Zavrieť

Porady

Zlava

Dobrý deň, prosím o radu. Obchod s oblečením sa prostredníctvom jedného zo zľavových portáloch rozhodol predávať poukážky v hodnote 10 Eur, ktoré si ludia kúpia za 5 Eur. Ked prídu do obchodu a kúpia si tovaru napr. v hodnote 80 Eur v skutočnosti zaplatia len 70 Eur. Ale predajca nedostane zaplatených 80 Eur, ale len 75 Eur. Čo mám brať a blokovať ako predajnú cenu?? 80 eur, čo je predajná cena alebo 75 Eur, ktoré skutočne dostaneme zaplatené (lebo on mi tu nechá 70 Eur, 5 Eur poukážke a 5 Eur bola moja zlava? ja myslím, že by sme to mali vyblokovať za 75 Eur? Vaše rada???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    zákazník si kúpi tovar za 80 euro.nablokuješ do pokladne 80 euro.toľko je cena na tovare uvedená,takže nemôžeš blokovať inú cenu.zadáš platbu poukážkou 10 euro a platbu hotovosťou 70 euro.takto by mal vyzerať doklad z pokladne.ale ako sa to rieši v účtovníctve,to poradia asi účtovníci.ako zákazník očakávam z pokladne takýto doklad.

    vjejka je offline (nepripojený) vjejka

    vjejka
    toto mi je jasné, ale nejde mi do hlavy, prečo mi som mala odviesť dph z tovaru v hodnote 80 eur, keď zaň dostanem zaplatené 75 Eur. toto tu potrebujem vyriešiť...preto sekcia dph...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.