Zavrieť

Porady

§17 ods.29 zdanenie záväzkov

Dobrý deň, potrebovala by som súrne poradiť. Ide o to, že medzi 2 firmami, ktoré sú spriaznené sú pohľadávky a záväzky. V jednej firme sú pohľadávky z roku 2007 na ktoré sa nerobili opravné položky (nechceli sme zbytočne prehlbovať stratu) a v druhej firme sú záväzky z roku 2007, ktorých splatnosť bola tiež v roku 2007, to znamená, že tento rok by mali byť pripočítateľnou položkou k daňovému základu (čiže mala by som ich zdaniť). Ale tu na porade som sa dočítala, že ak by som urobila dohodu napr.k 31.12.2007 o uznaní dlhu a posunutí splatnosti až na rok napr.2015, nemuseli by byť záväzky zdanené. Chcela by som poprosiť o názor, čo by ste urobili vy. Ďakujem za názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    je to diskutabilné, ale ak to uznanie dlhu je tiež z r.2007, a splatnosť predlžená do r.2013, tak by som to nespochybňovala.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tvoje zadanie vyznieva, akoby tie pohľadávky a záväzky boli medzi tými firmami navzájom - čo takto zápočet?

    Sara1011 je offline (nepripojený) Sara1011

    Sara1011
    čo sa dalo urobiť zápočtom je urobené, len ešte zostali záväzky, aby som bola presnejšia, a jasné, že v tej druhej firme to figuruje ako pohľadávka, tak som to myslela.

    Sara1011 je offline (nepripojený) Sara1011

    Sara1011
    Asi sa neviem správne vyjadriť, ale jednoducho, mám vo firme záväzky z roku 2007, mám k nim k 31.12.2007 papier (zmluvu) o priznaní dlhu a kde sa ešte mení splatnosť záväzkov na rok 2013. Jedná sa mi o to, či mám v DP za rok 2010 povýšiť základ dane o záväzky z roku 2007, keď vlastne ešte nie sú po splatnosti.
    Jedná sa o obchodné záväzky.

    §17 ods.29 zdanenie záväzkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.