Zavrieť

Porady

ahojte-poprosim o radu,lebo moj byvaly zamestnavatel si mysli, ze vsetko moze

robila som u neho od 15.4.do27.5.2011 (odisla som v skusobnej dobe,ked som zistila, ze nic nie je tak, ako na zaciatku bolo slubene). V pracovnej zmluve som mala 350eur brutto+ % z dosiahnutej trzby. Velmi som sa prekvapila, ked mi za 20 odpracovanych dni (do 27.maja) prislo na ucet 96eur!!! urgovala som svoju vyplatnu pasku (ktoru som mimochodom nedostala ani za april, ale vtedy bola za pol mesiaca vyplata aj vyssia!) a dodnes nereaguje ani na moje telefonaty ani na maily. Som bezradna! Dajte mi prosim trosku rozumu, aby som ziskala tu vypl.pasku. Mozem mat mensiu vyplatu, ako minimalna mzda? Ako dalej? Do kedy mozem ,,reklamovat´´ u neho svoju vyplatu?
dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    rita79 Pozri príspevok
    robila som u neho od 15.4.do27.5.2011 (odisla som v skusobnej dobe,ked som zistila, ze nic nie je tak, ako na zaciatku bolo slubene). V pracovnej zmluve som mala 350eur brutto+ % z dosiahnutej trzby. Velmi som sa prekvapila, ked mi za 20 odpracovanych dni (do 27.maja) prislo na ucet 96eur!!! urgovala som svoju vyplatnu pasku (ktoru som mimochodom nedostala ani za april, ale vtedy bola za pol mesiaca vyplata aj vyssia!) a dodnes nereaguje ani na moje telefonaty ani na maily. Som bezradna! Dajte mi prosim trosku rozumu, aby som ziskala tu vypl.pasku. Mozem mat mensiu vyplatu, ako minimalna mzda? Ako dalej? Do kedy mozem ,,reklamovat´´ u neho svoju vyplatu?
    dakujem za odpovede
    Ak si mala mesačnú mzdu (ako píšeš 350 Eur), tak v danom mesiaci, v máji, si neodpracovala celý pracovný fond (v máji to bolo 22 pracovných dní), tak môžeš mať mzdu nižšiu ako je minimálna mzda.
    Ak ti však zamestnávateľ do dnešného dňa nevyplatil celú mzdu, pošli mu doporučený list, v ktorom ho budeš žiadať nielen o výplatné pásky, ale aj o doplatenie mzdy. Ďalej mu napíš, že ak tak neurobí, pošleš podnet na inšpektorát práce.

    ahojte-poprosim o radu,lebo moj byvaly zamestnavatel si mysli, ze vsetko moze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.