Zavrieť

Porady

SZČO - dobrovoľné platenie odvodov a vplyv na výšku dávok

Zdravím,
keďže som počul kadečo a nepracujem v tejto problematike, tak by som sa rád spýta:
Od 1.7.2011 som SZČO, ak si budem dobrovoľne platiť odvody do Soc. poisťovne z min. vymeriavacieho základu, pričom predtým som mal vymeriavací základ vyšší, aký to má vplyv na výšku dávok, napr. dôchodok, príp. iné dávky. Pretože som počul, že takto môže dôjsť k ich zníženiu.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    focalor Pozri príspevok
    Zdravím,
    keďže som počul kadečo a nepracujem v tejto problematike, tak by som sa rád spýta:
    Od 1.7.2011 som SZČO, ak si budem dobrovoľne platiť odvody do Soc. poisťovne z min. vymeriavacieho základu, pričom predtým som mal vymeriavací základ vyšší, aký to má vplyv na výšku dávok, napr. dôchodok, príp. iné dávky. Pretože som počul, že takto môže dôjsť k ich zníženiu.

    Ďakujem.
    A kedy ideš do dôchodku?
    Od roku 2016 sa to vraj má zmeniť, a ktovie ešte koľkokrát po zmene vlády.

    Ja ešte mám pár rokov do dôchodku, a Kaník mi to už stihol pos.ať.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...však asi keď budeš odvádzať viac, bude sa ti počítať z viac, a ak budeš odvádzať minimum, tak minimum aj dostaneš..

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    pepsikova Pozri príspevok
    ...však asi keď budeš odvádzať viac, bude sa ti počítať z viac, a ak budeš odvádzať minimum, tak minimum aj dostaneš..
    No neviem, či to tak bude stále
    Kuk sem

    http://hnonline.sk/ekonomika/c1-5221...nie-v-penziach

    A ktovie, čo vymyslia ďalšie vlády.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    marjankaj Pozri príspevok
    No neviem, či to tak bude stále
    Kuk sem

    http://hnonline.sk/ekonomika/c1-5221...nie-v-penziach

    A ktovie, čo vymyslia ďalšie vlády.
    ..

    ..no vieš, to príde pako a povie- čím dlhšie budeme žiť, tým dlhšie budeme pracovať...a pri narodení nám zabudli dať do vienka presný vek, dokedy tu budeme, takže teraz nám ho určí jožko...marky a vierky budú do 63,janky a etelky do 63+2, jankovia a jožkovia do 64+8-jaj, jožkovia nieee...no, asi tak...

    ..lebo len si prečítaj tú logiku:" po novom budú dôchodky závisieť od toho, kolko budeme žiť,čím dlhšie budeme žiť, tým dlhšie budeme pracovať" /a kto dnes vie, kolko bude žiť?..logicky mi vychádza, že budem musieť behnúť do rodného kraja a pokukať, či mi nezabudli niečo pribaliť))
    ..a ak budú brať na výpočet dĺžky života priemerného slováka všetkých slovákov a aj rómov, budeme robiť do stovky..a do vtedy aj žiť!...s nimi))

    SZČO - dobrovoľné platenie odvodov a vplyv na výšku dávok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.