Zavrieť

Porady

Bytterm Žilina - zateplenie

Dobry den, chcel by som sa prosim opytat, ci niekto byva v byte, ktory spravuje Bytterm Zilina.
Moji rodicia ziju dvaja v byte o rozlohe 66m2 a platia rocne za nezatepleny byt len za vykurovanie 1000 Eciek. Na TUV, len naklady na zohrievanie vody dalsich takmer 300Eciek. (celkom dodavka tepla 1300Eur)
Zda sa mi to sialene, kedze my mame RD kde mame plochu 250m2 (prizemie/podkrovie) a platime 1100Eciek, ale aj za TUV aj za varenie. Komplet plyn. Zabudol som dodat, dom zatepleny 50mm polystyren na dvoch stranach a 40mm polystyren na 2 stranach.

Je pravda, ze su to panely zelezobetonove, takze tie naklady su mozno realne. Ma niekto podobnu skusenost o kolko sa znizia a ci sa vobec znizia naklady, ked sa im bytovka zatepli?

Dakujem.
Naposledy upravil focus3ccd : 22.06.11 at 08:28
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    znížia sa zhruba o 30% reálne, avšak závisí, či budú robiť komplet aj s výmenu okien.

    focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

    focus3ccd
    Vdaka, aspon nejaka ta orientacia. Nasi uz okna maju vymenene, takze mozno to urobi aj nieco malinko viac.

    Dik

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Samozrejme je to nereálna cena.Jeden príklad,od správcu jedného veľkého činžiaku v Partizánskom(snáď neklamal).Po vybudovaní svojej kotolne šli všetci nájomníci o polovicu nižšie s nákladmi na kúrenie a teplú vodu .Pokompletnom zateplení a výmene okien o ďaľšiu polovicu.Kotolňu stavali spolu tri činžiaky cca po roku- dvoch postupne zateplovali.V bytoch majú cez zimu príjemné teplo nie ako to poznám z TO prekúrené na 30°C,cez leto prjemnú teplotu od zateplenia,nie 45°C ako sme raz namerali cez leto pod stropom vrchného bytu..
    Naposledy upravil 220870 : 25.06.11 at 08:03

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    ja som mal 50m2 byt čo spravoval bytterm, naštastie som ho už predal, prirážajú si na teplo a vodu fajnovo, na poslednom vyúčtovaní som mal mesačne skoro 80€ za teplo a teplú vodu, teraz na dome, ktorý je 4x väčší platím za plyn (teplo, TUV a varenie) 86€ takže asi tak. plus niečo v tomto skanzene socializmu vybaviť je umenie, fakt ako výlet v časostroji ked som tam behal pri predaji bytu podpisovať nejaké papiere..

    popoiu je offline (nepripojený) popoiu

    popoiu
    My bývame v paneláku, ktorý tiež spravuje Bytterm. Nemáme zlé skúsenosti, akurát máme dosť vysoký fond opráv (čo sme sa ako vlastníci bytov dohodli, aby sme našetrili na zateplenie, čo sa má začať realizovať už toto leto). Cenovo to u nás vychádza takto: celková cena nájomného (teda čo platíme Byttermu) je 169EUR mesačne, v tom je teda kúrenie, teplá voda, fond opráv (ten je z toho vyše 40 EUR mesačne), výťah atď. Keďže doteraz u nás nie je vyregulované kúrenie, ani merače na studenú vodu, to sa rozpočítava podľa osôb a výmery. Náš byt má 82m2.
    Tak ak táto informácia nejak pomôže...

    Bytterm Žilina - zateplenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.