Zavrieť

Porady

Vyúčtovanie

Ahoj, dostali sme ročné zúčtovanie nákladov za byt v ktorom nikto nebýva pretože dotyčná zomrela zhruba pred troma rokmi a nekúri sa tam ani voda sa nevyužíva proste náklady nie sú žiadne.Počas tohto obdobia od úmrtia nikdy neprišiel žiadny nedoplatok, stále to bolo v poriadku až teraz za rok 2010 prišiel nedoplatok s tým, že bolo urobené rozúčtovanie základná položka 50% a spotrebná tiež 50%. Chcem sa opýtať či nemáte s takýmto niečím skúsenosti a či pomôže odvolanie a čo asi by malo obsahovať.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    nekúri sa v byte? nie sú tam zdroje tepla? -myslím radiátory , pretože pri spotrebe tepla z centrálneho rovodu sa účtuje zložka základná, kt. sa nijako nedá vyhnúť............kúria ten byt aj susedia nad či pod bytom, stúpačky, kt. vedú cez byt a pod.....
    Je celkom v pohode boli tam totiž urobené nejaké úpravy už predtým takže stav je v pohode.

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Pozri si riadne vyúčtovanie. Tých 50% základná zložka sa platí na m2 aj v prípade, že sa v byte nekúri. Vyhrievajú ho byty okolo neho. Tak isto teplá voda - ohrev na teplú vodu sa rozpočítava na 10% základnú zložku a 90% spotrebnú zložku. Základnú zložku platí každý byt - je to za službu, ktorá je v byte, že sa nepoužíva, je vecou vlastníkov. Tak isto sa platí príspevok do FO a poplatok za správu, postenie domu, dažďová vody, spoločná anténa. Ak je v dome odsúhlasené, že sa platí za výťah a a osvetlenie ako jedna osoba, tak ešte aj to.
    Z tvojej otázky nie je jasné, na čom vznikol nedoplatok.
    No nedoplatok vznikol hlavne za teplo 334, 70 eura, ale prečo sa s tým čakalo až doteraz a tieto nedoplatky neboli vyúčtované aj počas minulých rokov a myslím si, že 50 na 50 je dosť kedže tento byt nie je okrajovým bytom.

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    smoulinka436 Pozri príspevok
    Sú tam radiátory, ale nie sú spustené pretože tam nikto nie je
    chudáci susedia,musia platiť aj za vykurovanie Tvojho bytu

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    smoulinka436 Pozri príspevok
    No vidíš ešte, že to nie si ty
    ale som,u nás sú tiež takí šetriči....a ja celú zimu kúrim na plno,lebo musím,nič nemôžem ušetriť
    No my nepatríme medzi šetričov, ale medzi ľudí, ktorí tento byt nechcú predať nechceným nájomníkom a toto je odplata.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Ak sú na radiatoroch "pomerové merače" a neboli počas odpočtu odpočítané, z dôvodu neprítomnosti, tak to vie urobiť pekné čísla vo vyúčtovaní.

    Je potom úplne jedno či sa kúrilo alebo radiátor bol vypnutý, vlastná skúsenosť.

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Asi sa nezaujímaš o dianie v dome lebo by si vedela, že bol novelizovaný zákon a u Vás bol vlastníkmi bytov odsúhlasený takýto pomer. Možno práve preto, že v niektorých bytoch sa vôbec nekúri a doplácajú na to iní.
    Kontrolovali ste si ročne stav na meračoch tepla na radiátoroch? aký máte rozdiel medzi predchádzajúcimi rokmi ?
    Teplo ide s cenou stále vyššie.
    V tomto paneláčiku býva 90% dôchodcov a ich schôdze sú v čase keď ja pracujem takže ich dianie ma síce zaujíma, ale časovo mi vôec nevyhovuje a o tomto novom zákone viem a čo sa týka meračov stav je nezmenený oproti predchádzajúcim obdobiam

    Fany1000 je offline (nepripojený) Fany1000

    Fany1000
    Prosím Vás, je tu niekto, kto mi dokáže vysvetliť jednotlivé položky a najmä vypočítané sumy vo vyúčtovaní za UK?
    A ešte. Ako je možné, že za dva mesiace, kedy sme v byte kúrili, sa stav na pomerových meračoch tepla nezmenil??? "Naša" firma mi to vysvetliť nevie! Ďakujem.

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    Fany1000 Pozri príspevok
    Prosím Vás, je tu niekto, kto mi dokáže vysvetliť jednotlivé položky a najmä vypočítané sumy vo vyúčtovaní za UK?
    A ešte. Ako je možné, že za dva mesiace, kedy sme v byte kúrili, sa stav na pomerových meračoch tepla nezmenil??? "Naša" firma mi to vysvetliť nevie! Ďakujem.
    Položky ti vysvetlím - daj (najlepšie sken + otázky ) .

    Aké sú to merače ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.