Zavrieť

Porady

Daňový bonus od 1.7.2011

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Prikladám informáciu DR SR
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Rozálka, ďakujeme za upozornenie
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Dík Rozálka, no ešte, že to nie je zvýšenie o 2 centy ako minulý rok, som si vtedy myslela, že si robia srandu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ďalšie informácie o zmenách k 1.7.2011

http://www.porada.sk/t171235-zmena-z...-exekucie.html
19 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Dík Veronika
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

dievčatá, ešteže Vás máme dík, ste zlaté
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Ďalšie informácie o zmenách k 1.7.2011

http://www.porada.sk/t171235-zmena-z...-exekucie.html

Pripla som tú informáciu, pretože nie každý má Draka ...
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Rozalka Pozri príspevok
Pripla som tú informáciu, pretože nie každý má Draka ...
Rozalka, veď to je OK. Tému od Janky Motyčkovej som pripla, lebo tie základné informácie sú viditelné aj pre "nedrakov".
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

pekny den poradaci
prosim,poradte mi co robit. dnes mi postou prislo od mojho zamestnavatela nejake potvrdenie o tom,ze som si u neho uplatnovala dan.bonus na syna. na prilepenom papieriku je napisane, aby som to odovzdala manzelovmu zamestnavatelovi,ze od 1.7.11 t.j. od dnes si bude uplatnovat db na dieta moj manzel. ja som od 14.6.11 na md.
riesim dilemu,ci to potvrdenie po manzelovi poslat a ci nie. neviem,ci to ma zmysel,ked on nema ani vypl.pasky,mzdu dostava na ruku ani nie na ucet, odmietli mi dat podklady pre danove priznanie,ked som to od nich ziadala,bolo to tento rok. neverim im,ze robia veci tak ako sa to ma... proste neverim,ze mu daky bonus skutocne vyplatia. som laik,ale myslim,ze sa d.bonus na dieta da ziadat bud mesacne alebo raz rocne. poradte mi prosim, ci uvazujem spravne,ze by som im teraz nic nedala, manzela by som poucila,aby v januari 2012 nepodpisoval ziadost o rzd,radsej ziadal potvrdenie o prijme a v marci by sme poprosili niekoho,kto by nam urobil dp a vtedy by sme si uplatnili db uz na dve deti. druhe dieta sa ma narodit v juli 2011. srdecne dakujem za kazdu radu
3 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

rozmýšľaš veľmi dobre, tak isto by som to urobila i ja
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

dakujem tuta, tak si nemyslis,ze je to hlupost? nebude z toho problem ak teraz ten papier neposlem ako mi to nariadili?
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

suzika1979 Pozri príspevok
dakujem tuta, tak si nemyslis,ze je to hlupost? nebude z toho problem ak teraz ten papier neposlem ako mi to nariadili?

To nie je nariadenie, ale doporučenie. Postupovala by som tak, ako si to uviedla vyššie.
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

dobre dakujem
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

suzika1979 Pozri príspevok
pekny den poradaci
prosim,poradte mi co robit. dnes mi postou prislo od mojho zamestnavatela nejake potvrdenie o tom,ze som si u neho uplatnovala dan.bonus na syna. na prilepenom papieriku je napisane, aby som to odovzdala manzelovmu zamestnavatelovi,ze od 1.7.11 t.j. od dnes si bude uplatnovat db na dieta moj manzel. ja som od 14.6.11 na md.
riesim dilemu,ci to potvrdenie po manzelovi poslat a ci nie. neviem,ci to ma zmysel,ked on nema ani vypl.pasky,mzdu dostava na ruku ani nie na ucet, odmietli mi dat podklady pre danove priznanie,ked som to od nich ziadala,bolo to tento rok. neverim im,ze robia veci tak ako sa to ma... proste neverim,ze mu daky bonus skutocne vyplatia. som laik,ale myslim,ze sa d.bonus na dieta da ziadat bud mesacne alebo raz rocne. poradte mi prosim, ci uvazujem spravne,ze by som im teraz nic nedala, manzela by som poucila,aby v januari 2012 nepodpisoval ziadost o rzd,radsej ziadal potvrdenie o prijme a v marci by sme poprosili niekoho,kto by nam urobil dp a vtedy by sme si uplatnili db uz na dve deti. druhe dieta sa ma narodit v juli 2011. srdecne dakujem za kazdu radu
.ano urob to tak já to robím už dlho a dokonca mi vyplatili spätne 3 roky dozadu,síce som zaplatila pokutu za oneskorené podanie,ale aj tak sa to oplatilo
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

super,urobime to tak
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
suzika1979 Pozri príspevok
pekny den poradaci
prosim,poradte mi co robit. dnes mi postou prislo od mojho zamestnavatela nejake potvrdenie o tom,ze som si u neho uplatnovala dan.bonus na syna. na prilepenom papieriku je napisane, aby som to odovzdala manzelovmu zamestnavatelovi,ze od 1.7.11 t.j. od dnes si bude uplatnovat db na dieta moj manzel. ja som od 14.6.11 na md.
riesim dilemu,ci to potvrdenie po manzelovi poslat a ci nie. neviem,ci to ma zmysel,ked on nema ani vypl.pasky,mzdu dostava na ruku ani nie na ucet, odmietli mi dat podklady pre danove priznanie,ked som to od nich ziadala,bolo to tento rok. neverim im,ze robia veci tak ako sa to ma... proste neverim,ze mu daky bonus skutocne vyplatia. som laik,ale myslim,ze sa d.bonus na dieta da ziadat bud mesacne alebo raz rocne. poradte mi prosim, ci uvazujem spravne,ze by som im teraz nic nedala, manzela by som poucila,aby v januari 2012 nepodpisoval ziadost o rzd,radsej ziadal potvrdenie o prijme a v marci by sme poprosili niekoho,kto by nam urobil dp a vtedy by sme si uplatnili db uz na dve deti. druhe dieta sa ma narodit v juli 2011. srdecne dakujem za kazdu radu
Uvedomuje si Tvoj manžel, že zrejme za neho neplatia žiadne odvody ? Nechcem si predstaviť situáciu, že by sa mu nedajbože niečo stalo.
A je celkom možné pri spôsobe vyplácania jeho mzdy, že by mal byť aj samoplatiteľ do ZP a je otázkou času, kedy mu príde "pozdrav" zo ZP.
5 0
strakulka22 strakulka22

strakulka22 je offline (nepripojený) strakulka22

Dobrý deň,
ja by som Vás chcela poprosiť o radu pre môjho uja. Pracuje na dohodu a mesačne zarába cca 400€. Má nárok na daňový bonus? Ak áno, ako si ho má uplatniť a kde?
Ďakujem
Jana
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

strakulka22 Pozri príspevok
Dobrý deň,
ja by som Vás chcela poprosiť o radu pre môjho uja. Pracuje na dohodu a mesačne zarába cca 400€. Má nárok na daňový bonus? Ak áno, ako si ho má uplatniť a kde?
Ďakujem
Jana
nuž najlepšie u zamestnávateľa ... donesie mzdárke rodný list dieťaťa, prípadne potvrdenie o návšteve školy (pri stredoškolákoch a vysokoškolákoch)..
1 0
strakulka22 strakulka22

strakulka22 je offline (nepripojený) strakulka22

ĎAKUJEM VEĽMI PEKNE.
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

Melnick Pozri príspevok
Uvedomuje si Tvoj manžel, že zrejme za neho neplatia žiadne odvody ? Nechcem si predstaviť situáciu, že by sa mu nedajbože niečo stalo.
A je celkom možné pri spôsobe vyplácania jeho mzdy, že by mal byť aj samoplatiteľ do ZP a je otázkou času, kedy mu príde "pozdrav" zo ZP.
manzel sa strasne boji opytat na taketo veci,kvoli comu sme sa uz aj hadali. ja som to vtedy vzala do vlastnych ruk a bola sa informovat. podla mojich zisteni v socialke za neho platia a a bola som aj v jeho zp,vyplatila som za neho nemalu sumicku za ostatne roky a vraj od datumu,co ma u tohto zamestnavatela zmluvu,je zahlaseny a odvadzaju za neho. nechapem ale,ze mu nedavaju pasku.sak aj nam davaju nieco na ruku v robote,ale pasku mam. neverim im,preto chcem riesit aj dp sama.aby ho neobrali o to,co by stat mohol vratit. komunikacia s nimi je tazka,uz som mala tu cest.vraj do veci dojho muza ma nic,takze som zvedava,ci sa to podari. vtedy mi tvrdili,ze uz v januari podpisal ziadost o vykonanie rzd,tak teraz to nesmie urobit. ale sa mi nechcelo verit,lebo som sa ho pytala,ci daco podpisoval a on ze nic.potom sa zlakol,ze pojdem za jeho sefom a odrazu tvrdil,ze ano podpisovali daco. neviem,comu mam verit.je schopny mi radsej klamat,nez aby si isiel za svojimi pravami v robote a darmo mu vravim,ze to moze nam ublizit,my budeme mat dlhy.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
teraz v januári 2011 podpísal žiadosť o vykonanie RZD za rok 2010. Za rok 2011 sa bude podpisovať v januári 2012. Keď to nepodpíše, tak zamestnávateľ je povinný na jeho žiadosť vystaviť potvrdenie o zdaniteľných príjmoch za rok 2011, aby si mohla zaňho podať DP na daňovom úrade.
Môžeš to riešiť tak, že im pohrozíš, že pošleš na nich daňovú kontrolu, ak mu nebudú chcieť vystaviť v januári 2012 potvrdenie.
žeby zamestnávateľ neviedol ani mzdové listy zamestnancov

a nie je možné, že tú výplatnú pásku má, ale ti to nedáva? to len na okraj

za odvody je zodpovedný zamestnávateľ, ak je v TPP a nie ON. lebo z jeho mzdy odvody zráža, to že ich neodvedie nie je Váš problém.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať