Zavrieť

Porady

storno faktura a nasledne vytvorenie novej

Ahojte, stalo sa mi ze 14.4 som fakturoval 300 € s DPH. Klient doteraz nezaplatil a natahujem sa s nim. Ten projekt sa este riesi. Mozem tu fakturu stornovat a nasledne vytvorit novu s dnesnym datumom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    si mesačný alebo Q. platiteľ? len na okraj sa pýtam.
    Ak pôvodná faktúra bola vystavená bez právneho dôvodu, tak ju samozrejme stornuj vystavením dbp. Vystavíš správnu po dodaní diela so správnym dátumom dodania - ak je toto predmet doťahovania.
    Ak sa doťahujete kvôli niečomu inému a fa bola vystavená správne, tak nestornuj nič.

    siburnik je offline (nepripojený) siburnik

    siburnik
    kvartalny platca som. ide mi o to ze do 25.7. bude treba odovzdat DP + zaplatit dan a neviem ci tento klient vobec niekedy zaplati. zbytocne potom odvediem DPHcku z tohto...

    da sa to legalne spravit?

    junior78 je offline (nepripojený) junior78

    junior78
    Ahojte

    Vedeli by ste poradiť? Firma v júni vystavila faktúru a poslala odberateľovi. Následne sa zistilo, že na zlého odberateľa sa tá FA vystavila. Majiteľ firmy sa dohodol s odberateľom, že faktúru zlikvidujú. Vo firme vystavili tú istú FA s tým istým číslom na správneho odberateľa.
    Ten prvý odberateľ nevyhodil faktúru a dostalo sa to aj k účtovníkovi. Zaúčtovali a uplatnili si DPH. Žiadajú teraz storno tej faktúry.
    Problém je v tom, že tá faktúry u nás je na iného odberateľa a na neexistujúcu faktúru ako vystaviť storno. Podľa Vás akým dokladom okrem storna by sa to dalo vyriešiť?

    Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    junior78 Pozri príspevok
    Ahojte

    Vedeli by ste poradiť? Firma v júni vystavila faktúru a poslala odberateľovi. Následne sa zistilo, že na zlého odberateľa sa tá FA vystavila. Majiteľ firmy sa dohodol s odberateľom, že faktúru zlikvidujú. Vo firme vystavili tú istú FA s tým istým číslom na správneho odberateľa.
    Ten prvý odberateľ nevyhodil faktúru a dostalo sa to aj k účtovníkovi. Zaúčtovali a uplatnili si DPH. Žiadajú teraz storno tej faktúry.
    Problém je v tom, že tá faktúry u nás je na iného odberateľa a na neexistujúcu faktúru ako vystaviť storno. Podľa Vás akým dokladom okrem storna by sa to dalo vyriešiť?

    Ďakujem
    Žiadnym iným, len stornom.

    topper1 je offline (nepripojený) topper1

    topper1
    ahojte,

    ak mam pôvodnu fakturu, storno fakturu aj novú (opravenú) faktúru od dodávateľa a všetky sú vystavené v jednom mesiaci (dátum dodania je vždy ten istý)...môžem zaúčtovať len novú faktúru? Ďakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja to tak robím, resp. ani nerobím, ale akceptujem, pričom tie dve navyše pripnem k tej účtovanej.....
    topper1 dakujem za pomoc

    Stanka 2 je offline (nepripojený) Stanka 2

    Stanka 2
    ahojte, prosím radu v roku 2011 sme dostali fa na tovar, v januári bola stornovaná, mala by som o tom storne účtovať v r.2011 a na aké účty?? veľmi pekne ďakujem

    storno faktura a nasledne vytvorenie novej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.