Zavrieť

Porady

ZŤP celiakia a výstavba RD

Pekný deň, mňa by zaujímalo aké "výhody" mám pri výstavbe rodinného domu. Musí dom spĺňať podmienky pre bezbariérový dom keď mám ZŤP kôli celiakii? Existujú nejaké príspevky na výstavbu domu. Aký má byť veľký ...
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

martinkapcd Pozri príspevok
celiakia Ti nebráni predsa v pohybe,nie si na vozíčku. Dom si môžeš postaviť,aký chceš.pochybujem,že dostaneš príspevok na bezbariérovosť.
toto je rada ... ???
Ano,toto je rada a dobrá.Ušetrila Ti kopu peňazí za lekárske posudky a kopu behania po úradoch,aby si nakoniec dostala odpoved nie.Vieš mi prosím ťa vysvetliť,prečo by niekto s coeliakiou mal dostať z našich daní príspevok na stavbu domu???
0 0
martinkapcd martinkapcd

martinkapcd je offline (nepripojený) martinkapcd

BXLmiami Pozri príspevok
Ano,toto je rada a dobrá.Ušetrila Ti kopu peňazí za lekárske posudky a kopu behania po úradoch,aby si nakoniec dostala odpoved nie.Vieš mi prosím ťa vysvetliť,prečo by niekto s coeliakiou mal dostať z našich daní príspevok na stavbu domu???
Dostala som odpoveď ÁNO. Ďakujem za všetky super rady :-)
No aby bolo jasné, keby to bola choroba tak ľahká asi by sme neboli zaradení medzi ZŤP ale sme.
A buďme úprimný ... každý jeden, ktorý sa tu pohoršoval by konal rovnako pretože sme my Slováci už raz takí. Chceme všetko využiť no a prečo nie keď máme na to nárok, alebo je to závisť ... ?
Ja si platím dane rovnako ako Ty tak na mňa neútoč !!!
0 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

s vasou diagnozou nemate narok na stavbu bezbarieroveho domu a ani prispevky na upravu domacnosti...

tieto prispevky sa poskytuju len ak drzitel ZTP splna podmienky a to najma tu ze ma problem s mobilitou... musi vyuzivat kompenzacne pomocky ako je invalidny vozik a pod..
este tak sa poskytoval prispevok detom s LMD .. na upravu kupelne ak potrebovali asistenciu pri kupani.. /napr. vedeli vstupit do vane tak dostali prispevok na protismykovu dlazbu a sprchovy kut do kupelne/
Vasa diagnoza celiakia je pomerne casta dnes .. a pri nej sa da ziskat priplatok k strave teda na dietu... / muky pre celiatikou su drahe... a celkovo potraviny bez lepku/ v kazdom pripade to nie je ochorenie ktore znizuje mobilitu a samoobsluznost cloveka.. /viem o com hovorim mame to v rodine a viem co vsetko za tym je/

ja som riesila s priatelkou tento prispevok ... jej maly ma vazne diagnozy ... ma priznany ZTP celodennu asistenciu .. a aj tak to nedostali... zatial nema este ten stav taky ze by musel len na voziku chodit ... este ako tak prejde.. takze mali smolu.. pritom prispevok na auto a benzin dostali... takze ja by som si iluzie nerobila..
Naposledy upravil lienocka001 : 29.06.11 at 20:54
0 0
martinkapcd martinkapcd

martinkapcd je offline (nepripojený) martinkapcd

lienocka001 Pozri príspevok
s vasou diagnozou nemate narok na stavbu bezbarieroveho domu a ani prispevky na upravu domacnosti...

tieto prispevky sa poskytuju len ak drzitel ZTP splna podmienky a to najma tu ze ma problem s mobilitou... musi vyuzivat kompenzacne pomocky ako je invalidny vozik a pod..
este tak sa poskytoval prispevok detom s LMD .. na upravu kupelne ak potrebovali asistenciu pri kupani.. /napr. vedeli vstupit do vane tak dostali prispevok na protismykovu dlazbu a sprchovy kut do kupelne/
Vasa diagnoza celiakia je pomerne casta dnes .. a pri nej sa da ziskat priplatok k strave teda na dietu... / muky pre celiatikou su drahe... a celkovo potraviny bez lepku/ v kazdom pripade to nie je ochorenie ktore znizuje mobilitu a samoobsluznost cloveka.. /viem o com hovorim mame to v rodine a viem co vsetko za tym je/

ja som riesila s priatelkou tento prispevok ... jej maly ma vazne diagnozy ... ma priznany ZTP celodennu asistenciu .. a aj tak to nedostali... zatial nema este ten stav taky ze by musel len na voziku chodit ... este ako tak prejde.. takze mali smolu.. pritom prispevok na auto a benzin dostali... takze ja by som si iluzie nerobila..
Ďakujem za odpoveď, no podotýkam, že bezbariérový dom som nechcela stavať a ani som o tom nepísala. Začíname s manželom stavať domček a tak ma napadlo či náhodou nemám nárok aj ja na príspevok. Chvala p.Bohu, že nemám horšiu diagnózu avšak som sa pre istotu informovala.
Aj som si myslela, že nárok na príspevok nemám s mojou diagnózou ale človek skúša pokiaľ môže a vie ...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

martinkapcd Pozri príspevok
Dostala som odpoveď ÁNO. Ďakujem za všetky super rady :-)
No aby bolo jasné, keby to bola choroba tak ľahká asi by sme neboli zaradení medzi ZŤP ale sme.
A buďme úprimný ... každý jeden, ktorý sa tu pohoršoval by konal rovnako pretože sme my Slováci už raz takí. Chceme všetko využiť no a prečo nie keď máme na to nárok, alebo je to závisť ... ?
Ja si platím dane rovnako ako Ty tak na mňa neútoč !!!
Nie všetci sme takí. Mám spolupacientku, ktorá spĺňa všetky kritériá napr. na príspevok od Dobrého anjela, ale odmieta sa na nich obrátiť, kým nie je až tak zle, že by nemala na stravu. A viem, že k tomu nemá ďaleko. Ja tiež nevyužívam skoro nič, aj keď by som mala nárok napr. na príspevok na stravu alebo na benzín. Využila som len 50 % zľavu na dani z nehnuteľnosti, viac nič. Aj invalidný dôchodok som si vybavila až keď som musela, lebo som už naozaj nevládala pracovať 8 a viac hodín denne, keď som chodila na chemoterapiu. Jednoducho som nechcela vidieť na papieri, že som ID. Myslím si, že onkologické ochorenie je oveľa vážnejšie ako celiakia (myslím, že by to nik nemenil), ale nikdy by mi nenapadlo žiadať o príspevok na stavbu domu (tiež sme stavali a nie bez fin. problémov).

Príspevok od BLXmiami nepovažujem za útok, vyjadrila len svoj názor. Je to lekárka, ktorá tu mnohým pomáha svojimi radami a veľmi si ju vážim. Ona vie, o čom píše, naozaj si ušetrila za zbytočné posudky, ktoré by Ti boli nanič.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať