Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie faktúry v JU

Dobrý večer, som začínajúci účtovník v JU a potrebovala by som poradiť, ako zaúčtovať takúto faktúru. Vystavila som faktúru s variabilným symbolom napr: 1012, ale firma pri zadavaní platby uviedla nesprávny variabilny symbol napr: 1112. Tým pádom mi to nesedí. Prosím o radu, ako to zaúčtovať, čo s tým spraviť!!!!!!! Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ZuzuF
    Dobrý večer, som začínajúci účtovník v JU a potrebovala by som poradiť, ako zaúčtovať takúto faktúru. Vystavila som faktúru s variabilným symbolom napr: 1012, ale firma pri zadavaní platby uviedla nesprávny variabilny symbol napr: 1112. Tým pádom mi to nesedí. Prosím o radu, ako to zaúčtovať, čo s tým spraviť!!!!!!! Ďakujem
    A máš peniaze na účte?, pretože ak ich máš ,tak VS je nepodstatný.
    Ak to nevieš spárovať, tak tam prepíš VS a máš to.

    ZuzuF je offline (nepripojený) ZuzuF

    ZuzuF
    Peniaze už mám na účte, len na výpise z účtu mám uvedený nesprávny VS. Nebude to vadiť daňovníkom?

    Zuzu

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ZuzuF
    Peniaze už mám na účte, len na výpise z účtu mám uvedený nesprávny VS. Nebude to vadiť daňovníkom?
    Zuzu
    Určite nie, pretože ostatné máš podľa faktúry. VS nie je až taký dôležitý. Nerob si z toho zbytočné starosti.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ZuzuF
    Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď.
    Prajem pekný večer.:p
    Pekný večer aj Tebe.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    ZuzuF
    Vystavila som faktúru s variabilným symbolom napr: 1012, ale firma pri zadavaní platby uviedla nesprávny variabilny symbol napr: 1112. Tým pádom mi to nesedí. Prosím o radu, ako to zaúčtovať, čo s tým spraviť!!!!!!! Ďakujem
    Osobne mám za to, že nesprávny VS by mal zaujímať osobu, ktorá urobila nesprávnu úhradu. Doporučujem v týchto prípadoch list s textom:

    Obraciame sa na vás so žiadosťou o započítanie našej úhrady, ktorú sme previedli prevodným príkazom
    dňa:
    vo výške:
    z účtu:
    na účet:
    VS:
    na úhradu faktúry VS: ...

    Uvedené však doporučujem najmä v prípadoch, keď sa jedná o výdavok. Je to veľmi vhodné najmä v prípadoch, že úhrady sú viacnásobné, t.j. jedná sa o pravidelné odbery a dodávky.

    Doporučujem však zvážiť túto možnosť aj z vašej strany, nakoľko sa môže stať, že DÚ pri kontrole začne pátrať, či náhodou v účtovníctve nemáte "čierne faktúry", keď prijímate platby na iné VS. Viem, že je to robota navyše, ale také mám skúsenosti ... V tomto prípade, by ste oznamovali, že ich úhradu započítavate na faktúru s VS ...

    Vyberte si .-)

    Zaúčtovanie faktúry v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.