Zavrieť

Porady

daň zo sociálneho fondu

Dobrý deň, potrebujem súrne pomôcť s jedným problémom, lebo si s ním neviem poradiť. Nenašla som nič k tomu v Zákone o sociálnom fonde. Ide o to, že daň zo sociálneho fondu (za lístky do divadla) sme odviedli na DU na účet, kde posielame daň z príjmu. Z DU sa dotazovali aka je to platba, lebo im to tam vraj visí ako preplatok.Ked som im povedala čo to je, tak mi pracovníčka kázala urobiť opravné Prehľady a aj Hlásenie. Kde som to mala v Prehľade uviesť, vôbec si neviem rady čo s tým a ona mi nevedela povedať. Budem Vám veľmi povďačná, keď ma aspoň nasmerujete kde sa o tom píše - už hodinu hľadám na nete a nič neviem nájsť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Sharon Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebujem súrne pomôcť s jedným problémom, lebo si s ním neviem poradiť. Nenašla som nič k tomu v Zákone o sociálnom fonde. Ide o to, že daň zo sociálneho fondu (za lístky do divadla) sme odviedli na DU na účet, kde posielame daň z príjmu. Z DU sa dotazovali aka je to platba, lebo im to tam vraj visí ako preplatok.Ked som im povedala čo to je, tak mi pracovníčka kázala urobiť opravné Prehľady a aj Hlásenie. Kde som to mala v Prehľade uviesť, vôbec si neviem rady čo s tým a ona mi nevedela povedať. Budem Vám veľmi povďačná, keď ma aspoň nasmerujete kde sa o tom píše - už hodinu hľadám na nete a nič neviem nájsť. Ďakujem
    Je to daň zo závislej činnosti, nie daň z príjmu PO. Žiadaj DÚ o jej preúčtovanie, túto daň musíš uviesť aj do kvartálnych prehľadov.

    Sharon je offline (nepripojený) Sharon

    Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac Sharon
    Ahoj, ja som to zle napísala, odviedli sme to na DÚ na účet kde posielame daň zo závislej činnosti.

    Sharon je offline (nepripojený) Sharon

    Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac Sharon
    Keď daň zahrniem do kvartálnych prehľadov (podám opravné) budem musieť opraviť aj Hlásenie. V náväznosti na to treba prerobiť aj Ročné zúčtovanie dane aby mi sumy sedeli a tiež výplatu zamestnancovi za február (vtedy mu bol vyplatený preplatok z Ročného zúčtovania). Je to tak? alebo sa to dá opraviť inak? Ak niekto viete poraďte prosím, lebo som z toho zúfalá.

    daň zo sociálneho fondu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.