kokos ze 70c za kopcek asi som zaspal dobu
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

KEJKA Pozri príspevok
a prečo by dieťa na výlete, ak má postarané o stravu, malo vyjedať hamburhery a hot-dogy? Ak nemá stravu, tak samozrejme by som sa snažila mu nabaliť, ale aj penazí dala viac, nech si dopraje.
nevravim ze ma jest hamburgery. to je len priklad aby si urobili obraz o cenach v BA.
0 0
ivanval ivanval

ivanval je offline (nepripojený) ivanval

Asi tak 10 rokov dozadu som dostaval 200SK na 5 dni...vacsinou som len nakupil darceky pre rodinu, lebo co som zvysil, tak som si mohol nechat
2 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

0.70 ecok za kopcek zmrzky... tak to je uz ina liga. Za mojho mladi stalo tolko Cornetto od Algidy a to som na neho mohol pozerat akurat tak cez sklo mraziaceho boxu. Normalna zmrzka stala tusim 3 koruny za kopcek.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Mám 10 ročnú vnučku, ide za odmenu zo školy do Banskej Štiavnice na výlet. Keď sme rozprávali o meste a pamätihodnotiach, hneď povedala, že chce každému niečo kúpiť. Každému znamená maminke, ockovi, bratčekovi a mne.
Odhovárala som ju, aby nič nekupovala, že všetci vieme, že nás i tak má rada.

Samozrejme, že ide na výlet prvý krát, veľmi sa teší a bude si chcieť kúpiť aj džús a zmrzlinu. I keď rožtek, keksík a čajík bude mať so sebou.
Je veľa, aby si zobrala 10 eur? Veď chce spraviť radosť všetkým.
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
jasne že nie. Ide prvý raz, povedala načo to chce, tak bude mať radosť, že má možnosť obdarovať
0 0
ivanval ivanval

ivanval je offline (nepripojený) ivanval

Ešte mi nedá ku tomu kopčeku zmrzliny, tak u nás v Poprade na námestí stojí 0,30 - 0,40 centov...inak za 0,7€ som kupoval celkom veľký kopček priamo v centre Prahy na Václavskom námestí...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať