Zavrieť

Porady

faktúra za služby pri vývoze bez dph?

V mesiaci máj sme uskutočnili vývoz tovaru. Colnica za služby pri vývoze nám poslala faktúru bez dph s odvolávkou na §47 ods.2 a 6.

blíži sa termín podania daňového priznania dph, uvádza sa v tlačive DPH v nejakej kolónke aj suma z tejto faktúry alebo nie?

Ďakujem za odpoveď
Naposledy upravil bibitraub : 17.06.11 at 08:44
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Kuk do DP, riadok 17.

    Ano, uvádza sa to v DP, pretože ide o dodanie služby, ale v zmysle zákona o DPH je táto služba oslobodená, ale je predmetom DPH.

    bibitraub je offline (nepripojený) bibitraub

    bibitraub
    betka ďakujem za vyjadrenie ale pochopila si moju otázku správne, nemyslím si že tvoja odpoveď je správna? ešte raz vysvetlím:

    1.) v mesiaci máj sme uskutočnili vývoz tovaru do nórska - faktúra bola vystavená 5.5.2011 na sumu 1500 eur bez dph s odvolávkou na §47 ods. 2.
    v DPH priznaní ja túto sumu uvediem v riadku 17 - správne?


    2.) colnica odoslania bola Trnava a tá nám poslala za vystavenie sprievodných dokladov faktúru na sumu 13eur bez dph.
    - túto sumu vystavenej faktúry za poskytnutú službu colnica uvádza v DPH priznaní v riadku 17 - uvaýujem správne?

    - my v DPH priznaní túto sumu z prijatej faktúry za poskytnuté služby od colnice neuvádzame nikde?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    v zmysle vysvetlenie je odpoved NIE, pre vás to je dodávateľská faktúra.

    bibitraub je offline (nepripojený) bibitraub

    bibitraub
    KEJKA, to znamená , že ja sumu z tej dodávateľskej faktúry za colné služby neuvádzam nikde v DPH priznaní?


    Iba v riadku 17 DPH tlačiva uvádzam sumu našej vývoznej faktúry za tovar, tak ako som vyššie písala. Mám pravdu?

    Ďakujem

    faktúra za služby pri vývoze bez dph?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.