Zavrieť

Porady

Zákonná poistka na oa (zrušenie,výpoveď).

Potrebujem dať môjmu poisťovateľovi (alianz)výpoveď zákonnej poistky na oa.Je na to nejaké tlačivo ,alebo predpísaný vzor?Ako to urobiť?Výročie je 11.09 .Viem len to, že sa to musí urobiť cca 6 týždňov dopredu.Potrebujem mať pri uzatváraní novej poistky voľné ruky.Jazdím bez nehody a účtujú mi nehrázne sumy.Poprípade poraďte,odporučte, v ktorej poisťovni máte výhodnú poistku vy?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie je na to specialne tlacivo, staci obycajne oznamenie o ukonceni poistneho vztahu, ktore ale musi byt dorucene poistovni najneskor 6 tyzdnov pred vyrocnym terminom (u teba teda najneskor 30.7.)
    Treba mat doklad o doruceni, takze bud to odovzdas u nich na podatelni na pobocke alebo musis mat doklad z posty.

    Inak, tu je stranka, ktora ti pomoze take oznamenie vytvorit:

    https://gamp.sk/pzp/zrusit-zmluvu

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No čo sa týka ukončenia, tak skús vypísať toto http://www.autocall.sk/vypoved1.php našla som to pred rokom, ked známa dávala výpoveď a nevedeli sme čo tam dať. Tu po pár udajoch TI napíše krásnu výpoved, vvyskúšaj si to

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    tlacivo ta nemusi trapit, prides na pobocku a tam ti vypoved vytlacia ... len podpises ... pokial ta pred tym pocas polhodinoveho odhovarania a ponuke min. 50% zlavy od vypovede neodhovoria ...

    kargo je offline (nepripojený) kargo

    technický typ kargo
    Každý rok cca 2 mesiace pred výroč. termínom zájdem do poisťovne. Podebatujeme, dohodneme sa, dostanem to písomne a o rok dovidenia.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Na tie dátumy bacha, pretože poisťovňa sa riadi dátumom, kedy im tá žiadosť poštou príde. Ja som sa tak netrafila o 1 deň.
    Radšej by som to poslala ešte o týždeň skôr.

    Zákonná poistka na oa (zrušenie,výpoveď).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.