Zavrieť

Porady

Veeeeľa otázok pre majiteľov e-shopov

Nechcem vyzvedať,ale rada by som sa spýtala na niekoľko vecí.:-)
Mám pocit, že makám ako blbec a efekt nie je taký, ako by som čakala.
Hľadám odpovede - chýbajú mi potrebné schopnosti? Nízka kúpyschopnosť obyvateľstva? Slabá ponuka produktov? Dlhé dodacie doby? Slabá reklama? ...................
Rada by som sa porovnala s inými e-shopmi aby som sa vedela trochu v sebe zorientovať.
Sme menší e-shop, predávame tovar v hodnote cca od 5 do 200 eur - prevažne ale v tých nižších cenových hladinách.Môžem vám položiť pár otázok?
1.Ako dlho už máte e-shop?
2.Aký drahý tovar predávate ?
3.Koľko balíkov cca mesačne odošlete?
4.Skladujete tovar niekde doma v garáži :-) alebo máte prenajaté skladové priestory?
5.Pracujete sami na plný úväzok alebo máte stálych zamestnancov,prípadne nejakú inú pomoc :-)
6.Aké sú cca vaše dodacie doby?
7.Koľko cca investujete mesačne do reklamy?
8.Čo vás najviac vyčerpáva - zháňanie tovaru, komunikácia so zákazníkmi, účtovníctvo,vedenie skladu , balenie a odosielanie tovaru, atď, prípadne, čo vám najviac "ide na nervy" ? :-)
9.Máte nejaké vzdelanie týkajúce sa obchodu,ekonomiky,IT prípadne týkajúce sa produktov,ktoré ponúkate?
10. Máte e-shop prenajatý alebo urobený "na mieru"? Ste spokojní s fungovaním stránky?
11.Máte prepojený sklad s objednávkami? Ako robíte aktualizáciu skladu - manuálne odpísať každú predanú položku alebo máte na to systém na stránke,čo pracuje za vás ? :-)
12. Idem vám na nervy so svojimi otázkami? :-)

V prípade odpovede "áno" na otázku 12 - prijmite prosím moje hlboké ospravedlnenie :-)

Ďakujem. Pekný a úspešný deň všetkým.
Usporiadat
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
ja to vidim tak ze treba este aspon rok vydrzat, trh sa musi upratat a ludia musia zacat nakupovat, inak zlepsenie nepride... po rokoch 2008-2010 prisla kriza potom bude zase rast a potom asi zas pokles, tak to vidim ja, zial neviem to u seba posudit lebo som zacal v 2007 ale podla toho co mi hovorili skusenajsi tak za zivot uz par takychto kriz prezili.
0 0
zubro85 zubro85

zubro85 je offline (nepripojený) zubro85

1. v septembri budu dva roky
2. od 0,10 EUR do 700 - 1000, zalezi od toho co konkretne, v prvom eshope mame dost široký záber a ľudia skladajú objednávky aj na vyššie sumy, len asi 30% objednávok je takých ze je tam len jeden produkt, ostatné su s viac
3. balíkov neviem, počítame to na zásielky kedže nám účtuju za zásielku - cca 120 - 200
4.prenájom, doma by som to nerobil
5. ako kedy
6.to co je skladom ide hned co nieje zálezi od druhu tovaru, väcsina je na 4 den od objednania u zákaznika
7. moc nie
8.Najtahsia je komunikácia s problémovými zákazníkmi a s problémovimy dodávatelmi
9. Dá sa povedat ze pracujem v tom co som vystudoval..
10. Upravené free riešenie
11.Fakturáciu a eshop nemáme prepojenú, sklad sa odpočítava pri tvorbe faktúr
12. zatial nie, len nech ich nieje vela
5 0
lubica2403 lubica2403

lubica2403 je offline (nepripojený) lubica2403

Ďakujem :-)

Ja sa chystám ešte vydržať,len niekedy je to o držku .... Hlavne,keď sedím pri práci od rána do večera a mínus na účte sa nezmenšuje :-))

Ešte ak môžem? Koľkopercentný rabat máte na produkty? My cca 28-40% - záleží od toho,aké máme podmienky od dodávateľov-máme ich viac. To nie je nič moc,pri tovare v hodnote 7-40 Eur :-(
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
lubica2403 Pozri príspevok
Ďakujem :-)

Ja sa chystám ešte vydržať,len niekedy je to o držku .... Hlavne,keď sedím pri práci od rána do večera a mínus na účte sa nezmenšuje :-))

Ešte ak môžem? Koľkopercentný rabat máte na produkty? My cca 28-40% - záleží od toho,aké máme podmienky od dodávateľov-máme ich viac. To nie je nič moc,pri tovare v hodnote 7-40 Eur :-(
Ja mám rabat od 20 - 40% čo tiež nieje veľa a tovar od 10 do 30eur. Už o 2 týždne otváram, tak uvidíme čo to spraví. A ty koľko dávaš do reklamy ? Poprípade aj ty by si mohla odpovedať na svoje otázky, nech sa téma rozbehne :-)
0 0
lubica2403 lubica2403

lubica2403 je offline (nepripojený) lubica2403

:-)

Na niektoré som už odpovedala.Dopĺňam
- v oktobri budú dva roky, pracujem s jedným spolupracovníkom, sklad máme len doma, čo je už dosť problém,keďže predávame objemovo aj väčšie veci (aj keď za malú cenu) :-), posielame čosi cez 100 balíkov _ teda zásielok, najviac mi vadí komunikácia s problémový,mi zákazníkmi a evidencia skladu - to mi ide na nervy,keďže nemáme prepojené faktúry so skladom (Ide o to, že ja sedím v inom meste a sklad je v inom meste a obaja pracovníci nemôžeme mať v PC sklad)- teda aspoň sa mi zatiaľ nepodarilo zistiť, či sa to dá nejako dobre urobiť - čosi sme si urobili,ale nie je to dokonalé. Dodacie doby do 3 dní, keď nie je tovar na sklade tak 10-14 dní. Najväčším problémom sú financie - mám tipy na dobrých dodávateľov,ale nemám eurá na nákup... :-(
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
a čo investície do reklamy ?
0 0
lubica2403 lubica2403

lubica2403 je offline (nepripojený) lubica2403

Veľmi málo momentálne .... Kedysi viac,teraz financie nedovolia.Pár mesicov musíme vyjsť bez reklamy - posielame pravidelne zákazníkom newsletery, to nás nič nestojí a máme pár reklám na stránkach, kde sa ukazuje naša cieľová skupina.
A prerábame trochu stránku, evidenciu produktov.... tak teraz nechceme investovať.Až keď bude všetko urobené. Zhrnuté - investície do reklamy momentálne minimálne
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lubica2403 Pozri príspevok
Veľmi málo momentálne .... Kedysi viac,teraz financie nedovolia.Pár mesicov musíme vyjsť bez reklamy - posielame pravidelne zákazníkom newsletery, to nás nič nestojí a máme pár reklám na stránkach, kde sa ukazuje naša cieľová skupina.
A prerábame trochu stránku, evidenciu produktov.... tak teraz nechceme investovať.Až keď bude všetko urobené. Zhrnuté - investície do reklamy momentálne minimálne
a skúšate aj iné distribučné kanály typu mmb napríklad?
0 0
lubica2403 lubica2403

lubica2403 je offline (nepripojený) lubica2403

MMB nie je vhodný pre všetky druhy tovaru,ale viem o ňom :-)

Myslím,že u mňa je krítza spôsobená hlavne nedostatkom kapitálu momentálne: Máme totiž teraz aj výrazné súkromné výdavky, tak je problém utiahnuť všetko.Ale vydržíme :-)
Trochu povzbudenia od vás - kolegov či konkurencie :-) dobre padne. Vďaka
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lubica2403 Pozri príspevok
MMB nie je vhodný pre všetky druhy tovaru,ale viem o ňom :-)

Myslím,že u mňa je krítza spôsobená hlavne nedostatkom kapitálu momentálne: Máme totiž teraz aj výrazné súkromné výdavky, tak je problém utiahnuť všetko.Ale vydržíme :-)
Trochu povzbudenia od vás - kolegov či konkurencie :-) dobre padne. Vďaka
ja som len vychádzala z tých detských gumákov - to je tovar, ktory je na mmb doma tuším.

Ale samozrejme, vieš sama...

Banka neposkytne napríklad kontokorent? Mne ponúkli sami, dokonca mi ho po par mesiacoch aj navysili
0 0
paulite paulite

paulite je offline (nepripojený) paulite

Ahoj,
myslim, ze riesim podobne problemy so svojim eshopom ako ty. Mna by zaujimala tiez otazka reklamy. Kolko ta vyjde na mesiac a aku reklamu a kde mas. Dik.
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Nie zeby som zastaval porovnavace cien, ale skusali ste aj tuto formu reklamy? Napr. na Google pozorujem, ze kde jaku blbost zadam do vyhladavania, v prvej desine vysledkov je Heureka.
0 0
lubica2403 lubica2403

lubica2403 je offline (nepripojený) lubica2403

Máš postreh,Dáška :-) Som na Porade nováčik, nechcela som poskytnúť o sebe nejaké identifikačné údaje,ale tak... ty si trieda :-)Ináč tie gumáčky poslala pani k nám,ale po tom,ako som ju taktne ešte raz upozornila, že postupujeme podľa reklamač.poriadku a v ňom boli podčiarknuté niektoré veci - ako napr.,že v prípade neoprávnenej reklamácie má aj ona určité "povinnosti", napísala, že balík nemáme ani otvárať a poslať jej gumáky sp§ť a že s takým prístupom sa ešte nestretla. Počet výkričníkov za tým som nepočítala :-)

Na všetkých účtoch kde sa dá, sme už v mínusoch :-( Ale nesťažujem sa, bude dobre, je to u nás teraz len taká malá - hlavne súkromná - kríza (sťahovanie atď)

Paulite - my momentálne do reklamy nedávame nič - asi sa to aj odráža na návštevnosti.Ale zas na to, že ideme bez reklamy to nie je také zlé. Na mnohé produkty sme v googli na 1.-3. strane, na Heureke tiež nájdeš naše produkty...
0 0
lubica2403 lubica2403

lubica2403 je offline (nepripojený) lubica2403

Ja mám hlavne strach z toho, že ak chcem v e-shope pokračovať (čo by som rada), budem v priebehu 1 roka potrebovať sklad. A tu je problém.Neviem, či to finančne utiahneme.
Vy ste na tom ako so skladom?
0 0
elis9 elis9

elis9 je offline (nepripojený) elis9

Cute, chcem sa opytat, ci na seba zarobim eshopom aspon 1000euri mesacne, ak nebudem mat sklad vo vlastnom a nebudem nikoho zamestnavat, s balenim mi pomoze sestra. mam v plane predavat kvalitne oblecenie niekolkych znaciek, ktore na SK az tak moc este neficia,ale su kvalitne a cenovo dostupne. A zameriam sa na urcitu cielovu skupinu. dakujem pekne
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
elis9 pokial si das otazku ci zarobis 1000e na mesiac, tak sa zamestnaj,.. je to biznis takze jeden mesiac mozno zarobis 3000 a potom budes dva v strate dvetisic, taka istota ako v zamestnani v biznise nie je
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
lubica2403 Pozri príspevok
Máš postreh,Dáška :-) Som na Porade nováčik, nechcela som poskytnúť o sebe nejaké identifikačné údaje,ale tak... ty si trieda :-).
no to je Dasa expertka
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

inak, ja sa tu už asi hodinu mordujem, chcela som zverejniť graf, z ktorého je aspon u mna viditelne, že v juni je to každý rok u mna rovnako. Len sa mi nedarí.
Inak ja fungujem už od roku 2006. A ked mi na začiatku povedali, že potrebujem minimalne 100 tisic, tak som im neverila... Ale kym som nemala aspon aký taky sklad, tak to išlo dosť ťažko.

V obchode pracujem v podstate sama, ale vo firme mam aj zamestnanca.

Čo sa týka dodacích dôb, tak občas sa mi stane, že keď príde objednávka v dobrej dobe, tak ešte ten istý den odchádza. Ak si neobjednajú niečo špeciálne, tak najneskôr druhý, tretí den balík odchádza.

čo sa týka práce okolo obchodu, tak ma vlastne nevyčerpáva nič, je to pre mňa stále celkom zábava. Dokonca aj celkom rada komunikujem so zákazníkmi. Ale za celý čas si pamätám tuším len dve sťažnosti, tuším 3 neprevzaté dobierky a dve neuhradené faktúry od jedného zákazníka - ale platobný rozkaz a exekúcia to vyriešili

Moje vzdelanie je také zvláštne - pôvodne som vyštudovala kybernetiku, istý čas som pracovala ako programátor. Neskôr som sa sama rekvalifikovala na účtovníka (človek nemôže programovať čokoľvek a nič o tom nevedieť) . A k obchodu som prešla cez hobby

Takže ja sklad mám, aj keď sú to vlastne vlastné priestory (teda z rodiny, neplatím nájom, iba elektrinu)
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

1. 2 roky
2. do 200 €
4. doma
5. sama - je to hobby shop, nie zdroj obzivy
6. ak je na sklade odosielam na druhy den, inac 7-21 dni, podla krajiny dodavatela
7. momentalne nic
8. ani nie na nervy ako obava aby si zakaznici neobjednali naraz od roznych mojich dodavatelov, hlavne od tych kde je stanovena minimalna vyska objednavky
9. ano ekonomika, IT, co sa tyka predavanych produktov neustale sa snazim ziskavat najnovsie info
10. mam na mieru, ale ak by som mala zacat znova, tak prenajom, nech si eshop najprv na seba zarobi
11. nie, odpisujem zo skladu pri fakturacii
12. absolutne nie, som rada, ze sa pytas, vela z toho aj mna zaujima
1 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
inak taka zaujimavost dnes mi prisla mailom otazka zo slovinska ci posielam aj do Slovinska ... chcela si objednat potahy, najskor som myslel ze je to spam ale preveril som si ze nie, a pozeral som ze potahy ktore tu predavame za 45-48 Eur, stoja u nich 72, ... takze nebude na slovensku az taka drazoba.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať