Zavrieť

Porady

ZŤP celiakia a výstavba RD

Pekný deň, mňa by zaujímalo aké "výhody" mám pri výstavbe rodinného domu. Musí dom spĺňať podmienky pre bezbariérový dom keď mám ZŤP kôli celiakii? Existujú nejaké príspevky na výstavbu domu. Aký má byť veľký ...
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

celiakia Ti nebráni predsa v pohybe,nie si na vozíčku. Dom si môžeš postaviť,aký chceš.pochybujem,že dostaneš príspevok na bezbariérovosť.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
martinkapcd martinkapcd

martinkapcd je offline (nepripojený) martinkapcd

Myslím, že nieje pochopená otázka.
Ďakujem za odpoveď.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

martinkapcd Pozri príspevok
Myslím, že nieje pochopená otázka.
Ďakujem za odpoveď.
tak mi to vysvetli.....
0 0
martinkapcd martinkapcd

martinkapcd je offline (nepripojený) martinkapcd

Gina Er Pozri príspevok
tak mi to vysvetli.....
Žiadam odpoveď od ľudí, ktorý sa v tom vyznajú ... Nemáš šajnu o čom píšem tak mi prosím neodpovedaj.
Ďakujem
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

martinkapcd Pozri príspevok
Nemáš šajnu o čom píšem tak mi prosím neodpovedaj.
Ak budes mat takyto pristup, tak sa tu rady asi nedockas.
0 0
martinkapcd martinkapcd

martinkapcd je offline (nepripojený) martinkapcd

marko182 Pozri príspevok
Ak budes mat takyto pristup, tak sa tu rady asi nedockas.
Myslím, že som nič zlé nenapísala....
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Vidím, že si nováčik, tak Ti to vysvetlím. Toto je komunita ľudí, ktorí si nezištne pomáhajú a nie sme tu zvyknutí na takýto spôsob vyjadrovania. GIna Er Ti chcela poradiť a Ty si ju zotrela myslím si, že drzým spôsobom. Naozaj sa potom nemôžeš čudovať, že Tvoj príspevok obídu s tým, že škoda času, ak si nevážiš, že sa niekto snažil poradiť.
0 0
martinkapcd martinkapcd

martinkapcd je offline (nepripojený) martinkapcd

JarkaL Pozri príspevok
Vidím, že si nováčik, tak Ti to vysvetlím. Toto je komunita ľudí, ktorí si nezištne pomáhajú a nie sme tu zvyknutí na takýto spôsob vyjadrovania. GIna Er Ti chcela poradiť a Ty si ju zotrela myslím si, že drzým spôsobom. Naozaj sa potom nemôžeš čudovať, že Tvoj príspevok obídu s tým, že škoda času, ak si nevážiš, že sa niekto snažil poradiť.
celiakia Ti nebráni predsa v pohybe,nie si na vozíčku. Dom si môžeš postaviť,aký chceš.pochybujem,že dostaneš príspevok na bezbariérovosť.
toto je rada ... ???
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Myslím si, že naozaj nemáš nárok na nejaké výhody pri stavbe domu. Aj ja mám preukaz ZŤP, ale môžem rátať s MHD zadarmo, zľava v ZOO, v múzeu a ešte mám nárok na 50 % zľavu na dani z nehnuteľnosti, aj od koncesionárskych poplatkov som oslobodená. Ide o onkologické ochorenie. Keď som zisťovala, na čo mám nárok, o stavbe domu tam naozaj nie je žiadna zmienka. Vozíčkári majú nárok na príspevok na bezbariérovosť. Ale pri Tvojom ochorení naozaj nie je priestor na úľavy pri stavbe domu. Možno máš nárok na oslobodenie od poplatku za stav. povolenie - ale asi len pri stavebných úpravách. Zatiaľ si prečítaj toto:
http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...D=4115&LngID=0
3 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

martinkapcd, popiste normalne svoj problem, lebo vam nikto nerozumie. Je vasa choroba vlastne ZTP? Sposobuje Vam nejaku invaliditu, neschopnost pracovat alebo podobne? Pokial viem, ide len o alergicku reakciu na lepok, cize pri diete mate skoro normalny zivot. Poznam ludi s vasim ochorenim a normalne pracuju, normalne ziju, nemaju ziadne prispevky.
Rada na zaver: toto nie je tema na internet. To sa treba obratit na kompetentne urady, lebo tu sa dockate len odpovede niekde som pocul a bratovho kona pes tiez niekde pocul, ze....
0 0
martinkapcd martinkapcd

martinkapcd je offline (nepripojený) martinkapcd

[QUOTE=JarkaL;1780358]Myslím si, že naozaj nemáš nárok na nejaké výhody pri stavbe domu. Aj ja mám preukaz ZŤP, ale môžem rátať s MHD zadarmo, zľava v ZOO, v múzeu a ešte mám nárok na 50 % zľavu na dani z nehnuteľnosti, aj od koncesionárskych poplatkov som oslobodená. Ide o onkologické ochorenie. Keď som zisťovala, na čo mám nárok, o stavbe domu tam naozaj nie je žiadna zmienka. Vozíčkári majú nárok na príspevok na bezbariérovosť. Ale pri Tvojom ochorení naozaj nie je priestor na úľavy pri stavbe domu. Možno máš nárok na oslobodenie od poplatku za stav. povolenie - ale asi len pri stavebných úpravách. Zatiaľ si prečítaj toto:



Nooo toto je odpoveď :-) Našla som niečo také, že poskytujú nenávratný príspevok a na ten som bola zvedavá. Aj som rátala s tým, že to možno nebude súvisieť s mojim prípadom ale človek rád využije všetky prilepšovacie možnosti pokiaľ sa dá a preto zisťujem. Ďakujem za odpoveď
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ciners
Rada na zaver: toto nie je tema na internet. To sa treba obratit na kompetentne urady, lebo tu sa dockate len odpovede niekde som pocul a bratovho kona pes tiez niekde pocul, ze....
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Tweety Pozri príspevok
ciners
Rada na zaver: toto nie je tema na internet. To sa treba obratit na kompetentne urady, lebo tu sa dockate len odpovede niekde som pocul a bratovho kona pes tiez niekde pocul, ze....
Co sa cudujes? Stavme sa ze sa cela ta tema zvrhne na nieco co kde kto pocul ale zaver jasny nebude.
0 0
martinkapcd martinkapcd

martinkapcd je offline (nepripojený) martinkapcd

ciners Pozri príspevok
martinkapcd, popiste normalne svoj problem, lebo vam nikto nerozumie. Je vasa choroba vlastne ZTP? Sposobuje Vam nejaku invaliditu, neschopnost pracovat alebo podobne? Pokial viem, ide len o alergicku reakciu na lepok, cize pri diete mate skoro normalny zivot. Poznam ludi s vasim ochorenim a normalne pracuju, normalne ziju, nemaju ziadne prispevky.
Rada na zaver: toto nie je tema na internet. To sa treba obratit na kompetentne urady, lebo tu sa dockate len odpovede niekde som pocul a bratovho kona pes tiez niekde pocul, ze....
Našťastie mi to nespôsobuje žiadnu invaliditu či problémy v živote ani som sa o tom nezmienila,že by som potrebovala bezbariérový dom, avšak som bola zvedavá ako sa dá využiť ZŤP karta ... či ako "len" celiatik mám nárok na tie príspevky o ktorých sa píše na internete....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

martinkapcd Pozri príspevok
Našťastie mi to nespôsobuje žiadnu invaliditu či problémy v živote ani som sa o tom nezmienila,že by som potrebovala bezbariérový dom, avšak som bola zvedavá ako sa dá využiť ZŤP karta ... či ako "len" celiatik mám nárok na tie príspevky o ktorých sa píše na internete....
pozri podmienky poskytovania príspevkov na kompenzáciu - §§ 37 a 38.

Myslím, že na teba sa vzťahuje len príspevok na dietne stravovanie (§ 38)

http://www.upsvar.sk/buxus/docs/down...01.7.2010).rtf
3 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

martinkapcd Pozri príspevok
Našťastie mi to nespôsobuje žiadnu invaliditu či problémy v živote ani som sa o tom nezmienila,že by som potrebovala bezbariérový dom, avšak som bola zvedavá ako sa dá využiť ZŤP karta ... či ako "len" celiatik mám nárok na tie príspevky o ktorých sa píše na internete....
Existuje aj nejaky spolok celiatikov www.celiakia.sk , skuste aj tam oslovit ludi.
0 0
martinkapcd martinkapcd

martinkapcd je offline (nepripojený) martinkapcd

ciners Pozri príspevok
Existuje aj nejaky spolok celiatikov, skuste aj tam oslovit ludi.
Skúšam všade :-) Díky
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

JarkaL Pozri príspevok
Myslím si, že naozaj nemáš nárok na nejaké výhody pri stavbe domu. Aj ja mám preukaz ZŤP, ale môžem rátať s MHD zadarmo, zľava v ZOO, v múzeu a ešte mám nárok na 50 % zľavu na dani z nehnuteľnosti, aj od koncesionárskych poplatkov som oslobodená. Ide o onkologické ochorenie. Keď som zisťovala, na čo mám nárok, o stavbe domu tam naozaj nie je žiadna zmienka. Vozíčkári majú nárok na príspevok na bezbariérovosť. Ale pri Tvojom ochorení naozaj nie je priestor na úľavy pri stavbe domu. Možno máš nárok na oslobodenie od poplatku za stav. povolenie - ale asi len pri stavebných úpravách. Zatiaľ si prečítaj toto:
http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/Main/ArticleShow.ascx&ArtID=4115&LngID=0
Tvoju odpoveď pokladám za slušnú.
Ľudia si totiž z drvivej väčšiny myslia, že jediné obmedzenie pri celiakii je vylúčenie lepku z potravy. Veľký omyl.
Ak vôbec vedia, že existuje takáto dg. Pri niektorých zamestnaniach kde sa prichádza do styku s klientom, zákazníkom, by to malo byť zo zákona povinné.
Musím sa zadávateľky témy jednoznačne zastať. Chápem jej reakciu.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

ciners Pozri príspevok
martinkapcd, popiste normalne svoj problem, lebo vam nikto nerozumie. Je vasa choroba vlastne ZTP? Sposobuje Vam nejaku invaliditu, neschopnost pracovat alebo podobne? Pokial viem, ide len o alergicku reakciu na lepok, cize pri diete mate skoro normalny zivot. Poznam ludi s vasim ochorenim a normalne pracuju, normalne ziju, nemaju ziadne prispevky.
Rada na zaver: toto nie je tema na internet. To sa treba obratit na kompetentne urady, lebo tu sa dockate len odpovede niekde som pocul a bratovho kona pes tiez niekde pocul, ze....
"Pokial viem, ide len o alergicku reakciu na lepok,..."
Nesprávne. "Pokiaľ viem...," , "...ide len o...", a napokon hlboká nevedomosť "..alergickú reakciu na lepok,..."
Niet čo dodať.
Ak by to bolo také jednoduché ochorenie, nebude zaradené do ZŤP.
1 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

katalóg Pozri príspevok
"Pokial viem, ide len o alergicku reakciu na lepok,..."
Nesprávne. "Pokiaľ viem...," , "...ide len o...", a napokon hlboká nevedomosť "..alergickú reakciu na lepok,..."
Niet čo dodať.
Ak by to bolo také jednoduché ochorenie, nebude zaradené do ZŤP.
Viem, potom som si to uvedomil. Ale nie je to tak strasne ochorenie, ze by bol clovek nemohuci.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať