Zavrieť

Porady

Rodičovská dovolenka a živnost

Som na rodičovskej dovolenke s dcérou ktorá má 16 mesiacov a ta staršia má 3 roky ale ide do školky, mazel pracuje na HPP a chodí na fušky. Rozmyšlame založit živnost na moje meno a neviem či si možem založit aj ked som na RD nechcem o nu prist, ale po novom sa to asi da nie som si stopercentne ista. V živnosti budu uvedene zámočnícke, murárske, maliarske,stavebné a ine činnosti. Živnost chceme spravit preto na mna aby mohol manzel stale pracovat tam kde pracuje, pretoze ak v jeho práci zistia že má živnost vyhodia ho ako iných. A aby bola som krytá ja aj on chcem ho zamestnat na dohodu. Chcela by som vediet či by v tom nebol problém alebo či mi neviete navrhnut dake ine dobre riešenie. A čo všetko treba kde nahlasit ked chcem si založit živnost:
ŽU - založit živnost pridelia ICO
DU- registrovat pridelia DIC
SU - registrovat pridelia IC
to je ohladom mna a ked ako zamestnavatel tak sa mam registrovat na SU a DU a na ZP ked zamestnavam na HPP nie tak???????????????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sasenkak je offline (nepripojený) sasenkak

    sasenkak
    Kludne mozes poberat rodicovksy prispevok aj mat zivnost.
    A co sa týka živnosti ,kedže predpokladam ,že nemas potrebnu kvalifikáciu a prax na činnosti,ktore opisujes,musis ustanovit zodpovedného zastupcu ,ktorý tieto podmienky splna. T.j. v tvojom pripade manzel.
    Detaily neviem ,ja som toto riesila pred par rokmi,jednalo sa o autoservis,ale nakoniec sme to nedotiahli do konca.
    Skus pozriet aj tu
    http://www.mojepodnikanie.sk/clanky/Remeselne-zivnosti

    Rodičovská dovolenka a živnost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.