Zavrieť

Porady

Vyber notebooku

Ahojte. Hladam notebook vhodny pre mna (vysokoskolak). Ma sluzit na studium, internet a aj na niake hry. Cenove rozpetie je 350 - 450 eur. Zo znaciek sa mi najviac pozdavaju Asus a Toshiba, ale necham si poradit

Moj vyber som zuzil na tieto 2, no nebranim sa ani novim navrhom:


http://www.alza.sk/toshiba-satellite...4362.htm#popis

http://www.alza.sk/asus-pro5did-sx237v-d199796.htm

Mate s nimi niake skusenosti? Ktory by bol vhodnejsi na prenasanie? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Vyber si NTB z rady Intel Core i3 alebo AMD Fusion E-350.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    mimo278 Pozri príspevok
    Mate s nimi niake skusenosti? Ktory by bol vhodnejsi na prenasanie? Dakujem
    Na prenášanie určite niečo menšie a ľahšie - 11,6 alebo 13,3. Pokiaľ to chceš na písanie prednášok, tak niečo s dobrou výdržou baterky. Volil by som Toshibu, mám s ňou len dobré skúsenosti. Prípadne lenovo. Aj keď, poslednú dobu už poškuľujem po tomto: http://www.alza.sk/sony-vaio-yb2m1e-...ny-d242421.htm naživo je perfektný

    mimo278 je offline (nepripojený) mimo278

    mimo278
    Z tych mensich sa mi velmi paci tento. Co vy nan? :

    http://www.obchodny-dom.sk/notebook-...003cz/z252964/

    Ale aj ten sony vyzera velmi dobre Zasa mam dalsieho chrobaka v hlave
    Naposledy upravil mimo278 : 16.06.11 at 10:28

    newmi je offline (nepripojený) newmi

    newmi
    jeden ma lepsie to druhy ono ale ja by som skor siel do tej Toshiby, ma vacsi disk a lepsi procesor, sice ma horsie graficku kartu ale pokial na tom nebudes hrat novsie hry, tak v poho ale tie by ti neutiahlo ani to Sony...... btw MSI ani zadarmo

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    mimo278 Pozri príspevok
    Z tych mensich sa mi velmi paci tento. Co vy nan? :

    http://www.obchodny-dom.sk/notebook-...003cz/z252964/

    Ale aj ten sony vyzera velmi dobre Zasa mam dalsieho chrobaka v hlave
    Pekny. Ale ozaj odporucam ist sa pozriet niekde do nayu, electroworldu a podobnych, kde ich maju vystavene, sahnes si na to. Pre Sony hovori klavesnica a spracovanie - ozaj z fotiek sa to neda vycitat, no nazivo je jednoducho perfektny (dovolim si tvrdit, ze porovnatelny s Apple, co sa tyka spracovania na prvy pohlad). Tiez som sa uz aj obzeral po lenove S10-3s alebo Asuse 1015pw s 10h vydrzou baterky

    mimo278 je offline (nepripojený) mimo278

    mimo278
    Tym vyzera som myslel aj parametre. Nepozeram len na vzhlad. Viem, najdolezitejsie je co sa skryva dnu :-)

    Viper je offline (nepripojený) Viper

    Viper
    Ja mam asi 2 tyzdne Toshibu Satellite L730 co je spomenuty vyssie.Zatial spokojnost.Klavesnica super, hmotnost akurat.Baterka mi vydrzi pri zapnutom wi-fi a kancelarskej praci cca 3 - 4 hodiny.

    ING.SAMAN je offline (nepripojený) ING.SAMAN

    ING.SAMAN
    Caute poradaci. Zaujimal by ma Vas nazor na vyber NB. Ktory by ste si vybrali Vy osobne a preco? Na vyber mate z dvoch NB: ASUS X54C-SX006 vs. ASUS A53U-SX288. NB bude vyuzivany len na internet, prezeranie fotiek a pozeranie filmov. Ziadne hry ani graf. progr. Len mi prosim Vas nepiste, ze ani jeden, lebo to ma integrovanu grafiku a podobne. Fakt vyberajte len z ponukanych. Dakujem za kazdy rozumny nazor ;-)

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    Na také využívanie je to úplne jedno, ja by som bral ten prvý pretože má USB3.
    ASUS X54C-SX006
    Slovenská klávesnica +extra numerická klávesnica, 15.6" displej HD rozlíšenie (1366x768), LED podsvietenie, procesor Intel Celeron B800 pevný disk 320GB 5400rpm, pamäť 2048 MB DDR3 1333 MHz , integrovaná grafická karta Intel GMA HD 3000, optická mechanika DVD/RW SuperMulti DL, Gigabit LAN, WiFi 802.11g/n, zabudovaná video kamera 0.3M, čitačka kariet, 1xUSB 3.0, 1xUSB 2.0, HDMI, Altec Lansing reproduktory, zvuk SRS Premium Sound, batéria 4 článková 2600 mAh, rozmery 38 x 25.6 x 3.56/3.72 cm, váha 2.6 kg, bez OS
    ASUS A53U-SX288
    Slovenská klávesnica +extra numerická klávesnica, 15.6" displej HD rozlíšenie (1366x768), LED podsvietenie, procesor AMD Fusion APU E-450 (Dual Core), pevný disk 320GB 5400rpm, pamäť 2048 MB DDR3 1333 MHz , grafická karta ATI Radeon HD6310, optická mechanika DVD/RW SuperMulti DL, Gigabit LAN, WiFi 802.11g/n, zabudovaná video kamera 0.3M, čitačka kariet ( SD/ MS/ MS Pro/ MMC) 1xHDMI, 3xUSB 2.0, Altec Lansing reproduktory, zvuk SRS Premium Sound, rozmery 38 x 25.6 x 3.10/3.57 cm, váha 2.6 kg , bez OS

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Zatiaľ som nič nekúpil s procesorom AMD,ale teraz by som bral ASUS A53U-SX288.USB3 mi určite nebude chýbať.Podľa mňa lepší procesor a výkonnejšia batéria a preto aj dlhšia výdrž batérie.

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    Mne už USB3 chýba, vlado40 ma zrejme pravdu, no na pozeranie filmov a fotiek internetu ma procesor netrápi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.