Zavrieť

Porady

Daňový bonus a družkine dieťa

Môže si uplatniť daňový bonus daňovník na družkine dieťa ak žijú v spoločnej domácnosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    595/2003 § 33

    Za vyživované dieťa daňovníka, a to vlastné, osvojené,
    dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť
    rodičov na základe rozhodnutia príslušného
    orgánu a dieťa druhého z manželov, sa považuje nezaopatrené
    dieťa podľa osobitného predpisu.125

    na družkine dieťa by mohol poberať, ak by bol otcom on , nakoľko v rodnom liste otec je xxx, nárok nemá. jedine ak sa s ňou ožení bude mať nárok

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    drobeceva, Mila123, rodina1, Xanti, Katy a R, terezamaria
    6

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    OlgaM Pozri príspevok
    Môže si uplatniť daňový bonus daňovník na družkine dieťa ak žijú v spoločnej domácnosti?
    Nie. Je to možné len medzi manželmi.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    LenkaBr Pozri príspevok
    Len na ujasnenie... v tomto prípade manžel na manželkine dieťa, ktoré nie je jeho? môže si uplatniť

    A v prípade druhov žijúcich v spoločnej domácnosti na ich spoločné dieťa, ktoré má oboch rodičov zapísaných v rodnom liste?
    aj tu si môže uplatniť....

    OlgaM je offline (nepripojený) OlgaM

    OlgaM
    No ale v rodnom liste je napísané otec: XXX.
    Daňovnik tvrdí že minulý rok si na toto dieťa uplatnil bonus moc tomu neverím, DP 2009 som nevidela. Je to družkine dieťa. Je to živnostník, mal odklad, požiadal ma o vyplnenie DP.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    prosím o radu aj ja robime kamaratke teda uz byvalej lebo zomrela danove priznanie zomrela 08.04.2011 bola zivnosticka a ma jedno nezaopatrene dieta mozme jej uplatnit danovy bonus za januar az april alebo nie prosim o radu dakujeme

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzanna Pozri príspevok
    prosím o radu aj ja robime kamaratke teda uz byvalej lebo zomrela danove priznanie zomrela 08.04.2011 bola zivnosticka a ma jedno nezaopatrene dieta mozme jej uplatnit danovy bonus za januar az april alebo nie prosim o radu dakujeme
    Ak jej príjem splňa §33 zákona na jeho uplatnenie, tak áno.

    RichardGala je offline (nepripojený) RichardGala

    RichardGala
    Ahojte, aky doklad potrebujem ak zamestanec ma s manzelkou 1 spolocne dieta a 2 vyzenene? staci sobasny list a rodne listy deti? Potom mozem smelo uznat danovy bonus na vsetky 3 deti? Ak nastupil do zamestnania 12.06.2011 za dany mesiac mi pocita cele danove bonusy, je to ok? dik za radu

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    RichardGala Pozri príspevok
    Ahojte, aky doklad potrebujem ak zamestanec ma s manzelkou 1 spolocne dieta a 2 vyzenene? staci sobasny list a rodne listy deti? ano, ak ide o deti do skončenia povinnej školskej dochádzky. U starších potrebuješ aj potvrdenie o návšteve školy. Potom mozem smelo uznat danovy bonus na vsetky 3 deti? ano Ak nastupil do zamestnania 12.06.2011 za dany mesiac mi pocita cele danove bonusy ako splnil podmienku príjmu - ano, je to ok? dik za radu
    odpoveď v texte

    Daňový bonus a družkine dieťa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.