Zavrieť

Porady

Hlasenie o vyuctovani DzP FO

Dobry den, chcela by som vas poprosit o radu - ma firma povinnost podat hlasenie o vyuctovani dane z prijmov FO zo zavislej cinnosti a o danovom bonuse, ak v priebehu roka zamestnavala iba dohodarov (ktorym riadne vystavila potvrdenie o prijmoch FO zo zavislej cinnosti) ale nevykonala za nich rocne zuctovanie (nakolko to boli dohodari).
Prosim o radu, nakolko sa v mzdach velmi nevyznam a DU nam poslal vyzvu na predlozenie hlasenia.
Vopred velmi pekne dakujem.
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

V hlásení uvedeiš súčet prehľadov . Dalo sa i tak, že už v tých oneskorených prehľadoch sa mohol uviesť januárový odvod, keďže asi Ti bol známy a potom aj v hlásení by si mala povinnosť = odvedené. Teraz Ti tam bude visieť tá podlžnosť a nevidím inú možnosť ako ju zlikvidovať, než v prehľade za 1.Q 2011.
Necháme si poradiť ešte, snáď sa niekto pridá.
1 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Takze navrhujete hlasenie vypisat s odvodom 0 a odvod uviest v prehlade za 1.Q 2011? Ale oni koncili dohodu k 31.12.2010, aj tak mam podavat prehlad za 1.Q 2011?
A v časti V. sa uvadzaju aj dohodari so zrazkovou danou?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

nikulik Pozri príspevok
A v časti V. sa uvadzaju aj dohodari so zrazkovou danou?

Ak mali len zrážkovú, potom nie.
2 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Dakujem Paula velmi pekne a toto:

nikulik Pozri príspevok
Takze navrhujete hlasenie vypisat s odvodom 0 a odvod uviest v prehlade za 1.Q 2011? Ale oni koncili dohodu k 31.12.2010, aj tak mam podavat prehlad za 1.Q 2011?
mam spravit tak?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Nikulik, nejde o to, kedy končili dohodu. Ide o to, kedy im bola vyplatená odmena za december 2010.
Ak im bola odmena vyplatená až v januári 2011, potom ich treba uviesť v prehľade za I. Q 2011 (tak, ako ti napísala Paula).
Potom do hlásenia za rok 2010 táto zrážková daň nemôže ísť, nakoľko bola zrazená a odvedená až v roku 2011.
3 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ale prehlady som uz podala za 2,3,4 Q. 2010. Na konci januara 2011. Aj odvod bol az v r.2011. Prehlady som uz podala, teda mi ide len o to ako to napisat do hlasenia. Malo by to byt teoreticky tak, ze v hlaseni dam odvodovu povinnost kolko mala byt a odvedene 0. To ale znamena, ze musim potom robit aj hlasenie za r. 2011, kde uvediem odvedene ...kolko som odviedla. Kedze ale musim robit hlasenie za r. 2011 buduci rok tak, musim mat aj nejaky prehlad, cize u mna za 1.Q.2011. Nepisem spravne?
Najlahsie by bolo dat odvodova povinnost aj odvedene rovnaka suma, ale to je somarina, lebo to nebolo odvedene v zdanovacom obdobi ale az nasl. zdan. obdobie.
0 0
JanoL JanoL

JanoL je offline (nepripojený) JanoL

nikulik Pozri príspevok
...............
Najlahsie by bolo dat odvodova povinnost aj odvedene rovnaka suma, ale to je somarina, lebo to nebolo odvedene v zdanovacom obdobi ale az nasl. zdan. obdobie.
Pokial to bolo zdanené zrážkovou daňou, tak to somarina nie je.

Pre zrážkovú daň platí dátum odvodovej povinnosti a odvodu skutočný dátum vyplatenia, teda január 2011, aj keď to boli mzdy za 12/2010.

Jano
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať