Zavrieť

Porady

Náklady za POS

Zdravím Vás,

mozem si dat do nakladov poplatok 500 SKK, ktory mi uctuje banka mesacne za pouzivanie POS terminalu (zariadenie na prijimanie platobnych kariet)???
A mozem si tam dat aj provizie ktore mi strhne z platieb ktore prejdu cez tento POS????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    D.E.V.I.L
    Zdravím Vás,

    mozem si dat do nakladov poplatok 500 SKK, ktory mi uctuje banka mesacne za pouzivanie POS terminalu (zariadenie na prijimanie platobnych kariet)???
    A mozem si tam dat aj provizie ktore mi strhne z platieb ktore prejdu cez tento POS????
    Môžeš, urob si na jednotlivé druhy poplatkov analytiku v 568. Zíde sa ti.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    D.E.V.I.L
    a aj tie poplatky co platim za provizie???
    Áno, aj tie. Ešte ma napadlo....nedostávate od banky faktúru za prenájom , resp. používanie terminálu? Mala som taký prípad.
    - dostavam pravidelne avizo kde je rozpisane, z akej ciastky a aku proviziu si strhavaju
    Naposledy upravil D.E.V.I.L : 11.01.06 at 15:08

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Každá banka má iný systém, ja som sa stretla s tým, že výška provízie je dohodnutá v zmluve a priamo v deň, keď sa prevod peňazí platených cez platobný terminál uskutoční - čiže keď je na bankovom výpise tento príjem pripísaný, je súčasne stiahnutá aj provízia.
    A čo sa týka poplatku za používanie terminálu, tak by to malo byť tiež v zmluve.
    A samozrejme sú to náklady - tak v JU ako aj PU

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Ja mám POS terminál z ČSOB. V zmluve mám, že ak neurobím limit obratov cez POS, tak musím do zmluvného obratu "doplatiť" určité % . Ak ho prekročím, tiež niečo doplácam. To dávam ako bankové poplatky. Ale nechápem, prečo mi sem-tam banka pošle nejakých 100 Sk. Týka sa to platobných terminálov určite, ktoré máme. Nie že by mi to vadilo, že mi pošlú , len neviem, kde to mám zaúčtovať .

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ak ti prídu peniaze, tak ak PÚ 668. Alebo je to príjem ovplyvňujúci ZD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.