Zavrieť

Porady

poistka v amsl.

Ahojte, som trochu na vážkach čo sa týka životnej poistky. Manžel sporí ročne 680 euro, už pár rokov a ešte bude do roku 2026, takže im tam vloží 17tis.euro. Chápem že je v tom aj poistka, ale v prípade dožitia dostane iba 5600 euro. Manžel si zobral do hlavy že to nebude platiť... je to veľa vyhodených peňazí.. čo sa s tým dá urobiť? V poisťovni mi baba s úsmevom povedala že to tak bolo dohodnuté a punktnum. Odkupná hodnota je smiešnych 1300 euro. Budem rada ak mi niečo poradíte, čo by sa s tým dalo urobiť a či by ste to vy zrušili. Týchto poistiek je veľmi veľa, aj u nás v práci to majú kolegovia... ale keď sa nad tým zamyslíme, nie je to žiadna výhra. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    Podla tych cisel usudzujem, ze na sporenie mu ide malinko a velka cast ide na zdravotne-urazove poistenie a pokial nema uraz, tak ani nic nedostane a o tie peniaze prichadza... Staci skocit do poistovne a prerobit zmluvu... Dat viac na sporenie ked chce a menej na urazove krytie

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    no to je debata jak hluchy so slepym ...
    uviedla si strasne malo info na to aby sa dalo cokolvek poradit ...
    napis aka je to zmluva, kedy uzavreta, aka je poistna doba, ake rizika mas poistene a kolko za jednotlive rizika platis ... vsetko mas v zmluve

    SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

    SERVIS
    bubkoch Pozri príspevok
    no to je debata jak hluchy so slepym ...
    uviedla si strasne malo info na to aby sa dalo cokolvek poradit ...
    napis aka je to zmluva, kedy uzavreta, aka je poistna doba, ake rizika mas poistene a kolko za jednotlive rizika platis ... vsetko mas v zmluve
    začiatok poistenie 1.4.2000
    koniec poistenia 01.04.2026

    pre prípad smrti nasl. úrazu 11180... poistné 12,27
    .... trvalej inv. úrazom 11167.... ....... 12,28
    ... hospitaliz.. z dôv. úrazu... 20........... 11,07
    ... chirurg. zákr. úraz..... 1972............ 23,85
    ... rekonvalen..úraz...... 10 ..........12,34


    ešte som to takto doplnila

    a ešte pre prípad smrti 11 134... pre pírpad dožitia 5620 .. poistné 87

    ak ešte niečo treba napíš, budem rada ak mi s tým pomôžeš
    Naposledy upravil SERVIS : 01.07.11 at 12:09 Dôvod: oprava

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    SERVIS Pozri príspevok
    začiatok poistenie 1.4.2000
    koniec poistenia 01.04.2026

    pre prípad smrti nasl. úrazu 11180
    .... trvalej inv. úrazom 11167
    ... hospitaliz.. z dôv. úrazu... 20
    ... chirurg. zákr. úraz..... 1972
    ... rekonvalen..úraz...... 10

    ak ešte niečo treba napíš, budem rada ak mi s tým pomôžeš
    ine rizika tam nemas ? napr. akakolvek smrt ? dožitie ?
    potom to vyzera na investicne ŽP, no aj tak mi nesedia sumy, ja mam takmer rovnake urazove poistenie, ale na vyssie sumy, a platim 130€/rocne ... co by znamenalo v tvojom pripade ze na sporenie ide cca 550€/rocne (cca 15 000€ za celu dobu, bez zhodnotenia), teda 5600 na dozitie sa mi vidi neprimerane ... nie je tych 5600 doteraz nasporena suma na investicnom ucte ? to by sedelo viac ...

    SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

    SERVIS
    áno, prepáč.
    Základné poistnenie pre prípad smrti je 11134 a pre prípad dožitia 5620... ešte pozri aj hore ako som tam doplnila poistné
    Naposledy upravil SERVIS : 01.07.11 at 12:16

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    SERVIS Pozri príspevok
    áno, prepáč.
    Základné poistnenie pre prípad smrti je 11134 a pre prípad dožitia 5620... ešte pozri aj hore ako som tam doplnila poistné
    poistne 87 je za čo ? nemas tam rozpisane poistne samostatne za vsetky rizika plus kolko je poistne na dozitie ?

    SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

    SERVIS
    tých 87 je v jednom riadku ako som to je rozpísané na zmluve

    "pre prípad smrti /11134 alebo dožitia /5620/.. poistné 87
    Dobry den, nieje mi celkom jasne ci ide o KZ alebo IZP.Dolezite je, ze poistka ma v prvom rade sluzit na poistenie a kritie rizik. Na sporenie su vhodne ine nastroje.Tika sa to poplatkovej struktury produktu.Tie znacne uberaju zo sporiacej ciastky. Z toho co ste napisali je zrejme vacsina vkladanej ciastky presmerovana do poistenia. Preto ta nizka odkupna hodnota. Samozrejme by sa mala dat upravit alokacia plateneho poistneho a presunut vsetko do piostenia a na setrenie sa pozriet po niecom inom.
    Toto moze mat za nasledok znizenie poistneho

    Dolezite si je uvedomit naco Vam tento produkt sluzi a ci dostatocne pokryva co potrebujete a ci neplatite nieco zbytocne.Vsetko zavisi od Vasej konkretnej situacie. Ci napriklad mate nejake ine zavazky (napr. hypo uver) a pod. ktore by mala zabezpecit.
    Chcem sa opytat na vysku trvalych 11 167,-Eur aka tam je progresia?
    Mate tam denne odskodne v pripade PN? Co by nahradilo docasny vypadok primu.

    zacik23 je offline (nepripojený) zacik23

    zacik23
    predpokladam ze sa bavime o IZP

    1. provizia pre financnu sektu ktora sprostredkuje uzatvorenie IZP je ~2 rocna platba daneho produktu (kolko vidi clovek ktory to dohodol s tebou zavisi od provizneho systemu sekty a jeho pozicie v pyramide)

    2. akakolvek IZP je hlupost...bud chces investovat alebo sa poistit, rozmysli si co chces.

    konkretny priklad: osobe X prispieval zamestnavatel na IZP 80% (t.j. osoba X davala len 20%), za dobu trvania zmluvy bol vklad zamestnavatela cca 4000E, osoby X cca 1000E. Zmluva vypovedana po 5tich rokoch, osoba X dostala na svoj ucet priblizne 1100E....

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    SERVIS Pozri príspevok
    začiatok poistenie 1.4.2000
    koniec poistenia 01.04.2026

    pre prípad smrti nasl. úrazu 11180... poistné 12,27
    .... trvalej inv. úrazom 11167.... ....... 12,28
    ... hospitaliz.. z dôv. úrazu... 20........... 11,07
    ... chirurg. zákr. úraz..... 1972............ 23,85
    ... rekonvalen..úraz...... 10 ..........12,34


    ešte som to takto doplnila

    a ešte pre prípad smrti 11 134... pre pírpad dožitia 5620 .. poistné 87

    ak ešte niečo treba napíš, budem rada ak mi s tým pomôžeš
    Už z tohto vidno, že tam máš strašne veľa (možno zbytočných) pripoistení, ktoré ti poistku predražujú. Poistná suma je tak veľmi vysoká a len malá časť poistného je rezervotvorná (teda taká, ktorá sa ti ukladá a vytvára dodatočný výnos - teda akoby úroky).

    Ale nejako mi to nevychádza - na začiatku píšeš, že ročne platí poistné 680 EUR. A keď spočítam uvedené sumy, tak mi vyjde čiastka cca 160 EUR. To nevyzerá byť ako mesačné ani ako ročné poistné. Ako často platí poistné? Kvartálne?

    A ešte by bolo dobré vedieť - má tá poistka indexáciu? (teda ročne mu navyšujú poistnú sumu a poistné o výšku inflácie?)
    Odpovede: zrejme, mozno, predpokladam.... atd

    Myslim ze z tohto tazko vyvodit zmysluplny vysledok. Odporucam si k tomu sadnut z odbornikom a pozriet sa na zmluvu a prediskutovat to. A overit si viacero zdrojov a porovnat. Ide predsa o Vase peniaze.

    Poistovne to budu tlacit vo svoj prospech.

    Fin. poradca- stoja medzi klientom a fin. instituciami

    Ale pozor -treba si vsimnut skim spolupracuje a s akou sirkou, ci je to zrozumitelne a logicke, pomer cena/vykon, ci netlaci len IZP alebo KZ na vsetko, vela sa pytat, pretoze pokial tomu rozumie a je seriozny, nieje problem z niakou otazkou...

    Nezavisly fin. poradca (ktory si za taku sluzbu necha zaplatit klientom) take na slovensku este nieje pokial viem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.