Zavrieť

Porady

štipendium

Dobrý deň chcem sa opýtať ohľadom soc. štipendia.
Mám 21 rokov, bol som prijatý na vysokú školu do PD.
Mamina zaraba 312€ v hrubom a chcem vediet ci by som mal narok na soc stipendium?Moj rodinny stav je ze mam brata, mamu a byvam sami v byte, brat ide na strednu skolu. Problem vidim v tom, ze mama mala este jeden byt, ktory minuly rok predala.Na skolu mi nechce prispievat vobec a preto hladam moznosti, povedali mi o soc. stipendiu a tak zhanam informacie. Ako by som mal postupovat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lucida je offline (nepripojený) Lucida

    dychtivá po informáciách Lucida
    Ahojte!
    Máme zamestnanca, ktorý dostal od Min.zahr.veci SR štipendium na účasť na jednom kurze v Izraeli.
    U nás je v riadnom hlavnom pracovnom pomere.
    My sme mu žiadne vreckové nedávali, iba sme zaplatili letenku.
    Ako urobiť teraz cesťák, keď strava nebola poskytnutá, iba to štipko, s ktorým my nemáme nič spoločné, teda to išlo mimo nás.

    Sme povinní v cesťáku dať zamestnancovi diety za zahraničnú cestu alebo mu len dať gastrolístky, aj keď preukázateľne bol na služobnej ceste?

    Dakujem pekne!

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Lucida Pozri príspevok
    Ahojte!
    Máme zamestnanca, ktorý dostal od Min.zahr.veci SR štipendium na účasť na jednom kurze v Izraeli.
    U nás je v riadnom hlavnom pracovnom pomere.
    My sme mu žiadne vreckové nedávali, iba sme zaplatili letenku.
    Ako urobiť teraz cesťák, keď strava nebola poskytnutá, iba to štipko, s ktorým my nemáme nič spoločné, teda to išlo mimo nás.

    Sme povinní v cesťáku dať zamestnancovi diety za zahraničnú cestu alebo mu len dať gastrolístky, aj keď preukázateľne bol na služobnej ceste?

    Dakujem pekne!
    ak účasť na kurze zamestnávateľ považuje za pracovnú cestu a nemá na ňom zamestnanec zabezpečené bezplatné stravovanie, má nárok na stravné v zmysle zákona o cestovných náhradách.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.