Zavrieť

Porady

Majetkové vysporiadanie

Prosím o radu.Rozviedol som sa a odstahoval sa rodičom.Bývali sme v dome ktorý darovali svokrovci manželke.Počas manželstva sme dom celý opravili a poprerábali.Mám márok na finančné vyrovnanie?Ak ano ,ako postupovať ?Ďakujem!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Michal-L1 Pozri príspevok
    v danom prípade máte nárok na vyrovnanie s dôvodu zhodnoten a nehnuteľnosti /znamená to, že ste do cudzieho mjetku investoval v dobrej viere, že dom budete užívať/. Preto doporučujem podať návrh na súd, kde musíte však rátať s rozsiahlym dokazovaním, ktoré bude zamerané na preukazovanie vynaložených financií na prestavbu - opravu domu, svedecké výpovede a podobne.
    Michal, prestan uz do svojich prispevkov pridavat kontakty na seba.
    Na porade sa radi dobrovolne a bezplatne. Porada nesluzi na nahananie vlastych kseftov.

    Ak hladas klientov, podaj si inzerat. Aj tu na Porade je rubrika inzercia a dokonca ZDAMA

    Prispevky som ti upravila.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Presnejšie sa to volá vyporiadanie BSM, resp. si daj vyhľadať aj majetkové vysporiadanie. Ak neuzatvoríte dohodu, je to normálne podanie na súd, kde popíšeš všetok spoločný majetok a majetkové práva, výhradný majetok jedného z manželov vložený do spoločného majetku, resp. spoločný majetok vložený do výhradného majetku jedného, zároveň dáš návrh na rozdelenie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jarkel Pozri príspevok
    Prosím o radu.Rozviedol som sa a odstahoval sa rodičom.Bývali sme v dome ktorý darovali svokrovci manželke.Počas manželstva sme dom celý opravili a poprerábali.Mám márok na finančné vyrovnanie?Ak ano ,ako postupovať ?Ďakujem!!
    Určite máš. Kedže dom nepatrí do BSM, nedostaneš z neho polovicu, ale máš možnosť preukázať vynaložené náklady na jeho rekonštrukciu. Ostáva teda len na dohode o vyrovaní medzi vami dvoma, alebo ak to zlyhá, potom o vyrovnaní rozhodne súd v rámci delenia BSM. Ale fundovanejšiu odpoveď Ti určite dá právnik.(čka)

    Michal-L1 je offline (nepripojený) Michal-L1

    Michal-L1
    v danom prípade máte nárok na vyrovnanie s dôvodu zhodnoten a nehnuteľnosti /znamená to, že ste do cudzieho mjetku investoval v dobrej viere, že dom budete užívať/. Preto doporučujem podať návrh na súd, kde musíte však rátať s rozsiahlym dokazovaním, ktoré bude zamerané na preukazovanie vynaložených financií na prestavbu - opravu domu, svedecké výpovede a podobne.
    Naposledy upravil arizona : 03.07.11 at 14:06 Dôvod: porusovanie etikety

    twe je offline (nepripojený) twe

    twe
    Michal-L1 Pozri príspevok
    Preto doporučujem podať návrh na súd, kde musíte však rátať s rozsiahlym dokazovaním, ktoré bude zamerané na preukazovanie vynaložených financií na prestavbu - opravu domu, svedecké výpovede a podobne. ..
    Uplne staci, ked sa dohodnete a pisomne to zachytite. Sud moze trvat velmi dlho a bude financne narocny.
    Naposledy upravil arizona : 03.07.11 at 14:07
    8.12.2011 som sa rozviedla,este predtym som predala 3-izb. byt a kupila spolu z manzelom 2- garzonku,za zvysok penazi sa mali splatit dlhy v bankach za uvery.moj ex -manzel ale povedal,ze mi neda ani € nakolko tie uvery su na moje meno,boli brane v manzelstve ,chcem podat ziadost o majetkove vyrovnanie je mozne najs niekde tlacivo?/ lebo mam pocit ze ma chce oklamat,nebudem platit ja za spolocne veci.

    Majetkové vysporiadanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.