Zavrieť

Porady

Zálohová platba

ahojte, vie mi niekto poradiť?

V roku 2010 sme prijali zálohovú platbu, ktorá bola vyúčtovaná s 19 % DPH.
V roku 2011 ukončujeme zákazku a odpočítavame zálohové platby, lenže v roku 2011 je 20 % DPH. Ako to mám urobiť? Ďakujem za skorú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Príklad č.4
    Spoločnosť A, platiteľ DPH si dňa 15.9.2010 objednala výrobu špeciálnych oceľových
    konštrukcií od spoločnosti B, platiteľa DPH. Tovar bude vyrobený a dodaný vo
    februári 2011. V rámci zmluvných podmienok boli dohodnuté nasledovné platby –
    zálohy: 30 % pri objednaní tovaru a 60 % v decembri 2010; doplatok ceny pri dodaní
    tovaru vo februári 2011. Kedy vzniká daňová povinnosť pri dodaní tovaru a aká
    sadzba DPH sa uplatní pri konečnom vyúčtovaní tovaru vo februári 2011?
    Odpoveď:
    V uvedenom príklade vzniká daňová povinnosť v roku 2010 z titulu prijatia platieb
    pred dodaním tovaru a v roku 2011 z titulu dodania tovaru. Spoločnosť B zdaní
    v septembri 2010 prijatú zálohu vo výške 30 % z dohodnutej ceny za dodanie tovaru
    sadzbou DPH 19 % a v decembri 2010 zdaní prijatú zálohu vo výške 60 %
    z dohodnutej ceny za dodanie tovaru sadzbou DPH 19 %. Na prijaté zálohové platby
    je spoločnosť B povinná vyhotoviť faktúry do 15 dní od prijatia jednotlivých
    platieb. Pri dodaní oceľových konštrukcií vo februári 2011 urobí vyúčtovanie, t.j.
    vyhotoví faktúru, v rámci ktorej odpočíta zaplatené zálohy, ktoré už boli zdanené 19%
    3 / 5
    sadzbou DPH a 20 % sadzbou DPH zdaní už len zostávajúcich 10 % z dohodnutej
    ceny za dodanie tovaru, ktorá zostáva k úhrade.



    Nie nebudete doplácať, k úhrade je nula, leboste v roku 2010 dostali 100%, vtedy Vám vznikla DP-teda dňom prijatia platby

    gatab je offline (nepripojený) gatab

    gatab
    Betka, ešte raz Ti ďakujem za zaslanie materiálu, ale môj prípad som tam akosi nenašla.

    My sme v r. 2010 dostali 100%tnú zálohu. Dajme tomu:

    100 000,00 19 % 19 000,00 119 000,00

    V 30.06.2011 ukončujeme zákazku. Čiže potrebujem odpočítať zálohu.
    Zdaniteľné plnenie je rok 2011 - 20 % daň. Budeme doplácať to 1%?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.