Zavrieť

Porady

Ani netusim, kam svoju otazku adresovat, no kedze ide o nervy, tak asi tu .

Som tui novacikom, tak sa este neviem orientovat.
Casto sa stretam z neochotou personalu v restauraciach, vadat rozdiel ceny udanej v jedalnom listku a hodnotou stravneho listka. Mozte mi niekto vysvetlit, preco to tak je ??? Ved ak hodnota listka je dajme tomu 3,80 E a cena za jedlo je 3,10 E tak 70 centov som vlastne dal ako sprepitne, a to sa mi zda byt privysoke ! Nie je to nezakonne obohacovanie ?
Usporiadat
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
a čo má toto so zdravím?!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

citaj tu :http://www.porada.sk/t45616-vydavani...h-listkov.html
6 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

objednaj si este jednu kavu a doplat uz peniazmi.potom nemusis nechavat sprepitne ani jeden cent..

ale teda,70 centov sprepitneby som sa niekomu hanbila nechat.aspon 1-2 eura.
1 2
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

osky Pozri príspevok
objednaj si este jednu kavu a doplat uz peniazmi.potom nemusis nechavat sprepitne ani jeden cent..

ale teda,70 centov sprepitneby som sa niekomu hanbila nechat.aspon 1-2 eura.
Lenze niekto zije a mozno aj pracuje na slovensku a dostane slovensku vyplatu, ktora je o stovky eur nizsia ako v rakusku
EDIT: dokazes si predstavit, ze v nejakych mensich mestach, ci dedinach je menu za 2,5€ (tvoje sprepitne by bolo ......)
Naposledy upravil Fero11 : 21.06.11 at 11:40
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

zaplat obed v hotovosti a za gastrace urob nakup domov
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

osky Pozri príspevok
objednaj si este jednu kavu a doplat uz peniazmi.potom nemusis nechavat sprepitne ani jeden cent..

ale teda,70 centov sprepitneby som sa niekomu hanbila nechat.aspon 1-2 eura.
Zamestnanec, ktory ma nejaku min. mzdu na Slovensku a dava si k obedu denne menu,len aby sa zmestil do ceny stravenky /3,80€ /a ma akoze nechat 2€ sprepitne?
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
osky ja tiez nepracujem na slovensku a prepitne 1-2€ je moc
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pre Teba má listok hodnotu 3,7 eura,ale pre firmu,ktorej si lístok dala je to podľa zmluvy so stravenkovou firmou cca o 20 až 25% menej,toľko si strháva gastráčová firma za sprostredkovanie.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
osky Pozri príspevok
objednaj si este jednu kavu a doplat uz peniazmi.potom nemusis nechavat sprepitne ani jeden cent..

ale teda,70 centov sprepitneby som sa niekomu hanbila nechat.aspon 1-2 eura.
a to z akého dôvodu by som mala nechať sprepitné 1-2 eura? vieš koľko to je peňazí?asi nie... tí čo žijú ,,z ruky do huby,, by mi dali určite za pravdu.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ľudkovia neriešte sprepitné - to je riadne mimo témy.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
2,11 = 2,20
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Dajte to do poraďáckej kaviarne. Tam je správny čašník.
Naposledy upravil erzet : 21.06.11 at 11:49
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pasuliatko Pozri príspevok
a to z akého dôvodu by som mala nechať sprepitné 1-2 eura? vieš koľko to je peňazí?asi nie... tí čo žijú ,,z ruky do huby,, by mi dali určite za pravdu.
1-2 eura? záleží od účtu za konzumáciu. ja nechávam 0,5 eura pri 20 eurovom účte krčme v bergu.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

BXLmiami Pozri príspevok
Pre Teba má listok hodnotu 3,7 eura,ale pre firmu,ktorej si lístok dala je to podľa zmluvy so stravenkovou firmou cca o 20 až 25% menej,toľko si strháva gastráčová firma za sprostredkovanie.
No toľko z toho gastráčová firma nemá, ale určite je tam rozdiel. V jednej jedálni dokonca pri platbe v hotovosti bol obed o 2 Skk lacnejší ako za gastráče. Vtedy mi bolo vysvetlené, že za gastráče dostanú o toľko menej (to už bolo dosť dávno )
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ja by som nenechaval nic, to jedlo je uz aj tak preplatene ....
Nechava niekto sprepitne v obycajnych potravinach ??? samozrejme 2-3 centi su v pohode, ale 10 centov uz nenecham aj ked robim nakup za 200€
Neviem co je to za sprosty zvyk nechavat sprepitne casnikom, oni su normalne plateny, jak kazdy iny
1 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Ano, myslim ze je to typicky slovenske. Mame znamych v Koline n/Rynom a oni vraveli, ze tam sa sprepitne dava len vynimocne. Takiez, ze ked ta niekto pozve na kavu, tak len kavu, ziadny zakusocek a pod.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[QUOTE=rennka;1773920 Takiez, ze ked ta niekto pozve na kavu, tak len kavu, ziadny zakusocek a pod.[/QUOTE]

Trošku je to pritiahnuté za vlasy, to jej nepodá ani pohár vody? Aj to nás odlišuje od iných národov, že sme pohostinní. A tak to má byť.
Naposledy upravil Tweety : 21.06.11 at 12:10
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Tweety Pozri príspevok
Trošku je to pritiahnuté za vlasy, to jej nepodá ani pohár vody?
neviem presne, nezachadzali sme do detailov, ale pohar vody mozno, ked je zadarmo...
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
Fero11 Pozri príspevok
Ja by som nenechaval nic, to jedlo je uz aj tak preplatene ....
Nechava niekto sprepitne v obycajnych potravinach ??? samozrejme 2-3 centi su v pohode, ale 10 centov uz nenecham aj ked robim nakup za 200€
Neviem co je to za sprosty zvyk nechavat sprepitne casnikom, oni su normalne plateny, jak kazdy iny
co som pocul, tak v niekde (tusim amerika) je to tak ze casnici nemaju cca ziadnu vyplatu a ziju iba z tringeltov (tak nejak). ved skoro na kazdom zahranicnom dokalde, dokonca aj u nas na SR som uz videl, dole na blocku polozku TIP...., co je vlastne tringelt. V amerike, co som mal blocky, si uz ani nepytaju, a rovno nablkojuju 18% gratuity..... je to vsade rozne. Podla mna davat v obchode sprepitne je divne, zbytocne, na druhej strane v bare/restike, to davas casnikovi ako dar za to ze ti sprijemnil pobyt (mily, rychly a co ja viem co...)
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Myslím, že je zbytočné riešiť sprepitné. Sprepitné je dobrovoľné a záleží len na človeku či ho dá alebo nie. Zvyčajne ak sme sa dobre cítili, pridáme, ak bola obsluha neochotná alebo to trvalo dlho, dáme si vyplatiť výdavok do centa. Preto si myslím, že sa nemôže stanoviť sprepitné ako nejaké % z platby....

A na tie lístky, tak ako už bolo povedané, gastrolístok nie je peniaz, je to len cenina, čašníci by mohli vydávať gastráčmi , ale v takých cenách sa netlačia. Takže ten kto nechce nechať také vysoké sprepitné, tak musí zaplatiť s lístkom v menšej hodnote alebov hotovosti, alebo sa zmieriť s takým vysokým sprepitným. Aj v obchodoch z lístka nevydajú, zvyšok vždy doplatíte.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať