Zavrieť

Porady

Hlada sa krvna skupina 0 negativ pre dieta

Ahoj, dnes som od znameho dostala tento mail a mam to aj osobne overene na Kramaroch, chlapcek naozaj potrebuje krv. Manzel pojde na otipovanie v pondelok a verim ze sa najdu viaceri.


----- Pôvodná správa -----

[FONT=Times New Roman] Ahoj všetci dobrí ľudia !



Chceli by sme Vás veľmi pekne požiadať
o pomoc pre nášho syna menom Alexander Hajžuš, nar. 14.09.2009.

POTREBUJEME KRV
[COLOR=rgb(153,&amp] "0 Rh negat., "e" pozitívny s prenesenými anti "e" protilátkami." !!!!!!


[/COLOR][/B]

Asi to vyzerá príliš komplikovane, ľudia bežne poznajú svoju základnú
skupinu, preto, pokiaľ by ste o niekom vedeli, transfúzna stanica v BA v
Ružinovskej nemocnici i v KE na Fakultnej na Triede SNP o našom prípade vie a
otipuje každého ochotného darcu, či spĺňa aj podskupinu "e" v pracovných dňoch
od 07:00 do 11:00 hod. Stanice majú snahu ihneď odčerpať
maximum, či však na
to darcovia pristúpia, to samozrejme nechávame na ich zvážení.

Lekári hľadajú aj v registri darcov SR, zatiaľ neúspešne, preto tzv. pravidelní
darcovia pravdepodobne nebudú vhodní (ale toto je len naša uvaha).

Darcovia:
Deň pred tým piť veľa vody, nie alkohol, vyhnúť sa
mastným jedlám. Ráno max. čaj a pečivo.

Zároveň sa pokúšame zistiť, či aj v
iných lokalitách SR sú odborné transfúzne stanice, otipovanie podskupín totiž
nerobia všade, aby ľudia nemuseli cestovať ďaleko ...

Náš Alex leží v Detskej Fakultnej Nemocnici s Poliklinikou na Kramároch v BA.
Ak by ste tento mail mohli posunúť ďalej, či odpovedať, budeme Vám naozaj vďační.


Srdečná vďaka.
Baška a Rudo.




Naposledy upravil arizona : 01.07.11 at 23:12
Usporiadat
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, dnes som od znameho dostala tento mail a mam to aj osobne overene na Kramaroch, chlapcek naozaj potrebuje krv. Manzel pojde na otipovanie v pondelok a verim ze sa najdu viaceri.


----- Pôvodná správa -----

Ahoj všetci dobrí ľudia !



Chceli by sme Vás veľmi pekne požiadať
o pomoc pre nášho syna menom Alexander Hajžuš, nar. 14.09.2009.


[COLOR=rgb(153,&amp]POTREBUJEME KRV
[COLOR=rgb(153,&amp] "0 Rh negat., "e" pozitívny s prenesenými anti "e" protilátkami." !!!!!!


[/COLOR]
[/COLOR]


Asi to vyzerá príliš komplikovane, ľudia bežne poznajú svoju základnú
skupinu, preto, pokiaľ by ste o niekom vedeli, transfúzna stanica v BA v
Ružinovskej nemocnici i v KE na Fakultnej na Triede SNP o našom prípade vie a
otipuje každého ochotného darcu, či spĺňa aj podskupinu "e" v pracovných dňoch
od 07:00 do 11:00 hod. Stanice majú snahu ihneď odčerpať
maximum, či však na
to darcovia pristúpia, to samozrejme nechávame na ich zvážení.

Lekári hľadajú aj v registri darcov SR, zatiaľ neúspešne, preto tzv. pravidelní
darcovia pravdepodobne nebudú vhodní (ale toto je len naša uvaha).

Darcovia:
Deň pred tým piť veľa vody, nie alkohol, vyhnúť sa
mastným jedlám. Ráno max. čaj a pečivo.

Zároveň sa pokúšame zistiť, či aj v
iných lokalitách SR sú odborné transfúzne stanice, otipovanie podskupín totiž
nerobia všade, aby ľudia nemuseli cestovať ďaleko ...

Náš Alex leží v Detskej Fakultnej Nemocnici s Poliklinikou na Kramároch v BA.
Ak by ste tento mail mohli posunúť ďalej, či odpovedať, budeme Vám naozaj vďační.


Srdečná vďaka.
Baška a Rudo.




a kedy si to zisťovala na kramároch?? dnes??
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Gina Er Pozri príspevok
a kedy si to zisťovala na kramároch?? dnes??
ano, pred chvilou, tesne predtym ako som to sem dala, lezi tam a potrebuje tu krv.
2 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

...... Chceli by sme Vás veľmi pekne požiadať o pomoc. Pre nášho syna menom Alexander Hajžuš, nar. 14.09.2009 potrebujeme krv "0" Rh negat., "e" pozitívny s prenesenými anti "e" protilátkami. Asi to vyzerá príliš komplikovane, lebo ľudia bežne poznajú svoju základnú skupinu ....." Je tahla vyzva jeste aktualni? Nebo je to podvod? Dekuji za odpoved. Mohla by NTS zverejnovat aktualni vyzvy na pomoc? Wittmannova
Otázka bola zodpovedaná z pracoviska Bratislava - Kramáre dňa 26.03.2010, odpovedal MUDr. Zuzana Mikušová ......"
http://www.ntssr.sk/otazky-a-odpovede/200,10

no neviem,ale ten e-mail je dosť starý ....
2 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

tato vyzva sa objavuje od roku 2009 a napadne sa podoba na hoax :

http://www.porada.sk/t121713-prosba-...otilatkam.html

http://www.zdravie.sk/sz/510/t981632...good=1&print=1
1 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

nika.sum Pozri príspevok
ano, pred chvilou, tesne predtym ako som to sem dala, lezi tam a potrebuje tu krv.
takže ešte raz sa pýtam,kedy si tam telefonovala?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Gina Er Pozri príspevok
...... Chceli by sme Vás veľmi pekne požiadať o pomoc. Pre nášho syna menom Alexander Hajžuš, nar. 14.09.2009 potrebujeme krv "0" Rh negat., "e" pozitívny s prenesenými anti "e" protilátkami. Asi to vyzerá príliš komplikovane, lebo ľudia bežne poznajú svoju základnú skupinu ....." Je tahla vyzva jeste aktualni? Nebo je to podvod? Dekuji za odpoved. Mohla by NTS zverejnovat aktualni vyzvy na pomoc? Wittmannova
Otázka bola zodpovedaná z pracoviska Bratislava - Kramáre dňa 26.03.2010, odpovedal MUDr. Zuzana Mikušová ......"
http://www.ntssr.sk/otazky-a-odpovede/200,10

no neviem,ale ale ten e-mail je dosť starý ....
Prave kvoli tomuto som volala znamemu lekarovi a mam naozaj overene, ze to dieta tam lezi na transplantacnom oddeleni alebo transfuznom (neviem ako sa to vola), urcite tam lezi to dieta toho mena a datumom narodenia. Nemyslite, ze tu krv mozno potrebuju stale, ked ma chorobu krvi alebo nieco podobne. Este raz opakujem tesne predtym ako som to sem zavesila, presnejsie 20.34 h. Staci. A za zdroj by som dala ruku do ohna, je to ako moj brat.
Ako ste si precitali, nepotrebuje ju pemanentne a asi teraz je cas ked ju zase potrebuje a nemaju ju, nechapem co tu riesite. Ja len chcem pomoct.
Naposledy upravil nika.sum : 01.07.11 at 20:59
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

ivka70 Pozri príspevok
naozaj to nie je podvod ani nic podobne. A chlapcek je narodeny v r. 2009, tak mozno preto sa to objavuje pravidelne.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ivka70 Pozri príspevok
podla mňa sa nie len podobá ale je to HOAX...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Mozno je krv tej vzacnej skupiny najlepsia na predaj.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
alabut aj to je možné
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Preto sme s manzelkou prestali darovat krv a manzelka chodila niekolkokrat do roka.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

preco hned za vsetkym vidite len zlo a zneuzivanie???
kazda krv je vzacna,o to viac takato,ktoru maju len niektori.
keby som taku mala ,darovala by som.kazdy clovek si zasluzi pomoc.naco sa zaujimat o podrobnosti.mozno v case,ked my tu diskutujeme,niekto prave zomiera.a mozno by mu bola pomohla prave nasa krv....
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

osky Pozri príspevok
preco hned za vsetkym vidite len zlo a zneuzivanie???
kazda krv je vzacna,o to viac takato,ktoru maju len niektori.
keby som taku mala ,darovala by som.kazdy clovek si zasluzi pomoc.naco sa zaujimat o podrobnosti.mozno v case,ked my tu diskutujeme,niekto prave zomiera.a mozno by mu bola pomohla prave nasa krv....
zdravoťáci nemajú radi takéto hromadné výzvy....ľudia sa im nárazovo nahrnú a oni ich musia poslať preč,a druhá vec,krv sa nedá donekonečna skladovať,vydrží len obmedzenú dobu,preto je zbytočné mať na sklade veľa krvi.lepšie je opýtať sa,či krv ozaj potrebujú.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Gina Er Pozri príspevok
zdravoťáci nemajú radi takéto hromadné výzvy....ľudia sa im nárazovo nahrnú a oni ich musia poslať preč,a druhá vec,krv sa nedá donekonečna skladovať,vydrží len obmedzenú dobu,preto je zbytočné mať na sklade veľa krvi.lepšie je opýtať sa,či krv ozaj potrebujú.
Veď tá krv nie je dlhodobe skladovaná. Jednotlivé transfúzno - hematologické oddelenia sú stále vo vzájomnom telefonickom styku a pokiaľ niekto má potrebnú krvnú skupinu krvi, príde sanitka a odvezie ju na pracovisko, kde ju potrebujú.
3 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

terezamaria Pozri príspevok
Veď tá krv nie je dlhodobe skladovaná. Jednotlivé transfúzno - hematologické oddelenia sú stále vo vzájomnom telefonickom styku a pokiaľ niekto má potrebnú krvnú skupinu krvi, príde sanitka a odvezie ju na pracovisko, kde ju potrebujú.
videla som nejaký rozhovor v telke,vyjadrili sa v tom zmysle,že nemajú radi takéto "akcie"....
0 0
Mgr. Veronika Ondečková Mgr. Veronika Ondečková
Dobrý deň, zistite prosím či Transfúzna stanica v Ružomberku môže spraviť požadované vyšetrenie - mám 0 negatív ale mám malé dieťa a Bratislava aj Košice sú priďaleko. Držte sa. Veronika
2 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Gina Er Pozri príspevok
zdravoťáci nemajú radi takéto hromadné výzvy....ľudia sa im nárazovo nahrnú a oni ich musia poslať preč,a druhá vec,krv sa nedá donekonečna skladovať,vydrží len obmedzenú dobu,preto je zbytočné mať na sklade veľa krvi.lepšie je opýtať sa,či krv ozaj potrebujú.
neviem akoby ste sa vy spravali na mieste rodicov, keby Vam lezalo dieta v nemocnici a potrebovalo krv kt. nie je k dispozicii. Neviem preco to vobec komentujete,ked mate pocit,ze je to podvod alebo je to zbytocne, neprispevajte do tejto temy, ignorujte ju.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Mgr. Veronika Ondečková Pozri príspevok
Dobrý deň, zistite prosím či Transfúzna stanica v Ružomberku môže spraviť požadované vyšetrenie - mám 0 negatív ale mám malé dieťa a Bratislava aj Košice sú priďaleko. Držte sa. Veronika
Ja som tiez len ten kto dostal mail a len som si dokazala na Kramaroch overit ci tam Alex lezi. Neviem Vam zistit,ci Ruzomberok otipuje krv, treba tam len zavolat.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

tato tema uz na porade existuje:
http://www.porada.sk/t121713-prosba-...otilatkam.html
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

1Dara Pozri príspevok
uz viem, ked som zakladala tak som hladala ale nedala som spravne slova a nenaslo mi ju. Stale to vsak plati, maly Alex je asi opakovane v nemocnici.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať