Zavrieť

Porady

Má právo SVB pýtať nedoplatky za tento rok ?

Konkrétne naše SVB, pýta nejaké nedoplatky za január-apríl 2011, ja konkrétne 1,54eur, suseda 0.55eur. Za minulý rok som mala preplatok a neviem prečo teraz pýtajú niečo bez podkladov a podľa mňa, by to malo byť až v koncoročnom vyúčtovaní, kt. dostaneme v r.2012. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Napíš konkrétnejšie o aké nedoplatky ide?
    v každom prípade musíš dostať vysvetlenie čoho sa nedoplatok týka.
    Môže sa jednať o nejakú opravu ale keď si uviedla - nejaké nedoplatky - tak ti neviem odpovedať.
    A každý byt má ínú sumu, alebo žiadnu. A do fondu opráv platím pravidelne a nie som si vedomá naozaj žiadneho dlhu za tento rok.

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Nemôže to byť za výťah? Napr. na vyššom poschodí platia viac?
    Nie, síce ho opravovali, ale ja som na vyvýšenom prízemí a ja mám 1.54e a suseda na 5tom ma 0.54e a suseda na tom istom poschodí ako ja nič a zas na piatom poschodí iný sused nič. Tak ja neviem. Svokor robý správcu inde a povedal mi, že je to totálna hlúposť, nemožu pýtať nedoplatky za tento rok. Pritom za minulý rok som mala preplatok cez 400e.

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Je to zvláštne. A môžeš sa opýtať, za čo to je? Keby odo mňa pýtali len tak peniaze bez udania dôvodu, určite by som nič nezaplatil.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Miroslava Punová Pozri príspevok
    Konkrétne naše SVB, pýta nejaké nedoplatky za január-apríl 2011, ja konkrétne 1,54eur, suseda 0.55eur. Za minulý rok som mala preplatok a neviem prečo teraz pýtajú niečo bez podkladov a podľa mňa, by to malo byť až v koncoročnom vyúčtovaní, kt. dostaneme v r.2012. Ďakujem.

    Často sa stáva, že pri zmene predpisu si vlastník nestihne upraviť príkaz na úhradu a tak vznikne rozdiel v platbách. Ročné vyučtovanie sa síce robí za rok, ale zvyknú sa v ňom vyrovnávať aj nedoplatky spôsobené do 30.4.bežneho roka...tak si porovnaj dnešný rok predpis versus úhrada a možno prídeš na to

    Má právo SVB pýtať nedoplatky za tento rok ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.