Zavrieť

Porady

Funkcia IF

Ahojte, potrebovala by som poradit s funkciou IF. Zadala som nasledovny vzorec:

[hore]IF($F$20


9;'sadzby poistneho'!B10;IF($F$20=8;'sadzby poistneho'!B9;IF($F$20=7;'sadzby poistneho'!B8;IF($F$20=6;'sadzby poistneho'!B7;IF($F$20=4;'sadzby poistneho'!B5;IF($F$20=3;'sadzby poistneho'!B4;IF($F$20=1;'sadzby poistneho'!B2;IF($F$20=5;'sadzby poistneho'!B6))))))))
Co znamena, ze ak v bunke 20 je hodnota napr. 9, prirad k nej hodnotu v bunke 10 (alebo teda nejaku konkretnu hodnotu. Len uz som vycerpala pocet zatvoriek a este nie som ani v polovici, potrebujem ten vzorec rozsirit este o zhruba dalsich 10 rovnakych argumentov.
Neviete mi prosim poradit, ako sa to mozno da urobit nejako inak, pripadne ci sa nedaju obycajne zatvorky nahradit inymi.
DakujemAhojte, potrebovala by som poradit s funkciou IF. Zadala som nasledovny vzorec:

[hore]IF($F$20


9;'sadzby poistneho'!B10;IF($F$20=8;'sadzby poistneho'!B9;IF($F$20=7;'sadzby poistneho'!B8;IF($F$20=6;'sadzby poistneho'!B7;IF($F$20=4;'sadzby poistneho'!B5;IF($F$20=3;'sadzby poistneho'!B4;IF($F$20=1;'sadzby poistneho'!B2;IF($F$20=5;'sadzby poistneho'!B6))))))))
Co znamena, ze ak v bunke 20 je hodnota napr. 9, prirad k nej hodnotu v bunke 10 (alebo teda nejaku konkretnu hodnotu. Len uz som vycerpala pocet zatvoriek a este nie som ani v polovici, potrebujem ten vzorec rozsirit este o zhruba dalsich 10 rovnakych argumentov.
Neviete mi prosim poradit, ako sa to mozno da urobit nejako inak, pripadne ci sa nedaju obycajne zatvorky nahradit inymi.
DakujemAhojte, potrebovala by som poradit s funkciou IF. Zadala som nasledovny vzorec:

[hore]IF($F$20


9;'sadzby poistneho'!B10;IF($F$20=8;'sadzby poistneho'!B9;IF($F$20=7;'sadzby poistneho'!B8;IF($F$20=6;'sadzby poistneho'!B7;IF($F$20=4;'sadzby poistneho'!B5;IF($F$20=3;'sadzby poistneho'!B4;IF($F$20=1;'sadzby poistneho'!B2;IF($F$20=5;'sadzby poistneho'!B6))))))))
Co znamena, ze ak v bunke 20 je hodnota napr. 9, prirad k nej hodnotu v bunke 10 (alebo teda nejaku konkretnu hodnotu. Len uz som vycerpala pocet zatvoriek a este nie som ani v polovici, potrebujem ten vzorec rozsirit este o zhruba dalsich 10 rovnakych argumentov.
Neviete mi prosim poradit, ako sa to mozno da urobit nejako inak, pripadne ci sa nedaju obycajne zatvorky nahradit inymi.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    novakovk Pozri príspevok
    Diky za radu. Funguje to, len uz som zadala plny pocet hodnot a potrebujem tam zadat, este dve. Takze tymto sposobom to asi nepojde. A mozes mi prosim poradit, ako si to myslel cez tiez dalsie dve funkcie, ktore si napisal?
    Dakujem
    =LOOKUP(F20;A1:A100;B1:B100)
    a1:a20 - hodnoty podľa ktorých vyberáš
    b1:b20 - hľadané hodnoty


    Môžeš aj
    IF(F20<30;CHOOSE(f20;....);CHOOSE(f20-29;.....))

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Použi funkciu CHOOSE
    =CHOOSE('sadzby poistneho'!$F$20;'sadzby poistneho'!$B$2;"";'sadzby poistneho'!$B$4;'sadzby poistneho'!$B$5;'sadzby poistneho'!$B$6;'sadzby poistneho'!$B$7;'sadzby poistneho'!$B$8;'sadzby poistneho'!$B$10)

    Dá sa použiť aj VLOOKUP, LOOKUP
    Naposledy upravil marjankaj : 22.06.11 at 16:44

    novakovk je offline (nepripojený) novakovk

    novakovk
    Diky za radu. Funguje to, len uz som zadala plny pocet hodnot a potrebujem tam zadat, este dve. Takze tymto sposobom to asi nepojde. A mozes mi prosim poradit, ako si to myslel cez tiez dalsie dve funkcie, ktore si napisal?
    Dakujem

    novakovk je offline (nepripojený) novakovk

    novakovk
    Ja trubka, ved to bolo uplne jednoduche neviem preco ma to vlookup nenapadlo a chcela som to robit cez rozne ine funkcie.
    Dikes za radu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.