Zavrieť

Porady

Prečerpaná dovolenka

Podľa ZP prečerpanú dovolenku môžeme i bez súhlasu zamestnanca zraziť.....ale čo s poistením??? neprepočítava sa spätne???? soft to nerobí??? je to správne???,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Erislava je offline (nepripojený) Erislava

    Erislava
    V<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <woNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--> programe Olymp to riešia nasledovne :
    Zamestnávateľ môže zraziť zamestnancovi zo mzdy náhradu mzdy za dovolenku, na ktorú zamestnanec stratil nárok, prípadne na ktorú mu nárok nevznikol (ZP č.311 § 131 ods.2)
    Do zložky mzdy je potrebné zadať len do počtu dní mínusom počet prečerpaných dní. Program automaticky doplní mínusový počet hodín a čiastku

    zdaňovanie -mínusová čiastka poníži preddavkovú daň
    Odvody poistného ZP -mínusová čiastka poníži odvody na ZP
    Odvody poistného SP -neovplyvní odvody na SP (t.j. nezvýši ani nezníži)


    Tento postup využívam a telefonicky mi to potvrdili aj na SP, že odvody musím odviesť z celej výšky.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Erislava Pozri príspevok
    V programe Olymp to riešia nasledovne :
    Zamestnávateľ môže zraziť zamestnancovi zo mzdy náhradu mzdy za dovolenku, na ktorú zamestnanec stratil nárok, prípadne na ktorú mu nárok nevznikol (ZP č.311 § 131 ods.2)
    Do zložky mzdy je potrebné zadať len do počtu dní mínusom počet prečerpaných dní. Program automaticky doplní mínusový počet hodín a čiastku

    zdaňovanie -mínusová čiastka poníži preddavkovú daň
    Odvody poistného ZP -mínusová čiastka poníži odvody na ZP
    Odvody poistného SP -neovplyvní odvody na SP (t.j. nezvýši ani nezníži)


    Tento postup využívam a telefonicky mi to potvrdili aj na SP, že odvody musím odviesť z celej výšky.
    veľmi pekne ďakujem.....pracujem s Olympom...
    zadala som 312 s počtom 0,5 dňa 4 hodiny...a čiastku mi nepočíta....
    Naposledy upravil Mila123 : 08.07.11 at 08:37

    Erislava je offline (nepripojený) Erislava

    Erislava
    Konkrétne je to kód 312. Olymp je skvelý program, mrzí ma, že ja už pracujem v inom.

    Erislava je offline (nepripojený) Erislava

    Erislava
    To prečerpanie treba zadať mínusovou položkou, ja som si teraz vyskúšala urobiť, ide to. Možno nie je zadaný priemer a potom nemá z čoho počítať.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Erislava Pozri príspevok
    To prečerpanie treba zadať mínusovou položkou, ja som si teraz vyskúšala urobiť, ide to. Možno nie je zadaný priemer a potom nemá z čoho počítať.
    priemer mám...ale skúsim...ďakujem za rady....

    Prečerpaná dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.