Zavrieť

Porady

navrat do prace po RD a nasledne prepustenie z organizacnych dovodov

prosim o radu. Od roku 2005 az do roku 2011 som bola nepretrzite na materskych dovolenkach a nasledne rodicovskych. Dve deti s rozdielom veku 3 roky. Pred nastupom na prvu MD som bola zamestnana. Teraz od 18.09.2011 by som sa mala vratit do zamestnania, ale bolo mi oznamene, ze budem prepustena z organizacnych dovodov. Prosim o radu, ako postupovat, co podpisat a co nie. Mozem nastupit do prace s 3 mesacnou vypovednou lehotou a potom dostanem este odstupne?? Mam narok na podporu v nezamestnanosti z UP?
VELMI DAKUJEM ZA ODPOVEDE
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Dalejna Pozri príspevok
    prosim o radu. Od roku 2005 az do roku 2011 som bola nepretrzite na materskych dovolenkach a nasledne rodicovskych. Dve deti s rozdielom veku 3 roky. Pred nastupom na prvu MD som bola zamestnana. Teraz od 18.09.2011 by som sa mala vratit do zamestnania, ale bolo mi oznamene, ze budem prepustena z organizacnych dovodov. Prosim o radu, ako postupovat, co podpisat a co nie. Mozem nastupit do prace s 3 mesacnou vypovednou lehotou a potom dostanem este odstupne?? Mam narok na podporu v nezamestnanosti z UP?
    VELMI DAKUJEM ZA ODPOVEDE
    Od 1. 9. 2011 by mala nadobudnúť účinnosť novela Zákonníka práce, kde je vylúčené súčasné poberanie odstupného a výpovedná lehota.
    Ak sa teda vrátiš do práce 18. 9. a dostaneš výpoveď z organizačných dôvodov, môžeš sa rozhodnúť, či zoberieš odstupné, alebo budeš vo výpovednej lehote.

    § 76
    Odstupné



    (1) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi odstupné, ak sa pracovný pomer skončí dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) alebo sm. b) alebo zvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu. Zamestnancovi podľa prvej vety patrí odstupné najmenej vsume, ktorá je násobkom jeho priemerného mesačho zárobku apočtu mesiacov, počas ktorých by trvala výpovedná doba podľa § 62.

    (2) Ak bola zamestnancovi danápoveď zvodov uvedených vodseku 1,zamestnanec právo pred začatím plynutia výpovednej doby požiadať zamestnávateľa, aby sa pracovný pomer skončil dohodou. Tejto žiadosti je zamestnávateľ povinný vyhovieť. Zamestnancovi patrí odstupnénajmenej vsume, ktorá je násobkom jeho priemerného mesačho zárobku apočtu mesiacov, počas ktorých by trvala výpovedná doba podľa § 62.

    (3) Ak sa zamestnávateľ so zamestnancom dohodne, že zamestnanec zotrvá vpracovnom pomere len časťpovednej doby, zamestnancovi patrí pomerná časť odstupného.



    Nárok na podporu v nezamestnanosti by ti mal vzniknúť.

    navrat do prace po RD a nasledne prepustenie z organizacnych dovodov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.