Zavrieť

Porady

Zmena konateľa a spoločníka v s.r.o. ake doklady

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. s.r.o. má momentálne 2 konateľov ktorý sú zároveň spoločníkmi, jeden z nich predáva svoj podiel tomu druhému, čiže ostane v s.r.o. jeden konateľ a jeden spoločník, potrebovala by som poradiť ake doklady potrebujem.
1. Zapisnica s valného zhromaždenia, kde sa konateľ vzda funkcie a svojho podielu v s.r.o. 2x overený podpis
2. Zmluva o prevode obchodných podielov 1x overeny podpis
3. Úplné znenie spoločenskej zmluvy 1x neoverený podpis
4. Návrh na zápis zmeny 1x overený podpis
Je to tak správne? A ešte by som rada vedela či keď ostávam sama v s.r.o. ostáva mi v platnosti spoločenská zmluva alebo musím robiť zakladateľsku listinu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Keďže ostáva v spoločnosti jeden spoločník tak treba Vyhlásenie jediného spoločníka, keď že sa mení rozsah splatenia ZI, bolo by potrebné Vyhlásenie konateľa k zmene rozsahu splatenie vkladu a urobil by som aj Vyhlásenie spoločníka k prevzatiu záväzku na splatenie časti ZI, ktoré chýba po prevode OP. Môže ostať úplné znenie spoločenske zmluvy s akualizovaným stavom, alebo sa môže prerobiť na úplné znenie zakladateľskej listiny. Nezabudni, že odvolanie konateľa treba ohlásiť na ŽÚ do 15 dní od konania MVZ.

    livka_j je offline (nepripojený) livka_j

    livka_j
    To vyhlásenie je potrebné lebo rozsah splatenia sa nemení, v zápisnici z VZ je že preberám 50% obchodný podiel čomu zodpovedá vklad ..., teda ja do s.r.o. nevkladám nič iba od druheho spoločníka odkupujem jeho podiel.

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    livka_j Pozri príspevok
    To vyhlásenie nie je potrebné lebo rozsah splatenia sa nemení, v zápisnici z VZ je že preberám 50% obchodný podiel čomu zodpovedá vklad ..., teda ja do s.r.o. nevkladám nič iba od druheho spoločníka odkupujem jeho podiel.
    Ak je v zmluve o POP, tak netreba.

    PetrikNmUno je offline (nepripojený) PetrikNmUno

    PetrikNmUno
    Ahoj, chcel by som sa len informativne spytat. Ak som konatelom a spolocnikom a su este 2 spolocnici a chcem sa vzdat podielu aj funkcie konatela, CO vsetko musim predlozit a kolko to bude stat?
    Dakujem

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    PetrikNmUno Pozri príspevok
    Ahoj, chcel by som sa len informativne spytat. Ak som konatelom a spolocnikom a su este 2 spolocnici a chcem sa vzdat podielu aj funkcie konatela, CO vsetko musim predlozit a kolko to bude stat?
    Dakujem
    Koľko Ťa to bude stáť ? Ak v papierovej forme 66.- Eur je súdny poplatok, cenu tvojej práce si urči sám. Risk či Ti to prejde, či to neodmietnu... Vyhodnoť si to, alebo daj zrealizovať odborníkom, ktorí sa na toto špecializujú a ušetria Ti aj 50 % na súdnom poplatku. Tí vedia aké všetky a hlavne správne spracovať všetky dokumenty. Kým Ty sa venuješ svojmu biznisu, za dobrú cenu Ti to urobia rýchlo a hlavne spoľahlivo.
    Určite treba zvolať VZ, podpísať Zmluvu o POP, nejaké vyhlásenia, atď... Pre toho, kto to nerobil to nie je až také jednoduché urobiť si to sám, ale hlavne správne.

    Zmena konateľa a spoločníka v s.r.o. ake doklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.