Zavrieť

Porady

Sadrokarton namiesto klasickych omietok?!

Dobry den,

rozmyslam nad tym, ze namiesto klasickych omietok v nasom domceku (tehla na klasickej malte) by sme pouzili sadrokartonove tabule.
Bol by som zvedavy na vase nazory a skusenosti s takymti interierom. Taktiez ma zaujima ako sa riesi kupelna, ako sa lepia obkladacky? Chceli by sme robit svojpomocne, a tak sa mi zda toto riesenie najlepsie. Ale viac ludi viac vie, tak cakam na vase prispevky.
Zaujimalo by ma aky typ sadrokartonu sa pouziva v tej ktorej miestnosti, ako sa uchytavaju - ci staci iba lepidlo (ake? typ, prip.vyrobca), pripadne aj skrutky (tiez aky typ?), ...
Vopred velmi pekne dakujem.
Usporiadat
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Kolega to ma na ytongu, ale on je troch divny a to ze je spokojny berem s rezervou. Ja mam voci SDK odpor a staci mi ked to je na strope v podkrovi.
Kupelku je lepsie na hrubo omietnut do roviny a na to lepit obklad ,ako davat sdk a na to obklad
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

najdes to pod nazvom sucha omietka

http://www.knauf.sk/files/File/pdf/t..._listy/W61.pdf
ja by som to tiez tak chcel robit ale bojim sa ze to bude praskat. A ako najdem otvory na elektricke rozvody podobne. Vraj sa ten system pouziva hlavne na steny ktore su velmi nerovne a klasicka omietka by tym vysla moc draho
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mendo 90% ludi oblozi geberit SDK a lepi na to obklad.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Len pozor ne vec.Dobre si porátajte všetky súčasti tohto systému.Sádra, pásky, šmirgle.Najmä sádra na lepenie dosiek je brutálne drahá a rýchlo tuhne (treba rátať s odpadom).Ak je potrebné vyrovnať väčšiu hrúbku tak sa to môže riadne predražiť.Mali sme s tým dočinenia keď sme potrebovali na jednu plytňu SDK trištvrte vreca sádry.Potom už len oči pre plač.
3 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

alltracboy Pozri príspevok
mendo 90% ludi oblozi geberit SDK a lepi na to obklad.
Ja nevravim ze to je nemozne, ale urcite lepsie je na hrubo omietnut a na to nalepit obklad. Ak neratam pracu tak aj lacnejsie.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ja som o tom tiež uvažoval ,ale som sa dopočul že jeden maník čo to mal tak sa mu za SDK dostali myši-o zábavu mal postarané
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja sa mysi nebojim ,elbo mam presne steny, cize by som to lepul ako obkladacky na zubove hladilo, ale bojim sa tych prasklin. Dam si najprv spravit ponuku na omietky a potom sa uvidi. Aj ked aj na sadros by sa dala natiahnut sietka s lepidlom, a mozno by to bolo pri svojpomoci stale lacnejsie ako keby mi robil omietky nieko iny.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
On to mal normálne na konštrukcii , nie na stene.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Mne sa úplne hladké steny nepáćia, niet nad pekne urobené štukové omietky. Tie moje každý kto príde do domu tak obdivuje
Použil som vrecovaný cemix jemný.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Ked si to urobite poriadne, tak to nema preco praskat (priecky uz vobec nie). Na druhej strane, chce to trochu cviku hlavne pri tmeleni a nasledom bruseni, aby to vyzeralo slusne. Ja osobne preferujem klasicke omietky, SDK som si robil v podkrovi.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

SDK svojpomocne vinde lacnejsie ako omietky strojove alebo rucne. Material na stojove omietky napr. baumit MPI 25 vratane omietnikov a APU stoji cca 2,5€/m2 a praca okolo 4€/m2, taketo ceny mas aj v okoli BA, kedze partia z TO co mi robila pôsobi hlavne tam. Ako vidis praca je drahsia ako samotny material. 400m2 som mal urobene za 4dni.
U sdk by som sa az tak praskania nebal, max . to praskne niekde v spoji. Cenu za SDK si vies rychlo vypocitat, v prirucke od rigipsu mas kolko toho potrebujes na m2, dosky su priblizne v cene cca 1,7€/m2.
Ak by som voci SDk nemal predsudky tak mozno by som do toho isiel, ale zatial ma to neoslovilo. Dalsia vec je , ze ak by som mal SDK, tak by som len vkuse opravoval,lebo furt daci tresnem do steny a stuk predsa len nieco vydrzi.Ak by som mal ytong a super rovne steny asi by som siel do sadrovych omietok, material je cca 30% drahsi ako u srojoveho stuku+na ytong treba prednastrek. Mam na tehle stuk a som spokojny, uz len vymalovat.
1 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Klasicke omietky mate v podstate zadarmo, kupite furu kopaneho piesku, spustite vapno, kupite par vreciek cementu a ovakujete cely dom + vonkajsiu fajnovku. Sadrokarton ma tu nevyhodu, ze ked niekde buchnete (je makky), tak vam tam zostane vryp. V kuchyni a kupelni vam za sadrokartonom mozu zit kolonie chrobakov - rybyciek.
0 0
matusstefan matusstefan

matusstefan je offline (nepripojený) matusstefan

Dakujem pekne za vase prispevky. Nad sadrokartonom rozmyslame jedine len preto, ze to chceme robit svojpomocne.
Co by som sa este rad opytal je to, ako sa robi krocajova izolacia v pripade sadrokartonovej ,,omietky,, so styku s poterom. Resp. robi sa najprv poter a az potom sadrokarton?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
draik Pozri príspevok
Ked si to urobite poriadne, tak to nema preco praskat (priecky uz vobec nie). Na druhej strane, chce to trochu cviku hlavne pri tmeleni a nasledom bruseni, aby to vyzeralo slusne. Ja osobne preferujem klasicke omietky, SDK som si robil v podkrovi.
Praská to.Aj keď sa to urobí poriadne.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
matusstefan Pozri príspevok
Dakujem pekne za vase prispevky. Nad sadrokartonom rozmyslame jedine len preto, ze to chceme robit svojpomocne.
Co by som sa este rad opytal je to, ako sa robi krocajova izolacia v pripade sadrokartonovej ,,omietky,, so styku s poterom. Resp. robi sa najprv poter a az potom sadrokarton?
Najskôr poter potom sadrokarton.Je na to páska ktorá sa lepí spoj konštrukcie sdk a okolité konštrukcie.
2 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

ake lepidlo sa smie použiť v pripade lepenia sdk na stenu ytong
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

http://www.knauf.cz/wpimages/other/art343/W61.PDF
ja by som dal aj duokontakt. Ked to chyti na vatu, tak tu musi drzat aj na papiery
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Lepidlo Rifix (Ansetzbinder)
http://www.top-step.eu/stavebny-mate...ps-rimano.html

drozdm Pozri príspevok
ake lepidlo sa smie použiť v pripade lepenia sdk na stenu ytong
0 0
boldizar6b boldizar6b

boldizar6b je offline (nepripojený) boldizar6b

Ak sadrokartón tak kvalitný hrubý, nie lacné nekvalitné poľské výrobky pretože praskajú a trochu buchnete a už je tam "výmoľ" a do kúpeľne určite taký čo odoláva plesniam a je hrubší kôli teplu a vlhkosti kde by sa mohol prehnúť, ale do kúpelne by som ajtak sadrokartón nedával ale radšej omietku kôli vlhkosti a teplu
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

boldizar6b Pozri príspevok
Ak sadrokartón tak kvalitný hrubý, nie lacné nekvalitné poľské výrobky pretože praskajú a trochu buchnete a už je tam "výmoľ" a do kúpeľne určite taký čo odoláva plesniam a je hrubší kôli teplu a vlhkosti kde by sa mohol prehnúť, ale do kúpelne by som ajtak sadrokartón nedával ale radšej omietku kôli vlhkosti a teplu
dobre ale ak hovorime o tom že sadrokarton sa bude lepiť celoplošne lepidlom na rovne steny ytong , zaleži na hrubke sadrokartonu? bude predsa pricapnuty na celej ploche , prečo by mal praskať, samozrrejmwe pri montovanych priečkach to zmysel ma .do kupelne určite na stenu nedam
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať