Zavrieť

Porady

Výmer z katastru nehnutelnosti

ahojte,

chcel by som poradit, moja babka ma vymer zahrady z roku 1965 o velkosti 487m2 po dedovej smrti v roku 2000 kedy je posledny zaznam na katastre nehnutelnosti - na zaklade dedicskeho rozhodnutia vymera stanovena na 478m2 a zrejme doslo k zamene cisiel 8, 7.

Chcel by som vediet kde sa daju zistit predchadzajuce zaznamy a nasledovne urobit zmenu.

Dakujem
Stefan
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Takéto záznamy majú v katastrálnej knihe. Treba dať len podnet že došlo k tejto chybe priamo na katastri urobia nápravu. Do knihy sa dá nahliadnuť.

    steveafa je offline (nepripojený) steveafa

    steveafa
    zdravim,

    na katastre nehnutelnosti som bol avsak nic som tam nevybavil.... asi som to spravne nenapisal na zaciatku ten vymer spred 60 rokov nema ziadne razitko len podpisy nejakeho znalca. takze ako sa da spatne vystopovat vymera tohoto pozemku?

    Vdaka za vas cas
    Naposledy upravil steveafa : 20.06.11 at 09:28

    Rech25 je offline (nepripojený) Rech25

    Rech25
    No takto ak poznate cislo pozemku, tak ho na katasterportal.sk vystopujete.
    Ak však ide o nejaky problem so zapisom, tak to jednoznacne doporucujem obratit sa na geodeta.

    steveafa je offline (nepripojený) steveafa

    steveafa
    chapem ze geodet dokaze premerat pozemok avsak chcel by som vediet ako sa mozem dostat k zapisom o vymere pozemku z archivu /predchadzaju zapisy by ma zaujimali/ pretoze stary rodicia dovolili susedom na casti ich pozemku postavit cast ich garaze a kedze susedia idu predavat dom. novy majitel chce staru garaz zburat a postavit tam mur.
    Naposledy upravil steveafa : 20.06.11 at 10:02

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    steveafa Pozri príspevok
    chapem ze geodet dokaze premerat pozemok avsak chcel by som vediet ako sa mozem dostat k zapisom o vymere pozemku z archivu /predchadzaju zapisy by ma zaujimali/ pretoze stary rodicia dovolili susedom na casti ich pozemku postavit cast ich garaze a kedze susedia idu predavat dom. novy majitel chce staru garaz zburat a postavit tam mur.
    Co je psáno - to je dáno = platí najnovší zápis v katastri.
    Argumenty : Vtedy babka s dedkom ...
    neplatia.
    Ak nejde o "zjavnú chybu" (napr v osvedčení o dedičstve je 548 a v katastri 584 ) zmena je možná iba na základe rozhodnutia súdu (najmä ak už prebehol ROEP ).

    steveafa je offline (nepripojený) steveafa

    steveafa
    chapem tiez robim v oblasti kde co je dano to je psano avsak viem ze vzdy sa da dopatrat k predchadzajucim dokladom ... takze aky by mala babka zvolit postup?

    Vdaka

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Nuž ty potrebuješ nahliadnuť do katastrálnej knihy a tam to najdeš... V archýve. Pýtaj sa na katastri nma archív a prípadne výpis z katastrálnej knihy, kde práve je táto hystória...
    Čo sa týka pozemku pod susedovou garážou, pokiaľ to nemá na liste vlastníctva ako svoj pozemok sused a nezískal to napríklad vydržaním, tak mu to zrejme nepatrí hoci tam aj stála garáž ktorú užíval...

    Výmer z katastru nehnutelnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.