Zavrieť

Porady

Učtovníctvo-porovnanie

Chcem sa spytať profesionálnych účtovníčok takúto otazku:

Keby sme, čisto teoreticky, z celkého účtovníctva vybrali a porovnali pracu na nákladoch a výnosoch a pracu na pohľadávkach a závazkoch. Co je pracnejsie a tiež nárocnejšie. Dufam, že som to napísala tak, že ste pochopili o co mi ide....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

    AdaMtiM
    Pre mňa je jednoznačne jednoduchšia evidencia pohľadávok, záväzkov + vystavovanie OFA + úhrady.... . Účtovanie N a V = celý rad iných vecí , človek musí ovládať nielen PU ale aj iné zákony /dane, mzdy/ a podobne + poznať problematiku uznateľných nákladov a samotných daňových priznaní, pripoč. a odpoč. položky DP. Vyznať sa aj v DPHčke. Takže jednoznačne je " " "ľahšia " /nehovorím že menej zodpovedná, to nie/ práca na evidencii záväzkov a pohľadávok. Môj názor. Ja som ale napriek tomu odišla z práce kde som robila to ľahšie a našla si prácu =účtovanie.....

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    keď účtuješ dodávateľskú faktúru - náklad vs. záväzok je to jeden doklad. Takže ako si to myslela?

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Na takúto otázku je ťažká odpoveď. Neviem, či "práca na pohľadávkach a záväzkoch" obnáša kompletný manažment vrátane analýz a predchádzaniu rizík a pod. a či takýto, resp. podobný rozsah je aj na nákladoch a výnosoch?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Akoze ci radsej v uctovnictve spracovavat N/V alebo Z/P? Obrazne napriklad ze na ktorom oddeleni?

    guru21 je offline (nepripojený) guru21

    guru21
    tak skusim inak....
    Keby ste si mali vo firme vybrat účtovať čisto náklady-vynosy, strediská podniku alebo účtovať dodáv. odber. fa, sledovať ich úhrady a vsetko co s tým súvisi.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    guru21 Pozri príspevok
    tak skusim inak....
    Keby ste si mali vo firme vybrat účtovať čisto náklady-vynosy, strediská podniku alebo účtovať dodáv. odber. fa, sledovať ich úhrady a vsetko co s tým súvisi.
    Takze dobre som to pochopila.

    pri nakladoch vynosoch sa budes fajne nervacit ked uvidis mzdy manazerov a tvoju mzdu... pri fakturach budes nervacit ze kolko penazi ide zbytocne na nakup materialu od e-shopu ktory vlastni manazerova manzelka...

    Neviem co by som si vybrala. Ked je to odtrhnute od seba, bolo by mi jedno.

    guru21 je offline (nepripojený) guru21

    guru21
    Aby som to cele upresnila ide mi o to, ze pracujem v akciovke, kde je 7 učtovníčok. Jedna ma na starosti pohadavky, dalsia zavazky, potom DPH, dalej zasoby, materiál.....a nakoniec dve účtujú iba v ramci nákladov a vynosov. Kedze nám bolo povedane nadriadeným, ze účtovanie tej poslednej skupiny, čize náklad-výnos je pracnejsie a dolezitejsie a tým padom financne lepsie ohodnotene, chcela by som si to potvrdit tými, kto robi cele účto komplet.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.