Zavrieť

Porady

Bankomat - výber

Ospravedlňujem sa, ale je tu toľko protichodných názorov, že si to chcem ujednotiť. Koľko účtovníkov, toľko názorov. Pred časom som sa pýtal na "výber z bankomatu". Sú samozrejme 2 dôvody - osobná spotreba a preplatenie malej faktúry pre ďaľší predaj v hotovosti.
Pozeral som na desiatky stránok a názory sú rôzne.
Príklady:
[FONT='Verdana','sans-serif']- [/FONT]
[FONT='Verdana','sans-serif']Ak sú vybrané z banky pre osobnú potrebu, nie je potrebné vložiť ich do "firemnej" pokladnice a následne ich zase vydať pre osobnú potrebu v hotovosti ...
Výber z b.účtu sa zaúčtuje ako výber pre osobnú potrebu[/FONT]

[FONT='Verdana','sans-serif']Zhrnutie: výber z bankomatu sa zaúčtuje ako úbytok peňažných prostriedkov v ´peňažnom ústave s dátumom skutočného výberu na základe bankového výpisu.[/FONT]
[FONT='Verdana','sans-serif']- Dnes som sa stretol (1.deň v práci) s ďaľšou účtovníčkou a tá mi hovorila,
že by som to mal robiť ako "Fero". Teda Výdavok banka --> Prijem pokladňa
--> Výdavok pokladňa. Cez priebežné položky (výdavok banka-príjem pokladňa). Výdavok pokladňa aj v stĺpci "osobná spotreba". Potvrdenky z bankomatu som neodkladal, výber z bankomatu a teda príjem na pokladňu
som si označil v PPD a výber z pokladne ako VPD. Ako hlavné doklady sú bankové výpisy, kde všetko označujem.
P.S. Ešte sa to komplikuje tým, že mám spoločný bankový účet. Keď som začínal, na ÚP aj v banke ma ubezpečovali, že mi netreba zvláštny účet.[/FONT]


Nakoniec po "zhodnotení" som dospel k tomuto:
- ak je výber z bankomatu z dôvodu nákupu tovar, je potrebné previesť dio do pokladne (príjem) a vybrať (výdavok). Cez "priebežné položky".
- ak je výber z bankomatu pre osobnú spotrebu, napísať v PD prismo úbytok z banky do stlpca "osobná spotreba".

Bude to O.K. ????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Nakoniec po "zhodnotení" som dospel k tomuto:
    - ak je výber z bankomatu z dôvodu nákupu tovar, je potrebné previesť dio do pokladne (príjem) a vybrať (výdavok). Cez "priebežné položky".
    - ak je výber z bankomatu pre osobnú spotrebu, napísať v PD priamo úbytok z banky do stlpca "osobná spotreba".

    Presne tak ako píšeš.

    unidat je offline (nepripojený) unidat

    unidat
    Ospravedlňujem sa, ale je tu toľko protichodných názorov, že si to chcem ujednotiť. Koľko účtovníkov, toľko názorov. Pred časom som sa pýtal na "výber z bankomatu". Sú samozrejme 2 dôvody - osobná spotreba a preplatenie malej faktúry pre ďaľší predaj v hotovosti.
    Pozeral som na desiatky stránok a názory sú rôzne.
    Príklady:
    - Ak sú vybrané z banky pre osobnú potrebu, nie je potrebné vložiť ich do "firemnej" pokladnice a následne ich zase vydať pre osobnú potrebu v hotovosti ...
    Výber z bank.účtu sa zaúčtuje ako výber pre osobnú potrebu.

    - Zhrnutie: výber z bankomatu sa zaúčtuje ako úbytok peňažných prostriedkov v ´peňažnom ústave s dátumom skutočného výberu na základe bankového výpisu.
    - Dnes som sa stretol (1.deň v práci) s ďaľšou účtovníčkou a tá mi hovorila,
    že by som to mal robiť ako "Fero". Teda Výdavok banka --> Prijem pokladňa
    --> Výdavok pokladňa. Cez priebežné položky (výdavok banka-príjem pokladňa). Výdavok pokladňa aj v stĺpci "osobná spotreba". Potvrdenky z bankomatu som neodkladal, výber z bankomatu a teda príjem na pokladňu
    som si označil v PPD a výber z pokladne ako VPD. Ako hlavné doklady sú bankové výpisy, kde všetko označujem.
    P.S. Ešte sa to komplikuje tým, že mám spoločný bankový účet. Keď som začínal, na ÚP aj v banke ma ubezpečovali, že mi netreba zvláštny účet.


    Nakoniec po "zhodnotení" som dospel k tomuto:
    - ak je výber z bankomatu z dôvodu nákupu tovar, je potrebné previesť dio do pokladne (príjem) a vybrať (výdavok). Cez "priebežné položky".
    - ak je výber z bankomatu pre osobnú spotrebu, napísať v PD prismo úbytok z banky do stlpca "osobná spotreba".

    Bude to O.K. ????

    unidat je offline (nepripojený) unidat

    unidat
    Ďakujem, Kvetka K. Vždy som vedel že na Orave sú fajn ľudia. Maj sa krásne a veľa zdravia v tomto Novom roku. Napriek kríze (aj plynovej).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.