Zavrieť

Porady

Zobrazovanie pdf

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Pri uložení stánky z Internet exploreru (napr. výpis z účtu) do formátu pdf je dokument pdf zobrazený nekorektne - niektoré písmená sú zašifrované (zobrazené ako štvorčeky,...).
Vedel by mi miekto poradiť čo s tým môžem urobiť? Používam IE9 a Windows7. Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..a v Mozille si neskúšala ukladať?..lebo ja tam nemám problém...ale kuk sem, možno ti pomôže..
    http://help.adobe.com/cs_CZ/Acrobat/...ff-7f9f.w.html

    Nanka29 je offline (nepripojený) Nanka29

    Nanka29
    Ďakujem za radu. V Mozille to naozaj funguje korektne . Veľmi rada by som však dospela ku správnenu fungovaniu aj v IE9. To sa mi zatiaľ nepodarilo.
    Naposledy upravil Nanka29 : 09.07.11 at 07:28

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    ak máš inštalovanú virtuálnu tlačiareň napr. pdf creator, uložíš akúkoľvek web stránku do pdf, ktorú máš na displeji aj cez ie aj ff.
    Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:34

    Nanka29 je offline (nepripojený) Nanka29

    Nanka29
    Pdf creator intenzívne využívam. Práve pri jeho použití mám spomínané problémy (konkrétne - výpis z účtu VUB).

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Nanka29 Pozri príspevok
    Pdf creator intenzívne využívam. Práve pri jeho použití mám spomínané problémy (konkrétne - výpis z účtu VUB).
    asi máš problém s diakritikou - pred uložením do pdf skús zmeniť kódovanie v prehliadači cez zobrazenie/kódovanie na unicode (utf-8) alebo na stredoeurópsky (windows-1250). teraz som skúšal výpis z taba a prekódovanie diakritike pomohlo.

    Nanka29 je offline (nepripojený) Nanka29

    Nanka29
    Je mi ľúto, Srska, ale nepomohlo to.
    Pri unicode (utf-8) to robí to isté (šifruje) a pri stredoeurópskom (windows-1250) ma z danej stránky úplne vyhodí.
    Čo by som ešte mohla vyskúšať?

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Nanka29 Pozri príspevok
    Je mi ľúto, Srska, ale nepomohlo to.
    Pri unicode (utf-8) to robí to isté (šifruje) a pri stredoeurópskom (windows-1250) ma z danej stránky úplne vyhodí.
    Čo by som ešte mohla vyskúšať?
    nie je to v ochrane dokumentu? pisala si, ze je to bankovy vypis ... na inych .pdf dokumentoch sa to ako sprava?

    jaaaj ty to ukladas do pdf

    robi to aj na inych strankach, ci len na banke?
    Naposledy upravil avalik : 09.07.11 at 18:08

    MgrJan je offline (nepripojený) MgrJan

    MgrJan
    V pdfCreatore nastavit:
    1) Document Options/PostScript Options/TrueType Font Download Option na hodnotu: Bitmap
    2) Graphic/TrueType font na: Download as Softfont

    Obidve moznosti mozno najst v nastaveni pdfCreatora, pod volbou Advanced.

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    Pekný deň. Pred týždňom som nainštaloval PrimoPDF, pôvodné sa mi poondilo. Už pár dní sa s ním .ebkám lebo! Keď vytlačím hojaký dokument, nikdy nezadá správne názov, vždy začne s troma číslami. Viď obr. Teraz by mal byť názov "Životopis", ale na pdfku je 216ivotopis.
    Prosím vás vie mi niekto poradiť, lebo ma to už začína riadne .rať. Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.