Zavrieť

Porady

Bojler s integrovaným tepelným čerpadlom

Dobrý deň poraďáci,

som vo fáze riešenia výzbroje kotolne, vzhľadom k faktu, že nemám a ani nebudem mať na pozemku plyn som nútený riešiť primárny zdroj energie elektricky. Niekde, bohužiaľ, už neviem kde som čítal, ýže existujú aj telesá na prípravu teplej vody s integrovaným tepelným čerpadlom využívajúcim teplý vzduch v miestnosti kde sú inštalované, ak má s tým niekto skúsenosti, alebo o tom aspoň niečo vie, poprosil by som o info event. aj nejaké referencie ak je to možné.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    Preco bohuzial?
    Mylsim ze prave v dnesnej dobe to zacina byt zaujmave.
    K otazke, existuje cosi take, napri firma NILAN to dava do rekuperacnych jednotiek.
    Moj osobny nazor je, ze ako hracka na leto je to drahe - pretoze to moze ekonomicky fungovat len ak mam tepla prebytok. V zime vodu radsej zohrejem priamo, ako brat teplo zo vzduchu - co som predtym vykuril.

    zedino je offline (nepripojený) zedino

    zedino
    Samozrejme ze to nepojde z vykurovaneho vzduchu niekde v kupelni bude to v technickej miestnosti resp. kotolni, vedla garaze, bez priameho vyhrevu z domu, studeny vzduch samozrejme bude odvadzany mimo dom klasickym vzduchotechnickym potrubim, ved to by bola blbost aby som si ochladzoval dom :-)

    Len som chcel vediet ci to nahodou niekto nema a ake su s tym skusenosti

    zedino je offline (nepripojený) zedino

    zedino
    no praveze klasicke TC nechcem riesit, zatial mi nikto jasne neukazal ze pri 10 - 15 k investicii do systemu TC na kurenie a ohrev TUV mam zmysluplnu navratnost, vyhladovo maximalne do 5 rokov, ina ani nema vyznam, a riesenie bojler + integrovane TC v radovo 5-7 x nizsej investicii mi pride podstatne rozumnejsia varianta, preto sa chcem uberat prave tymto smerom, len som chcel nejake referencvie ci a ako to funguje, nejake osobne kontakty na ludi co to maju uz mam, myslel som ci aj tu nejaki nadsenci nezdielaju zanietenie pre tieto technologie ;-)

    PS: tie heatpump vyzeraju velmi slubne, bol som na dovolenke takze som to zatial neriesil ale planujem hned zajtra - 8.7. - kontaktovat - dik

    Bojler s integrovaným tepelným čerpadlom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.