Zavrieť

Porady

Podielové spoluvlastníctvo

Dobrý deň, zdedila som nehnuteľnosti a to rodinný dom a pozemok na ktorom je postavený, som 3/4 spoluvlastníkom. V Osvedčení o dedičstve je v časti Hnuteľný majetok zapísaná iba jedna pohľadávka a v časti Nehnuteľný majetok už spomínaný dom a pozemok. Moja otázka znie: Patria do dedičstva aj zariadenie a hnuteľné veci (nábytok, koberce, elektronika atď), ktoré sa nachádzajú v rodinnom dome alebo nie?
Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Hnuteľný majetok mal byť samostatným predmetom dedenia. Ak tak nebolo a nik sa nedovolá novoobjaveného majetku, tak je to ak, že vlastne nič iné na dedenie nie je iba to, čo sa dedilo.

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    Samozrejme, že predmetom dedičského konania je všetko, čo môže byť predmetom vlastníckeho práva a čo poručiteľ vlastnil v čase smrti.
    Mne sa jedná o to, že hnuteľný majetok, v dome nebol predmetom dedičského konania ani sa o ňom v Osvedčení o dedičstve nehovorí...

    Podielové spoluvlastníctvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.