Zavrieť

Porady

Dodatočné DP

Ahojte, chcem sa opýtať, v roku 2009 som tvorila účtovnú rezervu na 042 a neviem, čo mi to napadlo v daňovom priznaní dať sumu rezervy do položky zvyšujúce VH. (Asi som to považovala za účtovnú tak pripočítať ). Spoločnosť je v strate, len som si daňovú stratu ponížila o sumu rezervy. A chcem si podať DDP môže byť z toho problém jedná sa o strašne vysokú sumu. Ale časť z tej rezervy bola v roku 2010 zrušená. Asi si nemôžem teraz v roku 2010 v DP znižiť HV o tú sumu. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Lulaaa Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa opýtať, v roku 2009 som tvorila účtovnú rezervu na 042 a neviem, čo mi to napadlo v daňovom priznaní dať sumu rezervy do položky zvyšujúce VH. (Asi som to považovala za účtovnú tak pripočítať ). podľa mňa správne, išlo o účtovnú=nedaňovú rezervu.

    Spoločnosť je v strate, len som si daňovú stratu ponížila o sumu rezervy.
    A chcem si podať DDP...............kvôli čomu? za rok 2009 kvôli tej rezerve? ved je to v poriadku.

    môže byť z toho problém jedná sa o strašne vysokú sumu. ............ z čoho problém?
    Ale časť z tej rezervy bola v roku 2010 zrušená. Asi si nemôžem teraz v roku 2010 v DP znižiť HV o tú sumu. ďakujem
    Ak časť z tej rezervy bola v roku 2010 zrušená, tak je vo výnososch resp. mínus náklady, neviem, ale určite tú sumu máš na r.100 v DPPO. Daj ju medzi odpoč.položky, lebo v r.2009 bola pripočitateľná.

    Lulaaa je offline (nepripojený) Lulaaa

    Lulaaa
    Vieš, ja som tvorila rezervu v roku 2009 na 042 a nie na nákladový účet. V roku 2010 som z 042 zrušila nepotrebnú rezervu. A zoztatok na 042 mi pôjde do nákladov asi až v roku 2012. nakoľko spoločnoť robí rekonštrukciu nehnuteľnosti tak všetko ide cez 042 a nie priamo do nákladov. Celú sumu tvorenú na 042 som dala v daňovom priznaní do riadku 130 . čiže HV napr.-10000 a tá rezerva na 042 bola 5000 tak ja som dostala dańovú stratu iba -5000 je to OK.
    Katarína Cigánová
    Lulaaa , vhľadom k tomu , že si o rezerve účtovala bez dopadu na výsledok hospodárenia , domnievam , sa , že naozaj bolo nesprávne , ak si túto v DP odpočítavala / resp. pripočítavala k HV /. Samozrejme , ak bola bez oprávnenia suma odpočítaná , takto vzniknutú stratu nemôžeš použit v budúcich obdobiach pre odpočet a zníženie základu dane.
    Z toho mi vyplýva naozaj podat dodatočné DP .
    Naposledy upravil Katarína Cigánová : 16.06.11 at 14:07 Dôvod: textácia

    Lulaaa je offline (nepripojený) Lulaaa

    Lulaaa
    Ok, tak ja urobím DDP , a predpokladám, že budem mať na krku daňový úrad. Ach jaj ....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Lulaaa Pozri príspevok
    Ok, tak ja urobím DDP , a predpokladám, že budem mať na krku daňový úrad. Ach jaj ....
    ty vlastne tú rezervu si pripočítala a znížila stratu, teda nutne DP DPPO podať nemusíš. Je to však veľká suma a ak je predpoklad, že stratu bude vedieť firma umoriť, tak je lepšie to DP DPPO podať, aby si v budúcnosti neplatila zbytočne vyššiu daň.
    Kontroly sa báť nemusíš, ide o stratu, DU ťa vôbec nemusí automaticky vybrať, ale vieš,...na každého raz donde, aspoň to budeš mať za sebou.

    To rozpustenie rezervy zrejme bolo zasa 323/042, teda bez dopadu na HV, teda v DPPO2010 nič neriešiš.
    Naposledy upravil KEJKA : 17.06.11 at 04:34

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.