Zavrieť

Porady

Sociálne štipendium - povinnosť podania žiadosti o prehodnotenie pri zmene

Dobrý deň,

rád by som sa informoval na nutnosť predložiť nové dokumenty ku schválenému sociálnemu štipendiu. Som študentom denného štúdia na vysokej škole a v tomto akademickom roku (2009/2010) mi bolo schválené sociálne štipendium.

Mám povinnosť predložiť nové podklady pre schvaľovanie tohto sociálneho štipendia (výpis z daňového priznania a pod.) aj napriek tomu, že mi doporučeným listom bolo schválené štipendium až do 30. júna 2010? Ak áno, aký § sa tejto problematike venuje? Vo vyhláške 102/2006 Z.z., podľa ktorej mi bolo schválené štipendium, som nič o nutnosti žiadať o prepočítanie štipendia v priebehu jeho poberania nenašiel.

Prikladám citáciu z Vyhlášky MŠ SR o priznávaní sociálneho štipendia študentom vysokých škôl (dotknuté časti som zvýraznil):

§ 7
(4) Sociálne štipendium sa priznáva v novej výške od prvého dňa kalendárneho mesiaca, v ktorom študent požiadal o prehodnotenie priznanej výšky sociálneho štipendia, ak je nová výška sociálneho štipendia vyššia ako doterajšia, inak od prvého dňa mesiaca, ktorý nasleduje po mesiaci, v ktorom študent požiadal o priznanie novej výšky sociálneho štipendia.

Otázka teda znie, či mám povinnosť podať žiadosť o prehodnotenie, ak by výška sociálneho štipendia bola (pravdepodobne, po mojom laickom výpočte) nižšia - a ak áno, ktorý zákon (vyhláška) a paragraf ma k tomu zaväzuje.

Nebudem predsa podávať žiadosť o prehodnotenie, ak nemusím, skôr, ako skončí platnosť súčasného rozhodnutia (30.06.2010), na druhej strane však nechcem potom štipendium od januára až do júna vracať..


Ďakujem za Vaše odpovede!
Naposledy upravil danielslivka : 24.01.10 at 15:37 Dôvod: Estetická úprava
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Sociálne štipendium - povinnosť podania žiadosti o prehodnotenie pri zmene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.