Zavrieť

Porady

Hlasenie o vyuctovani DzP FO

Dobry den, chcela by som vas poprosit o radu - ma firma povinnost podat hlasenie o vyuctovani dane z prijmov FO zo zavislej cinnosti a o danovom bonuse, ak v priebehu roka zamestnavala iba dohodarov (ktorym riadne vystavila potvrdenie o prijmoch FO zo zavislej cinnosti) ale nevykonala za nich rocne zuctovanie (nakolko to boli dohodari).
Prosim o radu, nakolko sa v mzdach velmi nevyznam a DU nam poslal vyzvu na predlozenie hlasenia.
Vopred velmi pekne dakujem.
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Áno, má povinnosť podávať kvartálne prehľady i Hlásenie.
1 0
eviana eviana

eviana je offline (nepripojený) eviana

a neviete mi povedat, aka je pokuta za oneskorene podanie hlasenia?
V prvej casti hlasenia sa uvadza datum vykonania rocneho zuctovania preddavkov na dan - ja neuvediem ziadny datum, kedze sme rocne zuctovanie nevykonavali vobec ?
dakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

eviana Pozri príspevok
a neviete mi povedat, aka je pokuta za oneskorene podanie hlasenia?
V prvej casti hlasenia sa uvadza datum vykonania rocneho zuctovania preddavkov na dan - ja neuvediem ziadny datum, kedze sme rocne zuctovanie nevykonavali vobec ?
dakujem.
Predtým bola vo výške 2000.- Sk, takže aj teraz by to malo byť zhruba v takej výške po prepočte na €.
A k tomu dátumu, ak ste RZD nerobili, neuvedieš tam žiaden dátum.
0 0
eviana eviana

eviana je offline (nepripojený) eviana

Dakujem velmi pekne! este som sa chcela spytat, dohodarov, ktorym sme uplatnili zrazkovu dan tiez davam do hlasenia?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

eviana Pozri príspevok
Dakujem velmi pekne! este som sa chcela spytat, dohodarov, ktorym sme uplatnili zrazkovu dan tiez davam do hlasenia?
Áno, aj zrážková daň z roka 2010 tam patrí.
0 0
eviana eviana

eviana je offline (nepripojený) eviana

im iba uvediem uhrn prijmov a zaklad dane - nevyplnam zrazene preddavky ze?
velmi pekne vam dakujem, velmi ste mi pomohli!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

eviana Pozri príspevok
im iba uvediem uhrn prijmov a zaklad dane - nevyplnam zrazene preddavky ze?
velmi pekne vam dakujem, velmi ste mi pomohli!


Ak máš na mysli časť V. - tam sa uvádzajú iba tí zamestnanci / dohodári a iba ten ich príjem, ktorý bol zdanený preddavkom.
0 0
eviana eviana

eviana je offline (nepripojený) eviana

aha, cize do casti V. nedoplnam dohodarov, ktori mali iba prijem, z ktoreho im bola zrazena zrazkova dan? a ak mal dohodar prijem, ktory bol zdaneny preddavkom a zaroven prijem, z ktoreho bola zrazena zrazkova dan - v casti V. uvediem iba jeho prijem zrazeny preddavkom? velmi pekne dakujem
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

chcela by som sa spytat ci v casti V., do riadku 4 (Úhrn príjmov v eurách) sa pocita aj 1% z OC vozidla na sukromne ucely?

Poucenie hovorí:
"uvádza sa úhrn zdaniteľných príjmov zo závislej činnosti podľa § 5 zákona o dani z príjmov vyplatených zamestnávateľom, ktoré tento zamestnávateľ zamestnancovi za bežné zdaňovacie obdobie v peňažnej aj v nepeňažnej forme vyplatil".

1% z OC je zdanitelný príjem podla §5, ale v pouceni ma matie to slovko "vyplatených zamestnávatelom....... v penaznej aj v nepenaznej forme vyplatil".

Tento prijem zamestnanec nema vyplateny, tak neviem.

Poradite prosim?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Posuvam....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

A takisto citoto 1% z OC vozidla ide aj do Riadku 06 (časť V.). Tento riadok sa volá Základ dane. A podla mna 1% z OC vozidla patri do zakladu dane, kedze sa z toho platia dane.

Som totizto na skoleni a doma si to vsetko co pocitame v skole skusam nahadzovat do demo verzie Pohody. A na skoleni sme tu sumu zapocitali napriklad do R6 (Zaklad dane) ale SW Pohoda to tam netaha. Pritom SW pekne vypocital mzdu, aj preddavky na dan pocital z vozidla. Do Hlasenia mi to vsak nezahrnul do zakladu dane.

Mzdy mi sedia na cent presne. Ale hlasenia a RZD nie. Lebo mi Pohoda do RZD a Hlasenia netaha 1% z OC vozidla do Zakladu dane.

A som z toho zmatena
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Posuvam...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Posúvam...
0 0
JanoL JanoL

JanoL je offline (nepripojený) JanoL

zk24 Pozri príspevok

1% z OC je zdanitelný príjem podla §5, ale v pouceni ma matie to slovko "vyplatených zamestnávatelom....... v penaznej aj v nepenaznej forme vyplatil".
Sama si si už odpovedala, len si nezvýraznila ... aj v nepenaznej...

Teda tá suma 1% tam patrí. Nepracujem v Pohode, takže sa len domnievam, že to demo, ktoré používaš má nejaké muchy.

Prajem pekný deň

Jano
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Poprosim vas o radu, lebo som to nikde nenasla. V hlasenie vyplnam len zrazkovu dan, cize vyplnam len časť III.?
Ale tato zrazkova dan bola odvedena az na konci jan.2011, za všetky prehlady. V zrazkovej dani to nevadi? Kde sa potom prejaví ten odvod, ked zamestnanci pracovali do 31.12.2010? cize za r.2011 uz nic nebudem podavat.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

neviete mi niekto poradit?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

nikulik Pozri príspevok
Poprosim vas o radu, lebo som to nikde nenasla. V hlasenie vyplnam len zrazkovu dan, cize vyplnam len časť III.?
Ale tato zrazkova dan bola odvedena az na konci jan.2011, za všetky prehlady. V zrazkovej dani to nevadi? Kde sa potom prejaví ten odvod, ked zamestnanci pracovali do 31.12.2010? cize za r.2011 uz nic nebudem podavat.

Ak bola ich mzda / odmena vyplatená a teda aj daň zrazená v januári 2011, potom sa mala uviesť v 1.Q 2011 a bude uvedená i v Hlásení za 2011.
----------
Za všetky prehľady - akože za celý rok úhrnom bola daň odvedená jednou sumou až v januári, pričom výplatu dostávali mesačne? Kúštik nerozumiem.
1 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Kedze som robila učtovnictvo zivnostnikovi cely rok 2010 naraz, niekedy v novembri, tak postupne som zistila, ze mal aj zamestnancov. Na konci januara 2011 som podala prehlady za 2,3,4 Q.2011, cize spravila som to tak, ze dan bola zrazena, ale prehlady boli podane az v r.2011 aj uhrada dane bola az v r.2011. Teraz mi ide ale o Hlasenie. Ako to spravit teraz.??
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

nikulik Pozri príspevok
Kedze som robila učtovnictvo zivnostnikovi cely rok 2010 naraz, niekedy v novembri, tak postupne som zistila, ze mal aj zamestnancov. Na konci januara 2011 som podala prehlady za 2,3,4 Q.2011, cize spravila som to tak, ze dan bola zrazena, ale prehlady boli podane az v r.2011 aj uhrada dane bola az v r.2011. Teraz mi ide ale o Hlasenie. Ako to spravit teraz.??

Podávala si so sklzom za rok 2010 . Hlásenie za 2010= súčet prehľadov za 2010. V r. 2011 bolo treba v prehľade za 1.Q uviesť sumu zrazenú z výplaty za 12/10 (ak bola vyplatená v januári) a celkovú sumu v januári odvedenú....to potom bude súčasťou Hlásenia za r. 2011 (podaného v r. 2012).
1 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ono je to zlozite,ale to sa len zda, naozaj. Nie, ja nemusim riesit prvy Q 2011, pretoze ja som v 4.Q 2010 mala vykazane v prehlade same nuly, kedze skoncili dohodu az 31.12.2010, musela som ich evidovat s nulou v prehlade. v 5.,6.,8. Teda ja riesim len to, ze v hlaseni uvediem odvedova povinnost tolko a odvodene 0.??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať