Zavrieť

Porady

Čo je to za rastlinku?

Letnicky1.jpg  
Prosím Vás, aký je názov tejto rastliny? Každý rok si ju kúpim na tržnici, pestujem v závesnom črepníku, kde sa jej veľmi darí. Každý ju obdivuje, no ja každý rok úspešne zabudnem jej názov a neviem to ani vygoogliť. Nemyslím žltú sanvitálku, ale striebristú nekvitnúcu.

Vďaka.
Usporiadat
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Smiem sa pridať k téme? Mám totiž podobný problém a nechcem zakladať novú tému s rovnakým názvom. Ide mi o tri rastlinky, ktoré som si namnožila a nijako neviem prísť na to, o aké rastlinky ide :
1) Je to drobnolistá ťahavá rastlinka, ktorú som si namnožila od maminy a tej som ju priniesla od mojej bývalej kolegyne. Keď som sa kolegyne pýtala, čo to je, povedala mi: "Také drobné, ťahavé..." Na nete som našla nejaké peperomie, ktoré sa na ňu trochu podobali, ale neviem. Myslíte, že to môže byť niečo také? - foto č. 1
2)Túto rastlinku som si namnožila od mojej svokry. Lenže ako mi začala rásť, tak sa na svoju materskú rastlinku vôbec nepodobá - má oveľa väčšie a oveľa zelenšie listy - odspodu fialovkasté. Môže ísť o nejaký druh tredeskancie (zebríny)? Navyše svokrina aj kvitne drobnými bielymi kvietkami, moja ešte nekvitla (hojne ju zaštipujem, aby sa rozrástla do šírky) a mám ju len od jari. - svokrina je na foto č. 2 a moja na foto č. 3
3)A túto mám od švagrinej - tá z nej má pekný stromček, a keď som sa pýtala, čo je to za rastlinku, povedala mi: "Také benjamínkovité." Hľadala som všade - na nete i v kvetinárstvach a s podobným listom som našla tzv. ficus ginseng - lenže to bolo také bonsajovité, a tak som si povedala, že to ginseng znamená, že ide o nejaký bonsaj. Lenže ja z neho nemám bonsaj (a ani nechcem mať). Je možné, aby som aj z takejto rastlinky mala pekný stromček? A ak ide o fikus, o aký drh fikusu vlastne ide? Na foto č. 4 prikladám celú rastlinku a na foto č. 5 detail jej listu.
Poradíte? Ďakujem.
neviem drobné.jpg  
svokra zebrína.jpg  
neviem zebrína.jpg  
neviem.jpg  
neviem detail.jpg  

1/1
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Tiež prosím o názov, pretože si neviem vygoogliť o nej informácie.
Na trhu som videla v závesnom koši vytvorený prekrásny veniec z bielych doslova drobných kvietkov. U mňa by mala iba zapadajúce slnko.
Naplno rozvinutá rastlina v závesnom koši stála 10 eur.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Zabarinka Pozri príspevok
Prosím Vás, aký je názov tejto rastliny? Každý rok si ju kúpim na tržnici, pestujem v závesnom črepníku, kde sa jej veľmi darí. Každý ju obdivuje, no ja každý rok úspešne zabudnem jej názov a neviem to ani vygoogliť. Nemyslím žltú sanvitálku, ale striebristú nekvitnúcu.

Vďaka.
Nemôže to byť Helichrysum petiolare (Slamiha)?
0 0
Zabarinka Zabarinka

Zabarinka je offline (nepripojený) Zabarinka

Nella_2 Pozri príspevok
Nemôže to byť Helichrysum petiolare (Slamiha)?
Nella, ďakujem, to je presne ono. Už si to ukladám, aby som na rok nemusela zase špekulovať.
0 0
Zabarinka Zabarinka

Zabarinka je offline (nepripojený) Zabarinka

81janka - švagriná zrejme myslela ficus benjamina. Ale podľa toho obrázka to nie je veľmi poznať, veľmi mi to fikus nepripomína.
Benjamíny sa ľahko tvarujú a ľahko rozrastajú, takže z toho môžeš mať stromček, zastrihnutím sa bude rozkonárovať, efektné je napríklad zasadiť tri mladé odrezky a postupne ich zapletať, zostane z toho krásne zapletený kmeň, z ktorého sa budú odspodu odstraňovať konáriky.
Tá druhá rastlinka je tradeskancia. Je ich veľa druhov a záleží aj od svetla, ako sa listy vyfarbujú, niektoré majú radšej zatienenie, iné svetlo.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Foto č.3 sa mi podobá na hoju voskovú?
http://lepsiebyvanie.centrum.sk/zahr...jeme-voskovku-
0 0
Zabarinka Zabarinka

Zabarinka je offline (nepripojený) Zabarinka

Žabinka Pozri príspevok
Foto č.3 sa mi podobá na hoju voskovú?
Aj mne tie listy prišli ako voskovka, alebo dipladénia, ale keď písala, že z toho má kolegyňa stromček, tak mi to nesedelo. Obe sú ťahavé.
0 0
denimama denimama

denimama je offline (nepripojený) denimama

Nech mi vsetci prepacia, tiez sa sem votriem - aj ja totiz patram po nazve kvetiny. Je to pomerne robustna trvalka guloviteho tvaru, foto v prilohe. Prosim neviete niekto, ako sa vola? Dakujem. denisa
kvetina.jpg  
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

nevädza horská, veľmi sa rozrastá, škub zavčasu!
2 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

ja to volam nevädza....
0 0
denimama denimama

denimama je offline (nepripojený) denimama

Dakujem, kukucka, bezim skubat
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

kukučka Pozri príspevok
nevädza horská, veľmi sa rozrastá, škub zavčasu!
neškub,vymeň so susedmi za niečo iné
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Zabarinka Pozri príspevok
81janka - švagriná zrejme myslela ficus benjamina. Ale podľa toho obrázka to nie je veľmi poznať, veľmi mi to fikus nepripomína.
Benjamíny sa ľahko tvarujú a ľahko rozrastajú, takže z toho môžeš mať stromček, zastrihnutím sa bude rozkonárovať, efektné je napríklad zasadiť tri mladé odrezky a postupne ich zapletať, zostane z toho krásne zapletený kmeň, z ktorého sa budú odspodu odstraňovať konáriky.
Tá druhá rastlinka je tradeskancia. Je ich veľa druhov a záleží aj od svetla, ako sa listy vyfarbujú, niektoré majú radšej zatienenie, iné svetlo.
Určite myslela ficus benjamina - pretože má naozaj podobné listy, len tie na benjamínku sú o dosť menšie a špicatejšie... Doma mi stoja vedľa seba:-)
Za tú tradeskanciu veľmi ďakujem, zmiatlo ma asi to, že je jednofarebná, myslela som si, že keď zebrína, tak bude mať aspoň dve farby - teda také som nachádzala všade okolo...
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Žabinka Pozri príspevok

Zabarinka Pozri príspevok
Aj mne tie listy prišli ako voskovka, alebo dipladénia, ale keď písala, že z toho má kolegyňa stromček, tak mi to nesedelo. Obe sú ťahavé.
Voskovka to určite nie je (lístky má veľmi jemné), švagrinin sromček má asi 6 / 7 rokov a dnes mi je tak po bedrá - s riadnym drevnatým kmienikom s priemerom cca 1 - 1,5 cm. Aj mne to pripadá tak "fikusovito", preto som sa pýtala na ten ginseng. Čo poviete?
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
A tú prvú rastlinku, tú nepoznáte?
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

katalóg Pozri príspevok
Tiež prosím o názov, pretože si neviem vygoogliť o nej informácie.
Na trhu som videla v závesnom koši vytvorený prekrásny veniec z bielych doslova drobných kvietkov. U mňa by mala iba zapadajúce slnko.
Naplno rozvinutá rastlina v závesnom koši stála 10 eur.
Tak údajne podľa predavačky je to kalisa. Napísala mi to na lístok. Napriek tomu ju nemôžem vygoogliť.
Nemáte ju, prosím, náhodou niekto?
0 0
Zabarinka Zabarinka

Zabarinka je offline (nepripojený) Zabarinka

Katalóg, skús dať do googlu callisia, nemôžem ešte pridať link, či je to to, čo myslíš.
0 0
zuzana.ppt zuzana.ppt

zuzana.ppt je offline (nepripojený) zuzana.ppt

pozorovatel,ziak,lovec mudrosti,krasy a poznania ...viac
dobry den,

viete aj mne poradit co je to za rastlinku?

dakujem

zuzana
P1020545.jpg  
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Prosím Vás, vedeli by ste mi napísať niečo o tej ťahačke? Patrí to do Rozchodníkov? Ako sa volá? Neviem nič vygúgliť o nej. Díííííííky
Sedum ťahačka.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať