Zavrieť

Porady

SANKČNÝ ÚROK A ÚČET 545

SANKČNÉ ÚROKY

Neviem si rady. DÚ nám posiela v kuse rozhodnutia o predpise sankčných úrokov (za omeškanie) - na DPH, na DPPO. Aký účet mám použiť (545?) a bude to daňovo uznané, či nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Anonymka
    SANKČNÉ ÚROKY

    Neviem si rady. DÚ nám posiela v kuse rozhodnutia o predpise sankčných úrokov (za omeškanie) - na DPH, na DPPO. Aký účet mám použiť (545?) a bude to daňovo uznané, či nie?
    Tieto sankčné úroky účtujeme na účet 545 AE- sú to nedaňové náklady.

    ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

    Taká milá osôbka :-)))) ivet.b
    Dobry den.
    rada by som sa spytala ohladom sankcneho uroku. Rozhodnutie o vyrubeni nam prislo v roku 2005, ale odvolali sme sa a zamietnutie odvolania a potvrdenie uvedeneho sankcneho uroku nam prislo az v roku 2006, cize v tomto roku to aj zaplatime. Bude to teda nedanovy naklad roku 2005 alebo 2006?

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Podľa mňa sankčný úrok, ktorý bol vyrubený v r. 2005, by mal byť ako predpis zaúčtovaný v r. 2005. Ale je to nedaňový náklad, takže výsledok je v podstate rovnaký aj keď bude zaúčtovaný v r. 2006.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivet.b
    Dobry den.
    rada by som sa spytala ohladom sankcneho uroku. Rozhodnutie o vyrubeni nam prislo v roku 2005, ale odvolali sme sa a zamietnutie odvolania a potvrdenie uvedeneho sankcneho uroku nam prislo az v roku 2006, cize v tomto roku to aj zaplatime. Bude to teda nedanovy naklad roku 2005 alebo 2006?
    Správne treba urobiť v roku 2005 rezervu na sankčný úrok- zásada opatrnosti.
    V roku 2006 ak zaplatíte ,bude to Váš nedaňový náklad.

    ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

    Taká milá osôbka :-)))) ivet.b
    Takze uvedenym sposobom:
    V roku 2005 vytvorim cez ID rezervu: 554/323, ktora bude mojim danovym nakladom,
    V roku 2006 cez ID k 1.1.06 tuto rezervu rozpustim: 323/654, vo februari 2006 to zaplatim: 545/221, pricom 545 je moj nedanovy naklad roku 2006.
    Je to takto spravne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivet.b
    Takze uvedenym sposobom:
    V roku 2005 vytvorim cez ID rezervu: 554/323, ktora bude mojim danovym nakladom,
    V roku 2006 cez ID k 1.1.06 tuto rezervu rozpustim: 323/654, vo februari 2006 to zaplatim: 545/221, pricom 545 je moj nedanovy naklad roku 2006.
    Je to takto spravne?
    Táto rezerva nebude tvojím daňovým nákladom. V roku 2005 bude nedaňovým nákladom a v roku 2006 jej rozpustenie bude nedaňovým výnosom.

    ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

    Taká milá osôbka :-)))) ivet.b
    Takze rezerva mi za rok 2005 zvysi zaklad dane, jej rozpustenie v danovom priznani za rok 2006 zase znizi a zaplatenie sankcneho uroku v roku 2006 mi zvysi zaklad za rok 2006?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivet.b
    Takze rezerva mi za rok 2005 zvysi zaklad dane, jej rozpustenie v danovom priznani za rok 2006 zase znizi a zaplatenie sankcneho uroku v roku 2006 mi zvysi zaklad za rok 2006?
    Áno správne si to pochopila.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    ivet.b
    Takze uvedenym sposobom:
    V roku 2005 vytvorim cez ID rezervu: 554/323, ktora bude mojim danovym nakladom,
    V roku 2006 cez ID k 1.1.06 tuto rezervu rozpustim: 323/654, vo februari 2006 to zaplatim: 545/221, pricom 545 je moj nedanovy naklad roku 2006.
    Je to takto spravne?
    Ja by som si zauctovala predpis na ID cez 545/34x, nakolko o nakladoch by sa priamo na bankovom vypise uctovat nemalo. (S vynimkou poplatkov a urokov).

    ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

    Taká milá osôbka :-)))) ivet.b
    Dakujem za vsetky odpovede.
    Ked nas urady rozculia, ludia na PORADE vzdy pomozu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.