Zavrieť

Porady

Stupacka-kanalizacia

Dobry den.
Mam otazku pokial je stupacka brana ako spolocne zariadenie domu ? Ja to chapem tak ze spolocna je len hlavna zvisla rura. Vsetky odpocky ktore idu znej su uz majetkom vlastnika bytu.
Ide oto ze u jedneho vlastnika zatekalo a bola mu realizovana vymena trojodbocky ktora sa nasledne napaja do hlavnej rury. Nas spravca to dal preplatit z fondu oprav, bez toho aby sa ma nato, ako predsedu opytal. Je to spravne?

Vdaka za odpoved.

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Tá "trojodbočka" sa volá stromček a ako taký patrí k stupačke, čiže je spoločný.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Ľuboš Valach Pozri príspevok
    Dobry den.
    Mam otazku pokial je stupacka brana ako spolocne zariadenie domu ? Ja to chapem tak ze spolocna je len hlavna zvisla rura. Vsetky odpocky ktore idu znej su uz majetkom vlastnika bytu.Až od odbočky ďalej...
    Ide oto ze u jedneho vlastnika zatekalo a bola mu realizovana vymena trojodbocky ktora sa nasledne napaja do hlavnej rury. Nas spravca to dal preplatit z fondu oprav, bez toho aby sa ma nato, ako predsedu opytal. Je to spravne?

    Vdaka za odpoved.

    správne...odpoveď červeným

    IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

    IvanPK
    Podľa mňa je dôležitejšie, prečo ty ako predseda si o tom nevedel, správca nekomunikuje s predsedom SVB, čudné! Naše SVB je vlastníkom aj odbočiek...menili sme všetky stúpačky kanalizácie, pretože nám tiekli odbočky,boli prasknuté...je dôležité určiť si čo je SVB a čo je vlastníkov....potom nie sú problémy...a ešte to máme tak že ja ako predseda zabezpečujem opravy, havárie.....správca ja mimo....

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    IvanPK Pozri príspevok
    Podľa mňa je dôležitejšie, prečo ty ako predseda si o tom nevedel, správca nekomunikuje s predsedom SVB, čudné! Naše SVB je vlastníkom aj odbočiek...menili sme všetky stúpačky kanalizácie, pretože nám tiekli odbočky,boli prasknuté...je dôležité určiť si čo je SVB a čo je vlastníkov....potom nie sú problémy...a ešte to máme tak že ja ako predseda zabezpečujem opravy, havárie.....správca ja mimo....
    Ivan podľa registra sa u nich menia predsedovia ako na páse a on je predsedom len od marca 2011 a k tomu sú SVB v správe niekoho, tak sa ani nečudujem...

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Keď sme si dávali robiť nové rozvody, tak sme všetko odbočky aj ventily platili zo spoločného. Vlastníkom sa to odovzdalo a teraz si už opravy odbočiek, ventilov a všetko, čo je od napojenia do bytu hradia sami.
    Ty by si si mal sadnúť so správcom a vykonzultovať si tieto záležitosti. A nemal by bez tvojho predchádzajúceho súhlasu nič dávať v bytoch opravovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.